Skocz do zawartości
Gość mariob6

żarówka, żarnik, ksenon

Rekomendowane odpowiedzi

W B6 seryjnie montowany jest zwkły xenon(nie skrętny, bez doświetlania pobocza) i bi-xenon(skrętny, z doświetlaniem pobocza). Czy w takim razie w obu z tych reflektorach jest taki sam palnik? Po twoim poście wnioskuję, że tak.

 

No tu się nie zgodzę.

 

W b6, to masz bi-xenon i albo ma funkcję doświetlania pobocza (skrętny) albo nie. Ale zawsze to jest BI-XENON. Bowiem Bi oznacza, że zarówno światła mijania jak i drogowe są realizowane na xenonie. A to, że ma doświetlanie pobocza, to dochodzi funkcja skrętu! Czyli masz albo bi-xenon nieskrętny, albo bi-xenon skrętny. Ale zawsze masz Bi-xenon.

 

Bowiem Bi xenon, to oznacza, że masz i mijania i drogowe na tym samym palniku (realizuje się to poprzez usunięcie przesłony) a Ty chyba uważasz, że Bi-xenon oznacza, że skrętny. Ale tak nie jest - uwierz mi. Ja mam w swoim bi-xenon nieskrętny, a to jest zwykły Passat B5 FL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jak bi-xenon to nie oznacza skrętny, ale nie mogę się z tobą zgodzić. Bi-xenon mozna kupic za dopłatą 5600zł, a standardzie jest zwykły ksenon. Popatrz na reflektory na allegro itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a standardzie jest zwykły ksenon.
chyba chciałeś napisać zwykła soczewka na żarówke h7 :053::]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba chciałeś napisać zwykła soczewka na żarówke h7 :053::]

 

Bardzo możliwe :] Soczewka jest, ale faktycznie światło nie jest niebieskie jak w ksenonie. Więc to zapewne zwykła żarowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco

W fabrycznym ksenonie też nie jest niebieskie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc w B6 jest tak:

 

Standard to zwykła soczewka na żarówkę H7

Potem mamy stałe Bi-xenony

A na szczycie bi-xenony skrętne.

 

Nie ma zwykłych xenonów, nie bi. Tego rozwiązania koncern VW nie stosuje od 2000 roku i nie sądzę, by nagle w 2008 im się odwidziało i zaczęli to robić, skoro porzucili zwykłe xenony 8 lat temu...

 

Edit:

 

Popatrzyłem na specyfikację 2008 i jest albo żarówka H7, albo Bi skrętny. Wszystko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

no ja tez tylko BiXenony widizalem

 

mam Bixenon skretny z funkcja doswietlania zakretow/pobocza (super sprawa!)

skretne reflektory sa zawsze! nawet przy malutkich predkosciach, natomiast doswietlanie jest juz przy lekko mocniejszym ruchu kierownicy.

 

zarowka jaka mialem w reflektorach to byl OSRAM i na takei tez mi zmienili,

wymienilem obydwie bo widoczna byla roznica miedzy stara a nową, aczkolwiek nie trzeba koneicnzie bo to juz tylko estetyka decyduje czy chcesz dwie czy jedną wymienic.

 

zarowka do D1, podobno duuuuzo mniej zywotne od D2 :( niestety

 

Wymiana zarowek trwala 1,5h, trzeba bylo zdjac przedni zderzak oraz wymontowac reflektory, sporo srubek do wykrecania :cool:

 

 

 

zarowki w cenach od 300zł do 450 mozna kupic, te tansze to zazwyczaj chinskie pobroby albo noname-y ktore jakoscia i zywotnoscia juz totalnie nie grzesza podobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu masz rację, bowiem jak zobaczyłem żywotność D1S, to się załamałem. Szacuje się ją na około 3000 godzin. Podczas, gdy D2S jest szacowana na około 50 000 godzin. Dla mnie to ewidentny krok wstecz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

tego to jestem pewnein, mialem kilka aut z Xenonami, i w zadnym nigdy mi sie nie zdarzylo wymienic zarowki, a niektore sluzylu po 3 lata i sprzedawalem je z dziewiczymi zarowkami

 

w passacie po 1,5 roku wymienilem palniki! szczerze wbilem sie w szok,

 

ale pamietac trzeba ze kazdy Palnik xenonowy z czasem traci moc i np po 3 latach to juz nawet 50% tego co bylo na początku ;) wiec to ze sie ciagle swieci nie znaczy ze jest w dobrym stanie i nie powinno sie go wymienic, ja w autach ktore uzywalem po 3 lata na jednyc zarowkach xenonowych czulem ze gorzej oswietlaja droge niz kiedys

 

Mercedes np zaleca wymiane palnikow xenonowych co 60.000km :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukinho

Mam Passata z BiXenonami ale nie zauwazylem zeby byly one skretne tzn zeby mi strumien swiatla skrecal ( bo o to Ci chyba chodzilem ) doswietlanie zwyklym swiatlem owszem ale nigdy nie zauwazylem zeby mi cos skrecalo mozesz mnie oswiecic jak to dziala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki

dziala to tak, ze jak jade np na luku w prawo i tak tez skrecam kierowica (tzn na prawo) to moje reflektory tez lekko skrecaja w prawo, tak samo dzieje sie gdy jade po luku czy skrecam w lewo. Widac to ewidentnie ;) obydwa reflektory pracuja lewo praco podczas jazdy,,,, no i np podczas odpalania xenonow nie tylko najpierw ida w gore dol jak przy kazdym xenonie ale i w lewo prawo zanim sie ustawia odpowiednio na srodku ;)

 

no i jeszcze doswietlanie pobocza czyli ta dodatkowa zarowka zapalajaca sie przy skrecaniu, pyszna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej widać to na długich światłach. Jedź gdzieś w nocy gzie nikt nie jeździ i popróbuj a zobaczysz.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta żarówka od doświetlania pobocza est tylko do tego celu? Bo tak sie zastanawiam czy nie spelnia ona jeszcze roli jakiś świateł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Passata z BiXenonami ale nie zauwazylem zeby byly one skretne tzn zeby mi strumien swiatla skrecal ( bo o to Ci chyba chodzilem ) doswietlanie zwyklym swiatlem owszem ale nigdy nie zauwazylem zeby mi cos skrecalo mozesz mnie oswiecic jak to dziala?

 

Zobacz czy masz skręcane - podjedź pod jakąś ścianę, wyłącz silnik, wyjmij kluczyk ze stacyjki, ale nie wyłączaj świateł. Potem włącz zapłon i zobacz jak się światła zachowują. Bo wtedy robią sobie auto test. Jak zobaczysz takie coś:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=siz3owFX2tU&feature=related

 

masz bi skrętne.

 

A po czym poznać, że mam bi-xenon? A to znów pod ścianą.

 

http://pl.youtube.com/watch?v=5h5q1E3h1Lc

 

tak się zachowują bi. U mnie jeszcze dodatkowo włączają się żarówki H7 i mam zupełnie jasno (te ustawiłem sobie, by świeciły daleeeeeko.)

 

http://pl.youtube.com/watch?v=Pekag7eSdp0

 

Jak tylko góra - dół - masz bi normalne, ale takie normalne, to chyba w roku modelowym 2006 przestali robić.

 

ale pamietac trzeba ze kazdy Palnik xenonowy z czasem traci moc i np po 3 latach to juz nawet 50% tego co bylo na początku ;) wiec to ze sie ciagle swieci nie znaczy ze jest w dobrym stanie i nie powinno sie go wymienic, ja w autach ktore uzywalem po 3 lata na jednyc zarowkach xenonowych czulem ze gorzej oswietlaja droge niz kiedys

 

Mercedes np zaleca wymiane palnikow xenonowych co 60.000km :-P

 

To może i było tak, ale do roku gdzieś tak 2004, gdzie osram wynalazł drugą geberację palników, które nie niebieszczeją z wiekiem. I mogę to potwierdzić, w 2005 kupiłem D2S 4300K, teraz takie same 4300K założyłem na halogeny, a rożnika - żadna! Świecą tak samo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w B5 były montowane bixenony z dwoma soczewkami? Myślałem, że tylko z jedną, a w niej był regulowany odbłyśnik. Te twoje reflektory to jakaś samoróbka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukinho

Tak robi mi sie test jak wlanczam swiatla i faktycznie one skrecaja wtedy ale nigdy nie zauwazylem tego w trakcie jazdy :D doswietlanie zakretow tez mam i to jest cos genialnego :D jak w nocy stoje pod jakims sklepem czy cos u siebie na wsi ludzie sie dziwne miny robia jak to widza :6:57::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To w B5 były montowane bixenony z dwoma soczewkami? Myślałem, że tylko z jedną, a w niej był regulowany odbłyśnik. Te twoje reflektory to jakaś samoróbka?

 

A gdzie ty tam widzisz dwie soczewki? Jedna w reflektorze soczewka bi, dodatkowo żarówka na H7 zapalająca się dodatkowo na drogowych a pod spodem to normalny halogem przeciwmgielny. I to wszystko. I nie żadna tam samoróbka, tylko firmowy reflektor.

 

b5xenzi8.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie ty tam widzisz dwie soczewki? Jedna w reflektorze soczewka bi, dodatkowo żarówka na H7 zapalająca się dodatkowo na drogowych a pod spodem to normalny halogem przeciwmgielny. I to wszystko. I nie żadna tam samoróbka, tylko firmowy reflektor.

 

b5xenzi8.th.jpg

 

Mój błąd, wydawało mi się, że obok soczewki jest druga, ale to kierunkowskaz :) Zwracam honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piki
Ta żarówka od doświetlania pobocza est tylko do tego celu? Bo tak sie zastanawiam czy nie spelnia ona jeszcze roli jakiś świateł

 

tylko do tego celu, zapala sie tylko przy skrecaniu kierownica i doswietla tylko bok auta,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to fajna rzecz to doświetlanie pobocza. Pomaga jak sie jedzie w nieznanym terenie i jest ciemno. Tylko że ja też nie widze żeby ksenony skręcały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności