Skocz do zawartości
matviey

Spadek mocy n75,n18,egr,przeplywka,sztanga itd - naprawa po angielsku

Rekomendowane odpowiedzi

kolego mi używka ze szrotu wytrzymała pół roku - cena 40zł,następny kupiłem w sklepie za 303zł.jakoś póżniej zgadałem się z moim mechanikiem i on przy swoich zniżkach załatwiłby mi go za 220zł.no ale cóż nawet mi do głowy nie przyszło by go odwiedzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrew64003

a może wiesz kolego gdize go można dostać za 220?? bo jakby mi sie udało za tyle kupić to bym bez zastanowienia na nowy wymienil jestem z okolic zamościa jakby cos może było w tych okolicach pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ode mnie do zamościa jest kawałek bodajże ponad 300km.nie opłacalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sztanga i tak chodzi bardzo ciezko sama reka nie da sie jej pociagnac.. trzeba ustami udawac ze jest sie zaworkiem n75 :) ale po rozruszaniu dziala w pelnym zakresie

 

dzialanie pomoglo na jakis czas.. teraz zawiesza sie czasmi na zimnym silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrioo

panowie ja w podobnym silniku przekopałem krok po kroku nowe turbo, n75 wężyki i lipa przeładowywał dalej aż w końcu zwróciłem uwagę na taki mały zaworek zwrotny na podciśnieniu i nagle cud wyleczony a koszt 50 zł teraz piszę wszystkim którzy mają problem z przeładowaniem turbiny aby sprawdzali te zaworki bo można sporo kasy wywalić i okaże się że to pierdoła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a gdzie ten zaworek sie dokładnie znajduje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrioo

mały 2 centymetrowy czarno-biały na wężyku podciśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dave1983

witam mam problem mój passat 131 km 1.9 tdi 2001 r jeździł az nagle przez 2 dni do 2 tyś obr. strasznie wolno się wkręcał i dopiero od 2 tyś dostawał strzała a po 2 dniach przestał wogule przyspieszać a prędkość kończy się na 120 km przepływonierz nowy filtr paliwa nowy zawór turbo n75 nowy turbina sprawna więc co to mo że być czasami złapie i przyśpiesz ale rzadko.

 

---------- Post added at 11:55 ---------- Previous post was at 11:52 ----------

 

a nie przechodzi w tryb awaryjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrioo

a patrzyłeś na kierowniczki w turbinie może są zapieczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc u mnie było podobnie - spadek mocy przy około 100 km/h (niezależnie od obrotów, zdaje się) i zamulanie po zatrzymaniu... W ostatni weekend jechałem do warszawy i postanowiłem olać sprawę braku ciągu, za Płońskiem rozbujałem auto do około 175 km/h i jak ręką odjął, do samej Warszawy już się nie wyłączało, czy to przy 100 czy 140... Powrót też rewelacyjnie, 400 km przejechałem bez zająknięcia.

 

Mam nadzieję, że to na stałe...

 

Zastanawiam się, czy jazda w trybie awaryjnym ma jakieś niepożądane skutki dla układu napedowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się, czy jazda w trybie awaryjnym ma jakieś niepożądane skutki dla układu napedowego?

 

nie ma zadnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passek afn 110KM zachowuje sie dość dziwnie jeśli chodzi o przyspieszenie.jednym razem jest idealnie,innym ciągnie jakby tonę miał załadowaną,a jeszcze innym muli do 3200obr i nagle dostaje kopa.podkreślam auto nie jest katowane ani zamulane.1,5 miesiaca temu zmienione węzyki podciśnień,czyszczone kierowniczki,wymieniony N75.O dziwo tydzień temu raz wpadł mi w tryb awaryjny i zdarza sie to czesciej.dziwi mnie tryb awaryjny skoro głównie wszystko co może być z nim związane jest wyeliminowane.może miał ktoś taki przypadek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co to sprawdzcie czy macie podcisnienie.. nalezy wyjac wezyk z mieszka i powinien ladnie zasysac.. po odpaleniu sztanga ma isc do gory a po zgaszeniu opasc na dol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie sztanga pracuje.dziwi mnie tylko dlaczego nagle od 3300 obr/min nagle dostaje takiego kopa.zawsze ciągnął równo.nawet na 5 biegu lepiej ciągnie po 3000 obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maus14

Witam mam problem z doladowaniem turbiny gdyz wylacza sie ona i przechodzi w tryb awaryjny tylko na 4 i 5 biegu.. po przekroczeniu 3000 obr. poprostu sie wylacza.. wymienilem N75 i przeplywomierz skasowalem bledy i dalej jest to samo.. chociaz po wymianie tych dwoch rzeczy samochod krecil obroty ponad 4500tys . i nagle znowu przestala ta turbina dzialac... Prosze o pomoc jesli ktos wie co nalezy sprawdzic jeszcze.. Mam jeszcze jedno pytanie czy mozna odkrecic i przeczyscic turbine ? (mechanik mowi ze jak ja odkrece to juz jej nie zloze i moze samochod juz nie odpalic poniewaz tam jest jakas zmienna geometria łopatek) wiec sam juz niewiem czy moge to ruszyc... Moj passat B5 FL 130km 2001 rok Prosze o odpowiedz i Dziekuje z gory ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maus14, przeczytaj ten temat. Przyjrzyj się zdjęciom. Wyciągnij wnioski ;) Mechanik Cię straszy, bo byc może sam nie rozumie co tam jest do czyszczenia lub nie zrozumieliście się i zasugerował Ci, żebyś nie rozpinał wirnika turbiny bez odpowiednich narzędzi (czego podczas operacji czyszczenia oczywiście nie robisz)

 

Czyszczenie oraz zasada działania turbiny ze zmienną geo. w AFN 110KM (Aktualizacja)

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Problem ten sam co u innych ale nie wiem jaka moze byc u mnie przyczyna. Przez zla pogode musialem ostatnio troche pojezdzic PSJ, ostatnio przyszla odwilz rozpedzilem auto i przy 140 na autostradzie pod gorke poczulem lekkie szarpiecie i samochod zaczal zwalniac. Sprawdzilem turmine na sztandze po zapaleniu idzie w gore okol 2-3 cm po zgaszeniu opada, samochod tylko od czasu do czasu lapie kopa a jak juz wpadnie w dziure to wcale nie jest tak,ze po ponownym odpaleniu wraca do normy czasami tak ale najczesciej ma mula od pocztku do konca. Chcialem dzisiaj zrobic logi dynamiczne ale nie ma szans nie wiem czy dzien wystarczy udalo mi sie tylko zrobic grupe 001 potem to nawet do 3000 ciezko go wkrecic, chcialem sprawdzic n75 ale zarowno n75 jak i n18 w awx sa cholernie ciezko dostepne n75 trzyma sie na 2 (10) ta z gory odkrecilem ale ta z dolu to nie wiem jak dojsc. Acha auto dochodzi tylko do 77.6 st celcjusza.

Wystarcza wam w tym wypadku logi statyczne?

Vag pokazuje nastepujace bledy

VAG-COM Version: Release 303.1

 

Control Module Part Number: 038 906 019 EH

Component and/or Version: 0000SG 1346

Software Coding: 00005

Work Shop Code: WSC 00028

Additional Info: WVWZZZ3BZ1P203531 VWZ7Z0A3383135

2 Faults Found:

17664 - Engine Coolant Temp Sensor (G62): Open or Short to Plus

P1256 - 35-10 - - - Intermittent

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

P1557 - 35-10 - - - Intermittent

Edytowane przez gustdelf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

termostat + czujnik temperatury do wymiany + jak zrobisz logi dynamiczne, to będzie widać, czy turbo się już poddało, czy kierownice jeszcze walczą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZesc

Dzieki za odpowiedz, wiem,ze wyglada to na turbo, te logi dynamiczne robic nawet przy takim stanie silnika? On nie dochodzi nawet do 3000 po wylaczeniu tzn dochodzi ale sporadycznie nie wystarczy wylaczenie silnika i wlaczenie silnika zeby szedl do przeladowania. Jezli by przeladowal to w czasie logowania wyskoczy jakis komunikat o bledzie? Bo wczoraj wlasnie wczasie proby logowania przyblokowal ale nic nie wyskoczylo?

Jeszcze troche informacji mozesz mi tylko wykluczyc lub potwqierdzic czy podasne ponizej zdarzenia moga byc przyczyna tego drugiego bledu:

1. Przytarty przez pokrywe waz podcisnienia od egr byc moze wczasie pracy sie przyginia.

2. Przeplywomierz, byl wymieniany wiosna ubieglego roku ale po numerze czesci z faktury wynika,ze byla to czesc regenerowana, pewne objawy moga swaidczyc ,ze cos jest z nim nie tak tzn samochod nie ciagnie od samego poczatku, jesli sie juz udalo mi sie zalaczyc turbine to wskakiwala na 2 przy 3000 potem jak juz siadl to nie pomaga wylacznie silnika.

3. N75 nie byl nigdy wymieniany a sklaniam sie do n75 zamiast turbiny po pierwsze dlatego,ze nie chce nawet myslec o turbinie w UK.

A druga sprawa jest taka,ze wczoraj robilem test basic setings 011 wtedy wlasnie chodzi turbina przykladalem palec do sztangi i idzie ladnie gora dol bez zadnych szarpniec. Jezli juz turbina to moze byc tak,ze szlak ja trafia nie dymi co prawda wogole ale oleju zaczeli mi ostatnio troche pobierac.

Gdybys mogl mi odpowiedzic na te 3 punkty i czy logowac na takim osiolku to bylbym wdzieczny i oszczediloby mi to duzo nerwow czasu i wydatkow.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności