Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien czy dobrze rozumuje, w razie czego popraw mnie.

 

Ale na Allacha, kto jest w stanie uruchomić w swoim aucie obciążenie o poborze prądu 90A

 

Czyli np dwa mocne wzmacniacze + bogate wyposazenie sa w stanie zrobic szkode alternatorowi przez dluzszy czas?

 

Każdy pełnosprawny alternator jest w stanie doładować każdy akumulator.

 

Teraz pytanie praktyczne, bo jednak brakuje mi konkretnej odpowiedzi. Wychodzi z tego, ze smialo moge miec u siebie aku dajmy na to 100Ah przy 90A alternatorze i zbudowac na tym mocne CA. Dodatkowo sprzet grajac ciszej pobierajac lacznie z reszta urzadzen przykladowe 50A to smialo alternator doladuje?

 

PS: Licze na wyrozumialosc, bo nie mam o tym pojecia. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa mocne wzmacniacze....

Obojętnie co.

 

Bogate wyposażenie.... Jeśli na okrągło jeździsz fotelami góra-dół jednocześnie tył-przód, włączone podgrzewanie foteli a nawiew włączony na max, oba zestawy wycieraczek wraz ze spryskiwaczami pracują (nawet w upalny dzień), włączone masz światła mijania, drogowe, p.mgielne jednocześnie, włączony sygnał dźwiękowy, to być może dobijesz do 60-70A. Dla zasady przyjmijmy, że będzie to 90A. A co....

Jak długo da się tak jechać?

Myślę, że wcale, bo nikt nie używa wszystkich odbiorników jednocześnie.

 

Jeśli chodzi o zestaw audio, to dużej pojemności kondensator to raz...

Dwa (w przypadku braku kondensatora) to drugi akumulator i drugi alternator. W tym przypadku również dobrze jest mieć dodatkowy bufor bardzo szybko odnawialnej energii w postaci kondensatora. Tylko kto się podejmuje w warunkach amatorskich takiego tuningu.

 

Prosta zasada.

Ile energii chcesz wyciągnąć z instalacji tyle możesz bezkarnie wyciągnąć ale pod warunkiem, że alternator nadąży z podawaniem tak dużego prądu... z małym zapasem.

Dlatego tak ważne są matematyka, wiedza i ..... trochę zdrowego rozsądku.

 

A przed podjęciem decyzji o montażu zestawu audio warto jest dokładnie przeliczyć, ile to będzie pożerało energii. Do tego należy dodać włączone światła mijania i drogowe + jakieś 5-10A (pozostałe żaróweczki wraz z elektroniką i elektryką silnika) i mamy odpowiedź w postaci wyniku. Zza innego kompa nie da się jednoznacznie stwierdzić nie znając konkretnego wyniku.

 

 

 

 

.

Edytowane przez JAFO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak JAFO pisze każdy alternator doładuje każdy akumulator byle miał delikatny zapas mocy a każdy ma taki zapas.

To może jak ktoś nie wierzy to tak

SCANIA 124

- alternator 120 Ah 24V

- dwa akumulatory 12 V o łącznej pojemności 420 Ah

I ZAWSZE SĄ NAŁADOWANE!!!!!!

 

I odbiorniki

 

poza standartowymi czyli komputery auta i naczepy (abs sterownik silnika itp) niezliczona ilość elektrozaworów klima webasto xxx lampek w orginale

 

dodatkowo

6 halogenów na dachu 4 na rurze z przodu i 1001 dodatkowych lampek czyli choinka na drodze i alternator daje rade

 

jak mam jak juz wcześniej pisałem alternator 90 Ah a aku 95 Ah i oczko zawsze zielone jest

Edytowane przez JACU6X6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopy powtarzam (bo Nuttie pytał), nie ma sie czego bać wozić np 100Ah w takim aucie jak np moje.

 

U mnie ta setka jeździ chyba od marca i nie dzieje sie nic niepokojącego.

Aż wczoraj byłem sprawdzić jej stan naładowania i jest normalnie naładowana.

Nigdy nie ładowałem, nie dolewałem wody i nigdy nie odmówił współpracy przez ten prawie rok. A zdarzyło mi sie zostawić auto na pozycyjnych praktycznie dobę ! I co? Zapalił normalnie, nawet nie szło zauważyć tego że może wolniej nieco kręcił.

Jak jeżdzę? Do roboty prawie dziennie 12km w 1 strone, a jak nie robie to 400m po fajki, 2km po moją Młodą do pracy, itd... Odpalanie auta co chwila na porządku dziennym, w aucie CB, radio, dmuchawy, grzania szyby, oświetlenia nie oszczędzam, a radio nieraz pół dnia gra jak coś dłubie w garażu

 

 

Na mój łeb, to jak wsadzę 45Ah w pełni naładowane i zostawie na 2 godziny z włączonym radiem, to z aku zniknie określona ilość prądu, która po przejechaniu 10 km wróci dzięki alternatorowi.

Więc jak wsadzę 100Ah również w pełni naładowane, to radio po 2 godzinach zeżere przecież tyle samo prądu i po 10 km jazdy altek odda chyba też tyle samo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje podwiesic temat do FAQ, bo tego chyba brakuje, o akumulatorach. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JAFO- cała prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki polecicie akumulator do mojego afna?? konkretne parametry??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zupełności ci wystarczy 74Ah 470A-prąd rozruchowy.Miałem kiedyś takiego w AFN-ie i w zupełności dawał sobie radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje nowego akumulatoru do passata b3 2.0 8v wacham się miedzy VARTA BLUE 60Ah a Centra FUTURA 53 Ah -oba w cenie około 255 zl w Szczecinie-który wybrać?Pewnie Centra lepsza ale czy 53 AH to nie za mało?

Pozdrawiam

Ps oba mają po 540 A Prądu rozruchowego EN

Edytowane przez wicekpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku oba będą dobre.W zupełności wystarczy 53 Ah. Ja mam w 1.9 D Centrę Futurę 55Ah/580 A i kręci rozrusznikiem jak krupier ruletką na speed'zie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wesprze polski przemysł:dobrze-tym bardziej ze doczytałem ze fabrycznie montowali do tego modelu aku o pojemności 55 Ah.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do passacika kombi 1.9 tdi 110 koni, automat , AFN jaki aku polecacie

 

no wlasnie ? bo musze sobie wymienic, niebawem przyjdzie zima, a mam juz aku na padnięciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a do passacika kombi 1.9 tdi 110 koni, automat , AFN jaki aku polecacie

 

no wlasnie ? bo musze sobie wymienic, niebawem przyjdzie zima, a mam juz aku na padnięciu

Jaki polecamy...To zależy od zasobności Twojego portfela ;) Np Bosch,Centra,może Kager-ale niebardzo. 74Ah/680A lub 80Ah/720A

Jak będziesz kupował podaj że do silnika AFN to Ci dobiorą dokładnie,wymiary też musisz znać.No im większy prąd rozruchowy tym lepiej.A tak w ogóle: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=609&highlight=jaki+akumulator+AFN

Pozdrawiam

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piotr_kow

Pierwszy post na forum, więc witam serdecznie :).

 

Muszę wymienić akumulator do Passata CL (rocznik 1990), diesel, 1896 cm^3. Jaki akumulator powinienem kupić?

 

Poprzednio znajdował się tam taki: 12V, 100Ah, 800A - ale, z tego co tu czytam, to chyba trochę za dużo i da się mniej :).

 

pozdrawiam,

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy post na forum, więc witam serdecznie :).

 

Muszę wymienić akumulator do Passata CL (rocznik 1990), diesel, 1896 cm^3. Jaki akumulator powinienem kupić?

 

Poprzednio znajdował się tam taki: 12V, 100Ah, 800A - ale, z tego co tu czytam, to chyba trochę za dużo i da się mniej :).

 

pozdrawiam,

Piotrek

 

Spokojnie może być któryś z tych dwóch o których wspomniałem w poście powyżej ;) (post #73)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam alternator 120A, i przy tych silnikach co oglądałem w VW to jeszcze drugiego takiego nie widziałem tylko 90, czy to jakiś fenomen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasztet B4 1.8ABS

Powered by "Centra futura 74Ah/720A"

 

Powiem tak: to cholerstwo moze rozladowac tylko ~16h grania radia na 75% regulatora.

A potem silnik i tak odpali na pierwszy lub drugi dotyk.

 

Zima w zielencu (-30/33st) auto odpalalo bez jakiegos szczegolnego bolu.

 

Poza tym- jeszcze nie zdazylo mi sie, zeby lampka kontrolna swiecila inaczej, niz na zielono. Jezdze w miescie, trasy do 15km za jednym zamachem, przewaznie 5-10km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupiłem teraz w sobotę sobie taką varte http://www.sklepcentra.pl/sklep/akumulator-varta-silver-74ah-750a-p-574.html i dałem 370zł :) ładowanie mi zmierzył i miałem 14.36 teraz samochod ladnie pali:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie w gazecie motor wyliczyli że jak ma się światła = przeciwmgielme dlugie ogrzewanie dmuchawa caraudio i kilka jeszcze odbiorników to 160 a pociągnie tyle żeczy więc przekroczenie 90 to nie problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja mam alternator 120A, i przy tych silnikach co oglądałem w VW to jeszcze drugiego takiego nie widziałem tylko 90, czy to jakiś fenomen?
nie ja też mam 120 i aku zwykła centra standart 54Ah i pale co chwila i jeszcze mnie nie zawiódł w zimie a pierdół w aucie chyba wszystko łącznie z podgrzewaniem płynu przez dodatkowe świece i powiem tak jak się mało jeżdzi i często gasi,pali to chyba lepiej mniejszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności