Skocz do zawartości
pol7777

strasznie dymi na niebiesko

Rekomendowane odpowiedzi

Daje tu bo nie mogłem znaleźć tematu o dymienu na biało. Witam, kupiłem w święta paska z silnikiem AWX, przejechane już prawie 2000km, oleju ani płynu chłodniczego nie ubyło, hamulec chodzi normalnie. Jak go kupiłem temp na zewnątrz oscylowała w graniach 0 do -5, samochód na zimnym zapalał od strzała, tylko kulał przez chwile na ileś tam dziur i dość mocno kopcił na zimnym na biało takim gęstym i gryzącym dymem dopóki złapał jakiejś tam temperatury, teraz na tych mrozach przy -10 ciężko palił, sprawdziłem świece i okazało się że wszystkie są spalone, nie tylko jedna czy tam dwie jak wcześniej mi się wydawało. Myślałem że to kopcenie to wina właśnie tych świec, jednak założyłem nowe, auto pali od strzała, a jak dymił, tak dymi. Przejechałem się i jak się zagrzał to znów zero dymu. Zauważyłem też że jak się jeździ dzien po dniu albo trasy to slabiej dymi, jak postoi pare dni to znów tak samo. Samochód od nowości jeździł po mieście i od czasu do czasu w jakieś dalsze trasy po europie, turbina po regeneracji, silnik mokry w oleju pod egr, pewnie leje, wtryski sprawdzane na vagu, oscylują w granicach 0-25, czyli dobrze. Samochód ma moc, odpala bardzo dobrze, tylko to dymienie. Czym to może być spowodowane? Dodam że mamy w domu jeszcze dwa paski, drugiego AWX i AVB. W tym drugim AWX z oryginalnym przebiegiem 440tyś, dymienie też występuje tyle że w mniejszym stopniu i dym jest mniej gryzący (samochód też kupiony z miasta) na plusowych temperaturach nie dymi w ogóle, natomiast ten AVB nic a nic nie puści dymka (był w nim przekładany silnik wiec kij wie co to za jeden). No i o co tu chodzi z tym nowym autem? Może zapchany katalizator?

Ps: Kąt wtrysku prawidłowy, skacze 0,0-0,6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz kolego czy w układzie torba masz dużo oleju ściągnij przewód turba i sprawa się wyjaśni również w interkulerze od dołu odkryć opaskę zdejmij wąż i zostaw tak na 30min jeśli będzie olej wyciekał to zaczynaj czyścić układ turba trzeba sprawdź egr czy nie jest zapchany nagram bo szczerze Ci powiem że walczyłem z tym tylko mi przechodził w tryb awaryjny jeszcze spróbuj to

Edytowane przez Szybki13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz kolego czy w układzie torba masz dużo oleju ściągnij przewód turba i sprawa się wyjaśni również w interkulerze od dołu odkryć opaskę zdejmij wąż i zostaw tak na 30min jeśli będzie olej wyciekał to zaczynaj czyścić układ turba trzeba sprawdź egr czy nie jest zapchany nagram bo szczerze Ci powiem że walczyłem z tym tylko mi przechodził w tryb awaryjny jeszcze spróbuj to

 

o to jest uklad torba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o to jest uklad torba ?

 

chodzi koledze o uklad turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, posprawdzam to jak najszybciej i dam znać. Ale od turba już odkręcałem bo chciałem sprawdzić luz turbiny i oleju to tam nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności