Skocz do zawartości
darek_tz

Montaż Uniden 520XL w B5 - przeniesienie panela w inne miejsce

Rekomendowane odpowiedzi

Złącze typu T stosowane np. w sprzęcie KF:

Niestety nie, panie kolego. To jest niepasujące złącze do tego, co przedstawił kolega na foto. Właściwy rodzaj złącza składa się z dwóch elementów, tj. ON2 i OK2 i nazywa się złączem dwukrotnym, a jeśli chodzi o detale, to zawiera naswukę 6,3/J-2,5 oraz wsuwkę 6,3/E-2,5.

pozycja 5453: http://www.tridex.pl/ramka4.php?menu=towar&idKategoria=45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest niepasujące złącze do tego, co przedstawił kolega na foto.

 

Jest, przyjżyj się dokładnie. Podane przez Ciebie złącze nie posiada zapadki do zabezpieczenia przed rozłączeniem, a na fotkach kolegi jest wyraźne miejsce na taką zapadkę jak w złączu typu T, także:

Niestety nie, panie kolego.
;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podane przez Ciebie złącze nie posiada zapadki do zabezpieczenia przed rozłączeniem

No to poległem na zapadce... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za pomoc :) Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złącze z trudem udało się dostać w sklepie elektronicznym we Wrocławiu. Co najsmieszniejsze albo gdzies się kończyły albo nie handlują tym albo jak mówią "nie znamy takiego typu złączy". Koniec końców udało się.

Kolejny problem jaki mam to dopasowanie złącza zasilania do CB. Chciałbym podpiąć się pod już istniejącą instalację prosto z aku jednak zakończona jest ona wtykiem T. CB radio posiada wtyk producencki jak na zdjęciach niżej i chciałem zrobić sobie przejście właśnie z tego T na złącze zasilania w radiotelefonie. Nie mogę jednak dostać tego złącza, pisałem już nawet do firmy handlującej tym sprzętem i niestety produkują ale nie sprzedają tego typu złącz. Tym większe było moje zdziwienie, że na stronach i w sklepach firm zajmujących się CB również nie natknąłem się na owe rozwiązanie. Jeżeli ktoś wie jak nazywa się to złącze i gdzie jeszcze występuje oprócz mojego CB - Maxon CM70 to będę wdzięczny

Z góry dzięki za pomoc i ...szerokości

IMG_3464.jpg

IMG_3465.jpg

IMG_3466.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj tego wtyku pod hasłem TAMIYA ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wlasnie ten wtyk. Dzięki wielkie, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety przypatrzylem sie dokladnie temu złączu i jednak jest minimalnie inne. Posiada zaokrąglenia w innym kierunku. Jesli bedziesz miał jeszcze jakieś pomysły to jestem otwarty na wszelkie podpowiedzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli bedziesz miał jeszcze jakieś pomysły to jestem otwarty na wszelkie podpowiedzi

Uciąć, przylutować gniazdo/wtyczkę taką jaką się chce, zaizolować i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne do MINI-FIT firmy MOLEX, ale zapadka nie w tym miejscu. Coś mi się wydaje, że będziesz musiał zrobić jak pszemek napisał ;) Ewentualnie musisz pobiegać po sklepach elektronicznych w okolicy albo wybrać się na giełdę elektroniczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaje rozkrecenie i podlutowanie innego wtyku. Obcinania nie wchodzą w grę gdy sprzęt jest na gwarancji bo przy ewentualnej usterce nie odesle sprzętu z wtyczką w woreczku :D Najrozsądniej więc będzie przelutowac cały kabel. Mimo wszystko dzięki za podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mr_gumis

Czy posiada ktoś może zapisane zdjęcia z manula z poczatku tematu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dato
Czołem koledzy

 

Postanowiłem pochwalić się wynikami pracy nad montażem bardzo popularnego radyjka CB w passacie B5. Wiem że tematy "gdzie zamontować radio" już były, ale takiego pomysłu chyba jeszcze nie było wiec mam nadzieje, że żaden z modów mnie nie zdejmie:)

Tak to u mnie wygląda:

[...]

 

Nie widze PW wiadomości w wysłanych, więc dopiszę tutaj - mógłbyś mi podesłać instrukcję z foto, bo obrazki zabrało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś kolejną osobą która o to pyta więc postaram się wkrótce zamieścić te fotki. Niestety nasi admini przy upgradzie zapomnieli o fotkach i to nie tylko z tego tematu.

 

EDIT: Fotki przywróciłem i przy okazji dokonałem drobnych korekt w tekście, Miłej zabawy.

Edytowane przez darek_tz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam za wytrwałość i za mnogość wolnego czasu, jak byłem młody też tak się wygłupiałem :) jak bym teraz miał to robić to chyba lepiej kupić od razu coś takiego: http://www.alan.pl/radiokomunikacja/produkt/408/radio_cb_albrecht_ae_6790_am_fm_multi_gw_odlaczany_panel

Edytowane przez blur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem młody (wtedy kiedy robiłem tą przeróbkę) nie było takich radyjek jak zaprezentowane przez Ciebie w linku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek czy wykonalbyś taka przeróbkę za odpowiednią ilość pln'ów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh :) tak się składa,że mam dokładnie to samo radyjko :) jest meega świetne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności