Skocz do zawartości
maciek-s

Montaż spryskiwaczy lamp - zrób to sam.

Rekomendowane odpowiedzi

ściągasz zderzak a z drugiej strony masz zaznaczone miejsca pod wycięcie tych dziur

Potwierdzam.

 

ja obstawiałbym B5 z pierwszych lat które nie miały xenonów czyli 96-97 rok

Ale on ma 2000r.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serek pytał się jakie paski miały obrys a nie o kolegę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko Panowie, już temat wczoraj przerobiłem.

Obrys faktycznie jest, ale u mnie wyglądało to jak delikatne pociągnięcie skalpelem - to po pierwsze.

Po drugie ten obrys był dużo za mały - jak wyciąłem dokładnie po liniach to zaślepka nie dochodziła do zderzaka i jeszcze z godzinę piłowałem.

Po trzecie, to nie prawda, że zaślepka zakrywa dużą przestrzeń i mamy margines błędu - jak za dużo wytniemy to owszem, zaślepka zakryje, ale będzie się krzywo domykać. To już też przerobiłem.

 

Długo szukałem zbiornika do TDI, wkurzyłem się, pompkę przytwierdziłem do mocowania intercoolera pod lampą, wyciąłem dziurę przy dnie zbiornika i połączyłem zbiornik z pompką gumowym przewodem.

Dałem tylko dupy i chyba przewód, którym połączyłem pompkę i zbiornik jest za małego przekroju i wysuwają się dwa spryski, ale psika tylko jeden - jest po prostu za małe ciśnienie, chyba pompka nie daje rady.

Wieczorem wymienię przewód i powinno być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wysuwają się dwa spryski, ale psika tylko jeden - jest po prostu za małe ciśnienie, chyba pompka nie daje rady.

Na włączonym silniku? U mnie na wyłączonym też psika tylko jeden, na włączonym idą dwa pięknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa widzisz!

duże piwko dla Ciebie za to, że nie ściągałem znowu zderzaka na marne. Faktycznie po odpaleniu jest okej :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tego chyba nikt nie wie ale ja obstawiałbym B5 z pierwszych lat które nie miały xenonów czyli 96-97 rok

 

Mój pasek z pierwszej połowy 97 i przetłoczenia jak najbardziej są i się przydały.

 

Na włączonym silniku? U mnie na wyłączonym też psika tylko jeden, na włączonym idą dwa pięknie.

 

Spryski działają bezproblemowo wysuwają się i spryskują oba na raz nawet na zgaszonym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również założyłem ori spryski lecz jeszcze nie podłączyłem instalacji na gotowo tylko bezpośrednio do aku robiłem próby i za każdym razem wysuwały się oba ale psikał raz jeden raz drugi...trochę dziwne bo częściej tryskał ten dalej od pompki .

Próbowałem też na odpalonym silniku i nic się nie zmieniło chyba ,że bieguny mogę tylko jeszcze zamienić

Użyłem węża 8x2.5 bo 10 był już zbyt lużny na króćcach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak bieguny odwrotnie byly teraz wali dwoma nawet na zgaszonym silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak bieguny odwrotnie byly teraz wali dwoma nawet na zgaszonym silniku

 

I o to chodziło mały błąd i zdziwko :blink

 

U mnie spryski nie dedykowane ale ori VAG chyba od skody wolałem kupić nowe tańsze niż stare dedykowane za kosmos kasę.

 

 

Panowie może ktoś z Was trafił gdzieś na dokładny opis wszystkich pinów przekaźnika 603?

Edytowane przez Kotii
Przekaźnik 603

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie a co powiecie na takie spryskiwacze od audi a4??

http://allegro.pl/spryskiwacz-spryskiwacze-lamp-audi-a6-c5-allroad-i5034701650.html

Montaż jest banalnie prosty bo przykręca się je do zderzaka a śruby zakrywa dekielek.

Jedynym minusem to mały wysów tych spryskiwaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mój kolega sie pytam ma przedlifta passka b5 chciał, Założyć spryski,zbiorniczki są 4,5 i 2 połączone wężem 2,8L i 3,3L czy od audi a4 b5 zbiorniki podejdą do passka ? Wyglądają na takie same a jak w praktyce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko :) chce zamonować do przed lifta spryski mam kupiony zestaw od octavi do tego zaslepki i przekaźnik pompkę dokupie ale pytanie odnośnie montażu i robieniu uchwytów czy ktoś ma fotki jakieś w miarę dokłądne ? ponieważ dużo z tych na stronie tutaj już nie działa :)

z góry dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ma opisu musisz rzeźbić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbędny gadzet w B5

Mam i od 3 lat może ze dwa razy używałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok a jakieś foto kto już to zamontował ? jak to mniej wiecej wygladać ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz u mnie w temacie ale ostrzegam że to rzeźba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam kolego i szukam ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post 73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem dziękuje :) dużo mi to pomogło :) będzie działać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności