Skocz do zawartości
Gość mariob6

żarówka, żarnik, ksenon

Rekomendowane odpowiedzi

fakt... zapomniałem, że w B6 żeby wymienić żarnik trzeba zwalać zderzak i lampę... do postojówek czy doświetlania dojdziesz, ale do żarnika już nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze uda mi sie znalezc gdzies kanał u kolegi to dam znac czy rzeczywiscie zarnik poszedl (oby), czy jakis inny "pierd*lnik). 

EDIT: 

Jednak żarnik padł. Po wymianie kompletu na standardowe D1S Philipsa roznica kolosalna. Przy okazji wymieniona walnieta pompa od spryskiwaczy swiatel ;) 

Edytowane przez savio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc odświeżam.

Żarówki wymienione. Auto jeszcze nie było w trasie ale różnica między starym (strona kierowcy) oraz nowym jest jak na zdjęciach (dwie fotki w różnych ustawieniach). Na ścianie efektu niebieskości nie widać jest ładna biel.

Więcej zdjęć będzie w moim temacie oraz może w jakiejś instrukcji, bo nawet nie wiem czy taka jest odnośnie wymiany tychże.

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie ;) u mnie w passacie b6 siedzą lampy ze zwykłą soczewką na żarówkę H7. I moje pytanie jest takie, czy będą pasowały tam żarniki xenonowe firmy OSRAM D1S ? Bo chyba tam są inne podłączenia niż do żarówki h7. Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będą pasowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego. Tylko chińskie HID z adapterami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup żarówki h7 typu nightbreaker i będzie jaśniej przed autem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam B6 ksenon oryginalny od 2008 roku, samochód kupiłem 2 lata temu. Jestem załamany jakością świateł. W nocy jak na ksenon, światła świecą gorzej niż w poprzednich samochodach z żarówkami H7 i H4. H4 Osram Night Breaker w Octavii 1 gen. świeciły o niebo lepiej niż moje ksenony. Moje palniki świecą normalnym jasnym kolorem, obydwa równomiernie, nie ma żadnych przebarwień więc domniemuję, że nie są na wykończeniu ale zastanawiam się czy może przez te lata nie straciły na ilości produkowanego światła. Ustawienie świateł sprawdzałem już kilka razy na stacji diagn. i wszystko jest ok. Poziomowanie działa. Nawet włączając w zupełnej ciemności światła długie na drodze jest taka lipa, że szkoda gadać.

Czytałem też, że w B6 światła są ogólnie kiepskie, zastanawiam się więc czy jest sens wymiany sprawnych palników na nowe (ok. 600zł) ... :] Czy ktoś z Was robił pomiary ilości światła przy starych i nowych palnikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz wypalone lustra i słabo już odbijają światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2017 o 12:05, czmiel_t napisał:

Witam, mam B6 ksenon oryginalny od 2008 roku, samochód kupiłem 2 lata temu. Jestem załamany jakością świateł. W nocy jak na ksenon, światła świecą gorzej niż w poprzednich samochodach z żarówkami H7 i H4. H4 Osram Night Breaker w Octavii 1 gen. świeciły o niebo lepiej niż moje ksenony. Moje palniki świecą normalnym jasnym kolorem, obydwa równomiernie, nie ma żadnych przebarwień więc domniemuję, że nie są na wykończeniu ale zastanawiam się czy może przez te lata nie straciły na ilości produkowanego światła. Ustawienie świateł sprawdzałem już kilka razy na stacji diagn. i wszystko jest ok. Poziomowanie działa. Nawet włączając w zupełnej ciemności światła długie na drodze jest taka lipa, że szkoda gadać.

Czytałem też, że w B6 światła są ogólnie kiepskie, zastanawiam się więc czy jest sens wymiany sprawnych palników na nowe (ok. 600zł) ... :] Czy ktoś z Was robił pomiary ilości światła przy starych i nowych palnikach?

ja zmienilem żarniki na http://allegro.pl/zarnik-xenonowy-vertex-d1s-4300k-wroclaw-jakosc-i5972693412.html 6000k :D, pomogło 

 

nad osramem, philipsem  pomyśle, ale przy nowych lampach :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś jaki jest koszt zamontowania lamp ksenonowych do passata b7? chodzi o cały potrzebny sprzęt, lampę i robociznę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w trakcie regeneracji odbłyśników ale po demontażu zauważyłem w żarnikach, dokładnie w tych kulkach, lekkie zabrudzenie widoczne na zdjęciach. Czy to normalne i czy może też powodować gorsze światło?

 

IMG_0571a.jpg

IMG_0571b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Padł mi prawy bi-xenon skrętny (rocznik 2010) , najpierw świecił na rózowo, teraz zapala się raz na kilka razy. 

Z tego co wiem to żeby wymienić żarnik trzeba zwalić zderzak. Teraz pytanie. jaki typ żarówki należy kupić?

Na forum jest D1S, w InterCarsie powiedział sprzedawca że D3S, teraz zupełnie zgłupiałem który trzeba kupić.

Podam VIN może ktoś z Was mi sprawdzi  WVWZZZ3CZAP041429, z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B6 D1S. D3S to chyba dla B7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.10.2018 o 11:47, czmiel_t napisał:

Jestem w trakcie regeneracji odbłyśników ale po demontażu zauważyłem w żarnikach, dokładnie w tych kulkach, lekkie zabrudzenie widoczne na zdjęciach. Czy to normalne i czy może też powodować gorsze światło?

 

IMG_0571a.jpg

IMG_0571b.jpg

jak sprawa się zakończyła? efekt jakiś jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Skończyła się wymianą odbłyśników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, od jakiegoś czasu prawy xenon ( D1S) zaczął co jakiś czas migać - błąd jaki wyskoczył to żarówka prawego światła mijania(przerwa/zwarcie z potencjałem plus) to będzie żarnik do wymiany  czy jakaś grubsza sprawa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana ksenonow w passku b6 bez demontazu zderzaka 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności