Skocz do zawartości
pol7777

strasznie dymi na niebiesko

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz niebeisko z tylu to masz spalanie oleju z silnika poprsotu, Kontroluj stan oleju w silniku, Przy klekocie kopcenie jakie jest dopuszczalne to czarne i spotarycznie biale. Niebiekie to spalanie oleju, czemu tak sie dzieje u ciebie ze po odpaleniu zakopci to niewiem, jaki olej wlany masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że tu jest odwieczny problem interpretacji dymu białego i niebieskawego. Ustal kolego czy to biały dym, czy niebieskawy sugerujący przeciekanie oleju do komory spalania.

 

Kolejna sprawa to ile tego dymu jest? Spotykam się często z klientami, którzy bardzo różnie rozgraniczają normalną prace 10 letniego, starego diesla, a rzeczywisty problem z kopceniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szefu - Olej mam Motul SAE 5w40 505.01 .

Stern- olej jest niebieskawy póżniej przestaje i leci biały jak już złapie temp około 80 stopni biały dym nie leci wogóle jak go przegazuje to tylko przy około 4,5tys obr wyleci troszeczke czarnego dymu . Auto zaczło od niedawna kopcic dopiero jak sie skończyły mrozy i kopci tylko podczas pierwszego odpalania z rana, dymu juz tyle co widac na filmiku. Oleju ubywa na 10tys km 200-300mlPozdrawiam

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=r3Vqj9j2Qh4[/ame]

Edytowane przez Michał VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szefu - Olej mam Motul SAE 5w40 505.01 .

Stern- olej jest niebieskawy póżniej przestaje i leci biały jak już złapie temp około 80 stopni biały dym nie leci wogóle jak go przegazuje to tylko przy około 4,5tys obr wyleci troszeczke czarnego dymu . Auto zaczło od niedawna kopcic dopiero jak sie skończyły mrozy i kopci tylko podczas pierwszego odpalania z rana, dymu juz tyle co widac na filmiku. Oleju ubywa na 10tys km 200-300mlPozdrawiam

 

http://www.youtube.com/watch?v=r3Vqj9j2Qh4

niebieski dym = spalanie oleju biały = wilgoć w wydechu lub płyn chłodniczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płynu tez nie ubywa nic stan mam ciagle max od roku. Niestety aktualnie jestem za granicą a tutaj sobie życzą za sprawdzanie samochodu dośc dużo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
płynu tez nie ubywa nic stan mam ciagle max od roku. Niestety aktualnie jestem za granicą a tutaj sobie życzą za sprawdzanie samochodu dośc dużo :/
a oleju nie ubywa lub przybywa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ubywa oraz nic nie przybywa stan jest ciągle na maxa a autem jeżdzę na autostradzie po 170kmH (6 biegowy) i nic nie dymi za mną podczas przyspieszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ubywa oraz nic nie przybywa stan jest ciągle na maxa a autem jeżdzę na autostradzie po 170kmH (6 biegowy) i nic nie dymi za mną podczas przyspieszania.
a dawka startowa paliwa jest ok (kąt wtrysku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dawka startowa paliwa jest ok (kąt wtrysku)

 

To padalec, tu synchro nie robi aż takich objawów. Jeśli wierzyć w to co kolega zeznaje i rzeczywiście nie spala mu oleju ani nie łyka wody to obstawiam pompki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam że co pare dni,podczas pierwszego odpalania jest tak że auto musze dłużej pokręcic zeby zaskoczyło a jak zaskoczy to motor nierówno pracuje ale po chwili sie uspokaja i idzie dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak, u mnie jest podobnie, a nawet mocniejszy dym. Auto trzyma wszystkie plyny, zużywanie oleju na podobnym poziomie jak u kolegi z filmu. Wszystko posprawdzane na vagu wskazani w normie. Przestalem sie przejmowac i szukac dziury w calym, czekam do wiosny i ciepleszych temperatur wtedy dymienia brak.

 

jutro jak bede mial okazje to tez nagram filmik, o ile bedzie w nim widac wiecej niz dym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze ten niewielki ubytek oleju przez 10tys km ,ucieka przez odme poniewaz odkreciłem ostatnio ten wąż i było widac ze jest troszke z oleju i EGR tez przepuszcza cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odma nie jest najlepsza w PaDalcach, a szczególnie w pierwszych. Separator puszcza jak cholera. Jak widzisz, że z odmy olej idzie to wiesz.... w powietrze nie poleci, tylko spowrotem do silnika, dokładnie do dolotu. Może wtedy przykopcić nieco. Ogólnie nie ma dramatu jakoś na tym filmie, jak mówię to stary już diesel i coś tam jednak tego oleju Ci łyka. Sądzę, że po trzonkach zaworów leci na bank przy tym roczniku.

Zeznajesz, że nierówno pracuje po odpaleniu na zimnym.... to sugeruje zapowietrzanie, ew pompki kuleją już lekko. Może BIP-y pooglądać?

Ogólnie- jeśli to co widać na filmie jest tylko na zimnym, zaraz po odpaleniu to sugeruję, abyś szczególnie się nie przejmował tylko jeździł, a jak będziesz w kraju to podjedz do jakiegoś mechesa który będzie umiał posługiwać się VAG, czy VAS i niech popatrzy na odczyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dymi tylko przy odpaleniu to może uszczelniacze na pompka, jak nic nie ubywa to daj spokój takiemu czemuś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy orjetuje się któs jaki koszt wymiany jest tych uszczelniaczy ?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy orjetuje się któs jaki koszt wymiany jest tych uszczelniaczy ?? pozdrawiam
koło 25 € nr 038 198 058 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś nagrałem kolejny filmik podczas pierwszego odpalania , temperatura 2 stopnie proszę zwócić uwage jak auto długo odpala(jeszcze nie cały miesiac temu odpalal równo po przekręceniu kluczyka) a teraz kręci chocby nie chciał i dymi.

 

[ame]http://www.youtube.com/watch?v=Ilc2XvQQz3Q[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam dziś nagrałem kolejny filmik podczas pierwszego odpalania , temperatura 2 stopnie proszę zwócić uwage jak auto długo odpala(jeszcze nie cały miesiac temu odpalal równo po przekręceniu kluczyka) a teraz kręci chocby nie chciał i dymi.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Ilc2XvQQz3Q

świece ?? Próbowałeś bez czujnika temp(odpiety)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ale który to czujnik temp ??? świece nie sprawdzałem musze kupic klucz bo mam tylko do swiec iskrowych a to nie bedzie chyba pasowac ?? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ale który to czujnik temp ??? świece nie sprawdzałem musze kupic klucz bo mam tylko do swiec iskrowych a to nie bedzie chyba pasowac ?? Pozdrawiam
czujnik temp cieczy w trójniku przeważnie jest a klucz to faktycznie nie pasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności