Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No i kupiłem 520 Boscha ale tylko dlatego ze dali 5 letnia gwarancje. Zobaczymy jak się bedzie sprawował. Mieszkam w Anglii tu nie ma tak niskich temperatur jak w Polsce podczas zimy.

 

Pozdrawiam i dzięki za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 74 ah odpala mi bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój bosch po 7 latach zaczyna odmawiac :/ nigdy nie byl ladowany az tu wczoraj musialem od fiata na kable odpalac :/ Dzis jade po nowy zobaczymy co polecaja w NL.. 3lata gwarancji na Centre to duzo ? hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja kupiłem niedawno ten sam akumulatorek

 

Centra Futura + 12V 65Ah 680A, cena 340zł przy zdaniu starego http://www.allegro.pl/search.php?str...ing_interval=7

 

alternator ładuje mi na poziomie ~14.7 (V???), pasior jeszcze nigdy tak pięknie nie odpalał, przekonała mnie trzyletnia gwarancja

 

no i w B4 powoli aku chyba już dogorywa, niby pięć lat ma... kilka razy rozładowałem go do zera rożnymi zabawkami elektronicznymi i był problem żeby zapalić

 

 

W B5 oryginalnie 9 lat siedziała Varta, następnie wpadła Centra 80ah (zwykła czarna) ale po czterech latach nie trzymała już zupełnie, wszystkie cele były wywalone. Wpadła ponownie Varta (niebieska) 74ah (335zł) zobaczymy ile ten wynalazek przetrwa. Tylko że to auto więcej stoi niż jeździ i może dlatego ta poprzednia Centra sobie tak słabo radziła, już po dwóch latach był problem z zapalaniem w zimie.

 

Gwarancje na akumulatory to pic na wodę! w 90% są rozpatrywane negatywnie, chyba że załatwia się to przez jakiś duży zakład który jest z kolei strategicznym klientem dla sklepu/hurtowni motoryzacyjnej, i tak tez polecał bym robić!

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem wlasnie Boscha s4 zobaczymy co bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój passek niestety zaliczył crash test i zmuszony byłem kupić "nowego".

Wybór padł na VW Passat B4 kombi GL 1,6 101KM, rocznik 1996, klima (to chyba też ma znaczenie?), benzyna + gaz.

Niestety aku raczej do wymiany. Co polecane jest na chwilę obecną? Różne opinie słyszałem na temat Varty, Boscha i Centry. Wiem że kiedyś Centry były bardzo ok ale podobno to już nie to samo (a może tak tylko mówią handlarze nie sprzedający Centre).

Miałem Centre od 2007r i wytrzymała 6 lat. W tym roku kupiłem Boscha, chyba S4, ale uległ uszkodzeniu razem z autem.

No i jaka pojemność? W aktualnym mam coś ok 45Ah ale to chyba za mało.

Brać 54Ah czy coś w okolicy 60Ah?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz coś większego np. 72 Ah . różnica pomiędzy mniejszym a większym to max. 40-50 zł . Sam jak szukałem to patrzyłem na niskobudżetowe za 220 zł . a kupiłem Vartę B. Dynamic 72 AH za 260 zł . W oryginale miałem aku. które przyjechało z samochodem razem z Niemiec - Centro . Jest to Bosch do stacji servisowych. Moje aku miało prawie 10 lat( data wybita 04,04) i dopiero teraz dostało zadyszki . Empire bierz coś powyżej 60 AH . Teraz nawet firmowe aku. nie słyną z wytrzymałości . Mam nadzieję że mój pośmiga z 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoim ABS'ie mam 50 Ah/450 A Centrę Plus i kręci bez problemu. Jednak już od wielu sprzedawców słyszałem że teraz centra to badziew a ich gwarancja to fikcja - zawsze wina użytkownika. Dlatego polecam Toplę, którą mam już 5 lat w swoim drugim aucie oraz Banner'a którego również mam w trzecim samochodzie już 4 lata, nigdy nie ładowany prostownikiem. Oba droższe od Centry ale warto dopłacić.

Mój brat 5 rok ma w AFNnie ma Kagera 74Ah i również bardzo chwali, nigdy go nie ładował.

Natomiast ostatnio pozytywnie zaskoczyły mnie produkty firmy Bergen - kupiłem dziewczynie do jej samochodu bo sprzedawca twierdził że mniej znany ale bardzo dobry, pojeździła może z miesiąc i okazało się, że kiepsko prąd trzyma. Odwiozłem na gwarancję, za tydzień telefon że akumulator czeka do odbioru w sklepie. I co się okazało ? W paczce od producenta zobaczyłem zupełnie nowy a w ramach rekompensaty jeszcze 5 litrów płynu do spryskiwaczy i odmrażacz do szyb :) No i ten już działa elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady. A jaka moc rozruchowa powinna być?

Jest jakaś minimalna czy też moc musi być stała?

I jeszcze jaka ma być polaryzacja? Na Ceneo widzę L+ i P+.

Edytowane przez empire13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prąd rozruchowy tak minimum te 540A, Topla ma taki akurat akumulator w ofercie - 66 Ah/570A. Varta 61 Ah/600A też może być a cena podobna. Osobiście jeśli teraz miałbym kupować akumulator do swojego to tylko i wyłącznie Banner 74 Ah/680A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli im większy prąd tym lepiej a minimum do takich aut to 540A.

A co z tą polaryzacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O polaryzacji już co nieco poczytałem. Pytanie: jaka polaryzacja powinna być w aku dla VW passat B4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedź do jakiejś hurtowni akumulatorów.

Mi sprzedali jakąś Omegę, 80Ah mieli wtedy za 195 zł

i w tej mnijejszej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez tak mysle bo bez sensu dawac 400zl jak to wszystko tyle samo warte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

pacjent 1,9 Tdi 90 KM AHH jaki kupić akumulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki maiłeś teraz *chodzi o parametry prad rozruchu i AH ?) to masz rozw. Czy to warta , centra bosch, kozak, banner polski czy nie polski każdy CI powinien smigac min 5 l jak masz intalacje w porządku w aucie i zachowujesz podstawy konserwacji ( nie dopuszczasz do rozladowań, klemy czyste, styk do masy pewny, poziom elektrolitu ok.). I tyle.

 

DO diesla min te 550 rozruch ,m,a pojemność zależnie od wyposażenia i mocy alternatora w aucie ( 55-75 AH). W benzynie prąd rozruchu wystarcza ok 350 , no to tutaj nawet podroby maja min 450 wiec nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności