Skocz do zawartości
Gość mariob6

żarówka, żarnik, ksenon

Rekomendowane odpowiedzi

Gdybym miał się tak szarpać jak ten Jankes to chyba bym jednak wolał zdjąć znów zderzak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wymiana żarników w b7 to skomplikowana sprawa?

Wiem, że w b6 trzeba demontować zderzak, ale nikt chyba nie napisał w temacie jak się ma sprawa w b7, na jutube znalazłem jeden filmik ale marny - tam gość sugeruje, że 5-10 minut na strone.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że da się bez demontażu zderzaka:

Na filmiku pokazano zdemontowaną lampę chyba tylko dla zobrazowania gdzie i jak wkładać żarnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek właśnie na tym filmiku się opierałem podchodząc do tematu. 

Nie jest łatwo, powiem szczerze jest dość ciężko odgiąć te zewnętrze blaszki - na szczęście pomyśleli, jest w górze ramy dziurka, polecam długi śrubokręt, samą ręką nie ma szans. 

Po stronie pasażera odkręcić należy filtr, bez tego zaślepka lampy nie wyjdzie. Od strony kompa i aku, jest więcej miejsca.

Ja nie miałem wystarczająco długiego klucza, musiałem podjechać do znajomego, żeby odkręcić filtr.

Znajomy mechanik mi powiedział, że on to się w ogóle nie bawi w ten sposób, zrzuca grill i zderzak i w pół godziny na luzie wymienia na wyjętej lampie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Pytanie za milion monet:

Jakie palniki są w skrętnym bixenonie w B7? Chodzi mi o temperaturę barwową itd., żebym mógł kupić dokładnie taki, jak był w fabryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim mam barwę 4300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie? To by się zgadzało, bo jak stoję koło jakiejś beemki czy volvo z xenonem - kolor moich palników jest jak ze zwykłych żarówek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

panowie padł mi prawy ksenon. Wymieniał ktoś w passat B7.  Trudna sprawa czy lepiej oddać do mechanika jak tak to macie jakiegos sprawdzonego, któremu nie zajmie to dwa dni ??  Jaki polecacie do B7 ?? 

 

Panowie u mnie siedzą:

philips xenstart 35W - > Kupić taka bo znalazłem na alle za 150 zł

https://allegro.pl/oferta/philips-vision-xenon-d3s-42v-35w-4600k-pk32d-5-9725180587

 

Czy lepiej wziąć Osram xenarc original czy osram xenarc classic ?

 

Czy ewentualnie coś takiego ?

https://allegro.pl/oferta/n10721805-org-zarnik-xenonowy-d3s-nowy-9138271577?reco_id=3127db6f-2291-11eb-aa0e-b02628cf00d0&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

Mniej więcej tak sama półka cenowa. I piszą że philipsy można wymieniać pojedynczo.

Doradzicie coś ??

 

Edytowane przez urbinio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Chcę wymienić w swojej B7 żarówki H7 plus te halogenowe na świecące barwą białą.
Wiem, że dużo jest żarówek i proszę o pomoc w wyborze, czytałem w googlach opinie , że niektóre żarówki typu +120% potrafią uszkodzić reflektor, wypali odbłyśnik lub odbarwiają klosze??
Szukam porządnych żarówek z białą barwą.
Z góry dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz coś markowego nie powinno być problemu. W chińskich HIDach był problem z brakiem filtra UV i uszkadzały bardzo szybko reflektory i klosze.

Szukaj z Osram, Philips lub Tungsram. Te ostatnie ja mogę polecić bo znam i używałem (wprawdzie jako H1 ale jednak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie wyczytałem w necie,że osram + 150% wypalają odbłyśnik w reflektorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie mam problem z prawym ksenonem. Wyskoczył błąd światła mijania i myślałem, że padł ksenon aczkolwiek był w miarę święzy bo kupiony w listopadzie (Osram). Zacząłem go wyjmować podłączyłem jeszcze raz okazało się, że działa. Złożyłem podłączyłem i działał jakiś tydzień po czym wyskoczył znowu błąd, że światło mijania nie działa. I teraz jest tak, że raz działa raz nie działa. W czym może być problem. Jakieś sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odgrzewam kotleta bo mam dość nietypową sprawę.... 

Passat b6 biksenon skretny po lifcie... Lampy świecą słabo do tego mają klejone uchwyty itd...generalnie kibel. Zastanawiam się czy są na rynku jakieś zamienniki takich lamp albo coś co można tam włożyć bez większych przeróbek? 

Regeneracja mija się z celem raczej bo odbłysniki do tego klosze i obudowy....

Pomoże ktoś? Coś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności