Skocz do zawartości
Gość mariob6

żarówka, żarnik, ksenon

Rekomendowane odpowiedzi

no tak ale światła u mnie świecą normalnie tylko nie mogę włączyć długich, to jest dziwne dla mnie że w sobote działały normalnie a teraz nie

 

ksenon ma przesłonkę i ta przesłonka nie chce się opuścić aby były "długie" a co ma do tego jasność deski bądź potencjometr deski jak włącznikiem długich ruszasz i nic się nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, u niektórych znikał problem świateł drogowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś to co napisał Tomek? Skoro ci radzi to widocznie coś musi być na rzeczy. Czasem zdarza się tak że luzują się wtyczki od przesłon wpięte w moduł z tyłu lampy. Niestety żeby to sprawdzić trzeba lampy wyjąć. Sprawdź jeszcze czy nie masz błędów w kierownicy. Może manetka po prostu padła

 

Jeśli nie zadziała myk z regulatorem oświetlenia wnętrza to i tak czeka cię rozbiórka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- sprawdziłem to co pisał Tomek nic się nie dzieje,

- sprawdziłem VCDSem błędów nie ma , i dąłem na logi kierunki się pokazują że są włączone a jak ciągnę do siebie bądź do przodu to nic nie pokazuje czy załączony czy nie

- tempomat sprawdzałem w drodze i działa

- rozpiąłem też wtyczki które łączą światła i psiknąłem do styków też zero efektów

czy aby nie poszła wajcha ? :D

Edytowane przez Przemcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź jeszcze czy nie masz błędów w kierownicy. Może manetka po prostu padła
No przecież ci pisałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem że dzisiaj jest 1 kwietnia, ale dzwoniłem właśnie na serwis VW z zapytaniem o palnik D1S do Passata B6 i powiedzieli mi 830 zł brutto za sztukę :umm Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tyle to w ASO kosztuje Kamilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, a u mnie na mieścinie w bardzo dobrym sklepie z częściami oryginał VW 217 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedzieli mi 830 zł brutto za sztukę
komplet z wymianą to bym jeszcze zrozumiał. Ale za sztukę? :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety:) w tej cenie sobie wsadź osram cool blue intense, dużo mniej zapłacisz za 2 sztuki, a będzie biało przed autem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Philipsy VW... Jakby ktoś pytał to spokojna wymiana bez pośpiechu że zdjęciem oslony silnika nadkoli i zderzaka zajmuje niecałe dwie godzinki. Zaznaczam że robiłem to sam i pierwszy raz mając do dyspozycji podnośnik warsztatowy . Pozdro.

Edytowane przez Kamill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem na tej aukcji za 280zl dwie sztuki do B6, jak zamontuje to dam znać czy wszystko ok

http://allegro.pl/xenon-ksenon-d1s-osram-2-sztuki-najtaniej-komplet-i4825065718.html

 

 

Edit

------

Zamontowane, wszystko działa ok

Wymiana u blacharza 1,5h za 50zl, bez ściągania zderzaka siw nie obejdzie

Nie we wszystkich warsztatach chcieli się tego podjąć

Edytowane przez dachu02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z ksenonem w passacie b6 tzn. po odpaleniu ksenon świeci na różowawy kolor przez 5 sekund następnie po 5 sekundach zmienia barwę na żółtą i po 10 sekundach wyłącza się całkiem. Oczywiście na desce rozdzielczej świeci się lampka z żarówką. Dodam że jak przestaje świecić całkiem lampa to i automatycznie nie działa żarówka odpowiedzialna za doświetlanie zakrętów (oczywiście po ruszeniu kierownicą). Moje pytanie brzmi czy to wina palnika czy przetwornicy.

Dodam że odchyliłem plastik od lampy i poczułem jakby spalone kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko palnik się kończy,najlepiej zamień je miejscami będziesz miał pewność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z Was wie jak wyregulować ksenony za pomocą VWTOOL-a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zapytaj w końcu w dziale B5, bo jak na razie pytasz w tematach poświęconych modelowi B6 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może ktoś z Was wie jak wyregulować ksenony za pomocą VWTOOL-a?

Komputerem robisz tylko ustawienie zerowe.

W każdym aucie xenony czy bixenony regulujesz śrubami przy reflektorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może zapytaj w końcu w dziale B5, bo jak na razie pytasz w tematach poświęconych modelowi B6

Masz rację!

Już dostałem karne od moderatora, ale nie zrobiłem tego specjalnie. Użyłem wyszukiwarki i taki temat mi wyskoczył to napisałem interesującą mnie kwestię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem na tej aukcji za 280zl dwie sztuki do B6, jak zamontuje to dam znać czy wszystko ok

http://allegro.pl/xenon-ksenon-d1s-osram-2-sztuki-najtaniej-komplet-i4825065718.html

 

 

Edit

------

Zamontowane, wszystko działa ok

Wymiana u blacharza 1,5h za 50zl, bez ściągania zderzaka siw nie obejdzie

Nie we wszystkich warsztatach chcieli się tego podjąć

Dziwne ponieważ koleś ma negatywa za tą aukcje. Wysyła tylko jeden żarniki za tę kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne ponieważ koleś ma negatywa za tą aukcje. Wysyła tylko jeden żarniki za tę kase
4 ngatywy, 7700 pozytywów, nie wprowadzaj w błąd marcinL. Też kupiłem na aukcji BARTEX-2013 i wszystko jest ok. Żarniki włożone i śmigają bardzo dobrze. Dopiero 10 dni, ale jest ok. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności