Skocz do zawartości
darek_tz

Montaż Uniden 520XL w B5 - przeniesienie panela w inne miejsce

Rekomendowane odpowiedzi

darek_tz, może z lekka będzie OT, ale pomyślałem, że skoro prułeś całe radio, to będziesz wiedział też jak działa "szybka 9". Znaczy chodzi mi konkretnie, żeby przerobić to na "szybką 19". Zerkałeś może na wnętrze panela jak tam to jest rozwiązane?

Na youtube.com widziałem jakieś patenty, ale tam przygasał jeden segment wyświetlacza, a ja chciałbym zrobić to ładnie, znaczy bez jakichś niedoróbek wizualnych (o technicznych to oczywiście nie wspominam )

 

No niestety nie pomogę bo nie miałem potrzeby rozbierania panela i nie wnikałem jak działa szybka 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie zmieściłoby się, ta półka póżniej się zwęża.

 

Kolego, jasne, że się zmieści ;) ja mam tak zrobione przeto. Podrzucę fotki to Wam pokażę jak znajdę czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, jasne, że się zmieści ;) ja mam tak zrobione przeto. Podrzucę fotki to Wam pokażę jak znajdę czas

 

ja mam unidena 510 i mi sie nigdzie nei miesci, czy 520 jest wezszy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiedzę że spełniłeś mój pomysł dotyczący montażu radia w B5

A to do mnie?:) Dlaczego twierdzisz że to Twój pomysł? A zerknij sobie na link w tym wątku w poście nr 16. Sprawdz daty swojego postu i mojego:)

Zeby mi to ostani raz był bo Ci więcej nic nie napisze o popielniczce;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Zeby mi to ostani raz był bo Ci więcej nic nie napisze o popielniczce;)

 

No przecie żartuje, a forum nie jest biurem patentowym... :)

Po analizie 16 postu respekt :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz można wrócić do tematu z tego wątku (post #91) ;)

i będzie jak w samolocie :D

 

A swoją drogą, to jaka może być max długość kabli pomiędzy panelem a "tyłem" radia :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, znaczy chodziło Ci konkretnie o Twój post:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=157290&postcount=91

 

Ogólnie to jest tak, że w przypadku radii na UHF/VHF instnieją takie gotowe rozwiązania, pt. Separation Kit, tutaj przykład dla reciverka Yaesu:

sperationkitrg6.jpg

Powstał właśnie z myślą o użytkownikach m.in. samochodów, itd. Działa to tak, że kadłub radia wrzucamy np. do bagażnika, a kitem separacyjnym przedłużamy panel do żądanego miejsca. Super sprawa, jednak w przypadku radia na 11m (CB) niestety nie spotkałem takiego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluję... ja musze duużo potrenować z lutownicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł by podac ktos jakies modele radii ktorych przod wszedl by w miejsce opisane w temacie, chodzi mi o takie ktore maja poswietlenie niebieskie albo czerwone(zeby pasowaly do reszty) i aby bylo w miare tanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mistrzostwem jest dla mnie dzieło gościa z VectraKlubu

Wszystko fajnie poza mikrofonem na słupku. Poza tym żadne to mistrzostwo - jest to dużo łatwiejsze niż to co kolega opisuje tutaj z 520 XL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym żadne to mistrzostwo - jest to dużo łatwiejsze niż to co kolega opisuje tutaj z 520 XL.
Dla mnie jednak obydwa rozwiązania są mistrzowskie i zastanawiam się czy by ich nie połączyć. Ponieważ w 3BG nie ma takiego schowka w podłokietniku można by wywalić popielniczkę z zapalniczką i tam umieścić potencjometry. Można by to było zasłaniać tą oryginalną pokrywką/klapką. Muszę się dziś przyjrzeć ile tam jest miejsca. Tylko nie mam gdzie radia schować bo jest dosyć duże (TTI 880).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio to możesz sobie schować gdzieś pod deską. Może się miejsce znajdzie. Na pewno najłatwiejszym radiem do takiego przerobienia jest alan 38 - taki jak opisywali na forum opla. W 520 XL dochodzi spora wiązka do przełącznika kanałów. W 38 wystarczą do tego 3 przewody. Co do TTI to będzie problem z przeniesieniem wyświetlacza. W zwykłym radiu z wyświetlaczem na ledach wystarczy do tego 10 lub 12 przewodów w tti nie będzie tak łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do TTI to będzie problem z przeniesieniem wyświetlacza. W zwykłym radiu z wyświetlaczem na ledach wystarczy do tego 10 lub 12 przewodów w tti nie będzie tak łatwo.
Na wyświetlaczu szczerze mówiąc mi nie zależy, mogę przed wyruszeniem w trasę co najwyżej kontrolnie zerknąć czy nadal siedzę na "19". I tak go nie lubię bo ma za mocne, niebieskie podświetlenie. W TTI chyba bym nawet nie musiał się jakoś za bardzo męczyć z przełączaniem kanałów. Jest możliwość przerzucania w gruszce (jedna żyła to kanał w górę, druga - kanał w dół).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wyświetlaczu szczerze mówiąc mi nie zależy, mogę przed wyruszeniem w trasę co najwyżej kontrolnie zerknąć czy nadal siedzę na "19".

Chyba że tak.

Jest możliwość przerzucania w gruszce (jedna żyła to kanał w górę, druga - kanał w dół).

Czyli 3 przewdy tak samo jak w alanie 38 :) Więc mikrofon i przełączanie kanałów z głowy. Do tego kilka przewodów do potencjometrów i po krzyku.

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje gniazda do takiego wtyku pod CB radio. Poprzedni wlasciciel podpiął się już pod akumulator jednak drugą część wtyku miał dolutowaną do radia. Proszę zorientowanych o informację dotyczącą rodzaju złącza oraz dostepności jego. Pozdrawiam

IMG_3446.jpg

IMG_3448.jpg

IMG_3453.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stoi na przeszkodzie, być "przerobił" je na swoje potrzeby. Ono jest całkowicie rozbieralne.

Wsuwki/złącza wyjmujesz i wkładasz do dowolnego złącza jakie Ci odpowiada...

Uwolnisz je przyciskając zaznaczone na rysunku "języczki" ;)

 

opt1276640060s.JPG

Edytowane przez tony_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To złącze ma swoją charakterystyczną nazwę i jest ogólnie dostępne, właśnie grzebię w czeluściach mózgu, zaraz poszukam i napiszę nazwę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności