Skocz do zawartości
Gość mariob6

żarówka, żarnik, ksenon

Rekomendowane odpowiedzi

Może pytanie w nieodpowiednim dziale, ale posiada ktoś żarniki firmy Bosma?Zastanawiam się nad ich kupnem bo cenowo wyglądają fajnie a równiez zbierają dobre opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem je w poprzednim aucie , 4300k i swiecily bardzo dobrze. Jezdzilem na nich 2 lata i auto sprzedalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, chyba wypróbuje je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglaszam ze w CC wymiana zarowek xenonowych trwala u mnie 5 min doslownie. Zadnego zderzaka nie trzeba ściągać, nie trzeba odginac ani nic. Po odpieciu drutow trzymających zarnik oraz przewodu zasilajacego , zarnik ładnie wychodzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem ze prawy xsenon swieci jakby niżej i słabiej, 2 miesiące temu wymienialem obydwa żarniki (marki osram)bo ten prawy świecił na różowo już. Nie wiem czy to wypalona lampa czy kwestia regulacji po wymianie żarnika czy tez usterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, od jakiegoś czasu zauważyłem ze prawy xsenon swieci jakby niżej i słabiej, 2 miesiące temu wymienialem obydwa żarniki (marki osram)bo ten prawy świecił na różowo już. Nie wiem czy to wypalona lampa czy kwestia regulacji po wymianie żarnika czy tez usterka.

 

A moze podróbka ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, lewy swieci mocno i wysokość jest Ok, prawy to porażka. Czy jestem wstanie jakoś to zweryfikować vcds ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciężko powiedzieć, lewy swieci mocno i wysokość jest Ok, prawy to porażka. Czy jestem wstanie jakoś to zweryfikować vcds ?

 

Możesz sprawdzić vcds w blokach masz parametry i możesz porównać lewy z prawym czy pokazuje tom samom wysokość. jeśli pokazuje ta samom wysokość to rozbiórka lampy. a czy masz jakieś błędy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jedna lampa zaczyna świecić na różowo, szykuje się wymiana. Jakie żarniki ksenonowe polecacie? Jaką temperaturę barwową mają standardowe żarniki, a na jakie polecacie zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, toomi napisał:

Moja jedna lampa zaczyna świecić na różowo, szykuje się wymiana. Jakie żarniki ksenonowe polecacie? Jaką temperaturę barwową mają standardowe żarniki, a na jakie polecacie zmienić?

Osram Nightbraker Unlimited +70%.

Nie pamiętam dokładnej barwy, ale w okolicy 4300K.

Mam je od wiosny u siebie w B6 i jestem bardzo zadowolony. Do Lexa też przy najbliżzzej wymianie kupię te palniki.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię, a co myślicie o żarnikach o podwyższonej temparaturze barwowej? Oczywiście, nie jakieś zenony z alledrogo 8kK, ale np Osram ma 5500K lub nawet 'do 6000K'. Czy ta barwa idzie wtedy z niebieskiego w biel, jak w Ledach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj sobie światła w "nowszych" Mercedesach - one seryjnie mają właśnie żarówki Osram Cool Blue Intense 5500K/6000K. Z zewnątrz wpadają właśnie w niebieski ale zgodnie z rozkładem barw, to czysta biel.

Ja takie właśnie zamówiłem i "idą" już do mnie. Montaż będzie jednak dopiero za około 2-3 tygodnie (chyba, że wcześniej lewy padnie totalnie) i wtedy zrobię zdjęcia dla porównania. Nie wiem czy tyle chce Ci się czekać :)

Edytowane przez radekrp90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko proponuję zostać przy temperaturze barwowej w okolicy 4000k do 4500k.

Gdy wzrasta temperatura barwowa spada jakość widzenia tego światła zwłaszcza w czasie deszczu.

Oczywiście może to sie niektórym podobać ale to taka nutka lansu nie mająca nic z komfortem użytkowania.

Z całą pewnością każdy zrobi jak uważa, fani lansu będą szli w stronę 6000k

Tak dla zobrazowania :wrażenia kolorystyczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego samego się nasłuchałem gdy chciałem zakładać żarówki Tungsram Megalight Ultra +120% (niebieskie) - a to, że w nocy źle widać, w deszczu jak bez świateł... poza tym, że wystarczyły na dość krótko to były Ok. W deszczu i tak się światło dość mocno odbija więc wolę mieć dobre oświetlenie w suchej aurze szczególnie, że zimą codziennie jadę w ciemnym ;)

Tutaj też widać mniej więcej jaka będzie barwa: https://www.atlantalightbulbs.com/color-temperature-scale/

Edytowane przez radekrp90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor ksenonów w w221 bardzo mi się podoba, wygląda na biały z niebieską poświatą, taki błękit. Radek proszę Cię napisz tutaj o swoich wrażeniach kiedy je dostaniesz. Jakie i gdzie zamawiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Allegro, z oficjalnego sklepu f-y Osram. Nie chcę robić reklamy więc jak coś to podam namiar na PW.

Cena nieco wyższa niż średnia na allegro (za dwie sztuki z przesyłką 512 PLN) ale jest w zestawie jakaś tam LED lampka "gratis" oraz na 100% są to oryginały - wczoraj przyszły i sprawdzałem je na stronie Osram. Wizualnie opakowanie oraz same żarówki również wyglądają OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na montaż i Twoją opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padl mi prawy biksenon a wraz z nim doswietlanie zakretow halogenami.  Jesli wlacze halogeny bez lamp to swieca bezproblemowo. Lampa po wlaczeniu swiatel mruga bardzo slabym swiatelkiem, jakby nie mogla zaskoczyc i po kilku sekundach nie dzieje sie nic. Czy ktos mial kiedys podobny problem? Nie sprawdzalem samego zarnika, bo nie mam mozliwosci niestety.

Edytowane przez savio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie możesz zamienić żarnika miejscami żeby wyeliminować żarnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest to mozliwe? O ile z lewa lampa nie widzialbym problemu, to przy prawej przeszkadza mi zbiornik z plynem do spryskiwaczy. Czy sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności