Skocz do zawartości
Gość mariob6

żarówka, żarnik, ksenon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariob6

Czy można sprawdzić jakoś sprawność przetwornicy? I czy ktoś wymieniał jedną żarówkę d1s? Ile czasu rzeczywiście potrzeba żeby zrówna się kolorem z drugą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
I czy ktoś wymieniał jedną żarówkę d1s? Ile czasu rzeczywiście potrzeba żeby zrówna się kolorem z drugą?

Ale ty kombinujesz...

Chcesz, to wymien sobie jedna zarowke, chcesz to wymien sobie dwie zarowki... Na rozswiecenie sie palnik potrzebuje kilkadziesiat godzin. Po tym nie wiadomo tak naprawde, czy kolor bedzie taki sam, czy bediz elekka roznica widoczna...

Poza tym widze, ze na sile probujesz zaoszczedzic kase-ale palnikow na allegro juz nie kupisz, bo sa zbyt tanie... Wiesz, ja kupilem dwa palniki w listopadzie na allegro. Swieca ladnie, dalem za nie niecale 300zl (za oba). Ale skoro myslisz, ze w sklepie palniki sa lepsze (bo przeszly jeszcze przez dwoch lub wiecej posrednikow, ktorzy takze musieli na nich zarobic) to juz Twoja sprawa... Ale szlag mnie trafia, jak czytam tutaj niektore Twoje pytania i widze Twoje podejscie do tematu...

Skoro tak chcesz oszczedzic kase, to po co kupowales auto z xenonami :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy można sprawdzić jakoś sprawność przetwornicy? I czy ktoś wymieniał jedną żarówkę d1s? Ile czasu rzeczywiście potrzeba żeby zrówna się kolorem z drugą?

 

Kolego już Ci pisałem. Przetwornica może być dobra, ale i tak ja razem z palnikiem wymienisz, bo w D1S to jest jedna nierozbieralna część!

 

A poza tym jak padł Ci jeden xenon to drugi pewnie też niebawem walnie

 

I tak jak Krawcol pisał - też kupiłem palniki na Allegro jakieś 3 lata temu. Zrobiły około 40 000 km i świecą nadal jak nówki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariob6

Posłuchaj..nie rozumiem po co jesteś tak nerwowy? Może jutro idziesz do pracy? Chcę wybrać najlepszy dla siebie wariant i chcę znać opinie innych ludzi.(bardziej doświadczonych) Jak uważasz, że moje pytanie są nie na Twoim poziomie to po prostu nie czytaj-nie odpisuj. Przyznam, że ksenony są dla mnie nowością i chciałbym poznać wszystkie alternatywy..od kupna przez allegro po aso. Jakby każdy wszystko wiedział to na forum opisywałoby się wrażenie z jazdy i ceny paliw w Polsce. Życzę więcej wyrozumiałości w życiu..(żarówka za ponad 100zł na allegro z czego sprzedawca musi zarobić, zapłacić prowizję itd.. to ostatecznie aso na jednej żarówce ma ponad 700% marży(skoro mają takie same)? Nie mówię że nie, ale to mało prawdopodobne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posłuchaj..nie rozumiem po co jesteś tak nerwowy? Może jutro idziesz do pracy? Chcę wybrać najlepszy dla siebie wariant i chcę znać opinie innych ludzi.(bardziej doświadczonych) Jak uważasz, że moje pytanie są nie na Twoim poziomie to po prostu nie czytaj-nie odpisuj.

 

Ale teraz powiedz szczerze - czy czytałeś moje wypowiedzi w tym temacie? Otwórz sobie DRUGĄ stronę tematu i moją odpowiedź - jest także DRUGA. Tam napisałem Ci, że przetwornica i palnik to nierozbieralna jedna część. A ty kilka postów wcześniej znów pytasz się jak sprawdzić czy przetwornica jest dobra? No może być i dobra, tylko co z tego, jak palnik padł? I tak wymieniasz wszystko razem kupując nowy palnik...

 

"Tak Panie doktorze, operacja się udała, tylko pacjent nie żyje..."

 

Co do cen - przytoczę Ci takie coś. Zbieram sobie kolejki. Listwa oświetleniowa do wagonu diodowa to koszt około 20 zł. Po tyle sprzedaje je producent. Ta sama listwa tego samego producenta ale z szyldem firmy produkującej kolejki to koszt grubo ponad 18 euro.

 

Skoro samochody są w Polsce naprawdę w miarę tanie, to serwis z czegoś musi żyć. Bo by padł. Dlatego części są takie drogie. Zaślepka na próg - kupowałem polską podróbę na Allegro - kosztowała 3,50 i trzyma się do dziś. Taka sama w ASO to koszt ok 25 zł. Przykłady można mnożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariob6

może się nie zrozumieliśmy, ale żarówka d1s jest zintegrowana i nierozbieralna z zapłonnikiem?, a przetwornica to oddzielny większy "prostokąt" który poprzez kabel podłączony jest do żarówki? Popraw mnie jeśli jest inaczej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie to nie przetwornica, bo przetwornica to musi łącznie z zapłonnikiem być. To u Ciebie to nazywa się przekaźnik reflektorów gazowych. Jak toto sprawdzić? Prosto. Pozamieniaj żarówki miejscami. Tylko podłącz obie.

 

I teraz załóżmy, że masz spaloną prawą, a po zamiania nie świeci lewa - masz dobry przekaźnik. Natomiast jak po zamianie nadal będzie prawa nie świecić - to już wiesz, że palnik jest OK a coś po drodze do palnika się zrypało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam626GD
Kolego już Ci pisałem. Przetwornica może być dobra, ale i tak ja razem z palnikiem wymienisz, bo w D1S to jest jedna nierozbieralna część!

 

D1S zawiera wbudowany zapłonnik a nie przetwornicę. Przetwornica jest osobnym elementem i nie ma potrzeby jej wymiany z żarówką.

 

D1S i D2S są identyczne pod względem samej żarówki - palnika. Różnica polega na wbudowanym zapłonniku w D1S którego brakuje w D2S. D2S wymaga osobnego zapłonnika

 

http://swiatla.arbiter.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem swiezym posiadaczem passata b5 fl. mam taki problem jak kolega opisal w pierwszym poscie (wiem, ze to b6, a ja mam b5 , ale nie chcem zasmiecac forum). prosze o wyrozumialosc jeste tu nowy. po przeczytaniu tematu wnioskuje, ze musze wymienic zarniki i pytanie: czy wymiana samych zarnikow pomoze, czy bede musial wymieniac cos jeszcze.

pozdrawiam.

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. jestem swiezym posiadaczem passata b5 fl. mam taki problem jak kolega opisal w pierwszym poscie (wiem, ze to b6, a ja mam b5 , ale nie chcem zasmiecac forum). prosze o wyrozumialosc jeste tu nowy. po przeczytaniu tematu wnioskuje, ze musze wymienic zarniki i pytanie: czy wymiana samych zarnikow pomoze, czy bede musial wymieniac cos jeszcze.

pozdrawiam.

Andrzej

 

Powinna pomóc. Najpierw pozamieniaj je miejscami. Ale nie wkręcaj lamp. Będziesz wiedział, czy problem leży w palniku, czy w przetwornicy. Czyli palnik z lewej lampy do prawej. Pamiętaj! Kup dwa palniki! Bo nic tak nie drażni, jak różnokolorowe światła :). Bo jak świecą równo, to jest ok, ale jak masz przed sobą kolorową drogę, to można się pociąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw pozamieniaj je miejscami. Ale nie wkręcaj lamp. Będziesz wiedział, czy problem leży w palniku, czy w przetwornicy.
jak bede wymienial to napewno dwa i zastanawiam sie jeszcze czy warto zdejmowac zderzak aby je tylko pozamieniac, czy zamowic nowe i wymienic. koszt na allegro za dwie szt. to 180zl http://www.allegro.pl/item405026028__zarowki_xenonowe_d2s_philips_.html,a zeby zdjac zderzak w wyjac lampy to sie trzeba troche nameczyc. Dodam jeszcze, ze vag nie pokazuje zadnego bledu, gdyby to byla przetwornica to by pokazal (prosze wyprowadzic mnie z bledu jesli sie myle), acha i jeszcze ten palnik, ktory czasani sie nie zalapuje jak zalapie rozswietla sie wolniej. ii jeszce jedno pytanko: duzo roboty ze zdjeciem zderzaka i wymontowaniem lamp??? mam paska od 2 tyg i jescze jestem nie obeznany z nim, w golfie mk III znalem kazda srubke.

pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dynia...

Witam !

 

Zwracam się z pytaniem i prośbą do bardziej doświadczonych kolegów ;)

 

Otóż dzisiaj na komputerze pojawił się komunikat "AFS Inoperative" i po chwili zmienił się a "Front left coś tam defkt", ehh... po chwili zjechałem na pobocze z myślą "byle to nie ksenon", ale niestety padł :(

 

Do tego część reflektora zaparowana.

 

Jeszcze nie mam diagnozy czy to napewno żarówka, mój kolega z ASO napisał w sms'ie, że może to być jeszcze sterownik (ale nie mam pojęcia co to).

 

Zakładając, że to żarówka mam pytanie:

 

- czy mógłby mi ktoś powiedzieć jakie oryginalne żarówki (jakiej marki) zakładają do B6 w ASO? Z tego co pisaliście to model to D1S tak?

(mam B6 z xenonami srętnymi z 2005 roku)

 

- czy zna ktoś może sklep internetowy, albo w okolicach Poznania, w którym mogę kupić taką żarówkę (albo innej marki), bo przyznam, że cena w ASO zwala z nóg...

 

- czy do wymiany konieczne jest zrzucenie zderzaka i wyciągnięcie lampy?

 

Ehh...cudownie zakończył się ten weekend :(

 

Z góry dzięki za pomoc !!!

 

W serwisie VW powiedzieli, że dla VW żarówki D1S robi Osram.

Ceny w serwisie 750zł hehe dobre sobie...

ale znalazłem też ASO które oferuje za 250zł...

 

Ale mam pytanie, którą żarówkę uważacie za lepszą:

Osram -

http://automotoshop.com.pl/product_info.php?cPath=1_2_3&products_id=3080

 

http://www.xenony.intnet.pl/sklep/product_info.php?products_id=106

 

http://www.ford.sklep.pl/sklep,1502,,,01,okazje,pl-pln,22275,12--0.html

 

czy ten Philips -

http://motohurt.info/sklep/product_info.php?cPath=25_92&products_id=63321

 

http://www.moto-lider.pl/catalog/product_info.php?cPath=22&products_id=112

 

http://www.oswietlenia.com/sklep/index.php?products=product&prod_id=4&PHPSESSID=ffad3536470f2d404f6fc462a37b93b9

 

Czy mimo tak znaczących różnic w cenie te żarówki niczym się nie różnią?

Słyszałem, że można trafić na sporo podróbek :(

 

Może znacie dobre miejsce gdzie można kupić D1S??

 

PS.Zderzak podobno trzeba zrzucać i wyciągać lampę :(

 

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Osram lub Philips - ja nie widzę żadnych różnic w tych palnikach. Są praktycznie na tym samym poziomie wykonania. Jeśli są, to niedostrzegalne niuanse traktowane raczej bardziej jako chwyt reklamowy. Bierz palniki z nowych linii (mam na myśli zrobione po 2005 obojętnie czy Osram czy Philips) one ponoć nie niebieszczeją z wiekiem. Ja mam takie Osramy (od 3 lat) i w sumie po 40 000 km przebiegu nie zauważyłem jakichś oznak niebieszczenia. Świecą nadal barwą 4300K, góra 4500K. Porównywaliśmy je z xenonami kolegi z Audi (rok prod 2008) i wzrokowo różnic nie byliśmy w stanie dostrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie zakladac nowego tematu zapytam tutaj. Chodzi o to ze niedawno przepalila mi sie zaroweczka D1S, zmieniala kolory przez pare dni po czym padla na amen. Zarowke wymienilem na taka sama ale juz nie chciala sie zaswiecic... wlozylem 2 nastepne i tez nic. Co moze byc tego powodem? Jutro zamienie miejscami zarowki zoabcze co wtedy. Czyzby cos przetwornikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyzby cos przetwornikiem?

Prawdopodobnie tak, ale sprawdz moze najpierw bezpieczniki i styki w kostkach w lampie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy, właśnie przepalił mi się ksenon w lewej lampie i mam zamiar kupić 2 ksenony D1S natomiast nieco inne od tych montowanych seryjnie. Otóż znalazłem taki model D1S -temperatura światła:6000 K. Nie wiem natomiast jaką pobierają moc, 4300K pobierają 35 W. Ciekaw jestem czy taka zamiana nie spowoduje żadnych błędów w komputerze.

Myślę, że może będą jeszcze jaśniej świecić. W załączniku podaję przykład jaką barwę posiadają ksenony w zależności od ich temperatury.

 

Pozdrawiam

barwa ?wiat?a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może znacie dobre miejsce gdzie można kupić D1S??

allegro,niejaki vwserwis.

Otóż znalazłem taki model D1S -temperatura światła:6000 K

nie kombinuj,załóż to co w orginale(4300K),oczywiście tylko i wyłącznie markowego producenta,będziesz zadowolony,ja jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otóż znalazłem taki model D1S -temperatura światła:6000 K. Nie wiem natomiast jaką pobierają moc, 4300K pobierają 35 W. Ciekaw jestem czy taka zamiana nie spowoduje żadnych błędów w komputerze.

 

dalej będzie pobierać te 35w ,żadnych błędów niebędzie tylko zmieni się barwa światła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się jeszcze do tego wątku. Mam następujący problem, auto posiada oryginalne ksenony, rok 2005 z przebiegiem 115 tys km, użytkowane w wiekszości w mieście. Światła świecą bardzo słabo, tzn jak patrzy się na nie z zewnątrz jest wszystko ok, ale w trackie jazdy jest bardzo źle. Nie swiecą na niebiesko, ale patrząc na ścianę pojawia się na obu lekki poziomy pasek w żółci. Czy jest to oznaka "kończenia" się żarników, czy jest jakaś możliwość sprawdzenia, czy świecące światło jest ok? Czytałem powyżej, że po kilku latach mogą wystapić objawy słabszego świecenia. Nie chciałbym w każdym razie doświadczać i kupować nowych żarników nie mając pewności, że będą lepiej świecić.

Z góry dziekuję za radę i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

światla postojowe świecą na żółto wiec pewnie z tąd ten zółty pasek.a wczesniej xenony świeciły dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności