Skocz do zawartości
Gość mariob6

żarówka, żarnik, ksenon

Rekomendowane odpowiedzi

zamierzam wymienic dwa od razu i skoro ta barwa jest taka jak moja obecnie to mi to pasi i nie chce wydawac extra 160zl

Taką barwę ma ori xenon, ale oczywiście możesz kombinować. Zamierzasz kupić jeden czy 2?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a czy mogl mi sie przepalic bezpiecznik od lewego xenona? powie szczerze ze nie pomyslalem o tym i nie sprawdzilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

B6 2006rok, bixenon skrętne z doświetlaniem bocznym.

 

Auto mam od niedawna i mam wrażenie, że światła świecą słabo. Ostatnio na stacji diagnostycznej troszkę je podniosłem bo były ustawione za nisko. Pomimo tej zmiany (w porównaniu ze starym autem na H7 - mazda 626) światła nadal świecą kiepsko choć z zewnątrz wyglądają OK. Czy to może oznaczać wypalenie palników?

Czy jest możliwość samodzielnej wymiany palników bez demontażu przedniego zderzaka?

Na YT znalazłem taki filmik https://www.youtube.com/watch?v=4hEd9bv-Rb0. Co prawda jest to touareg ale chyba lampy mają te same... czy ktoś z Forumowiczów może potwierdzić, że sposób demontażu lampy na filmiku ma zastosowanie do B6?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby lampy byly te same i ten sam system mocowania co w B6 to tak bys zrobil. Ale ze sa calkowicie inne systemy mocowania to zderzak trzeba zdjac.

Nie widze sensu lamentowania przy demontazu zderzaka, ktory w 30 min z palcem w nosie mozna zdjac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to może oznaczać wypalenie palników?
Postaw auto blisko ściany i zobacz czy nie masz od góry fioletowego szlaczka. Jeśli tak to trzeba by się zainteresować wymianą żarników. Ja bym sprawdził też czy szkła nie są matowe, a przede wszystkim w jakim stanie są soczewki. W ostateczności jeśli wszystko będzie ok to podpiąć się pod vcds i sprawdzić jakie napięcie dają sterowniki lamp wyładowczych

 

Mając odpowiedni osprzęt i wprawę da się wyjąć lampy bez zdejmowania zderzaka, ale rozkręcić trzeba tyle, że praktycznie 4 śruby dzielą cię od jego całkowitego demontażu. (Widziałem na własne oczy :) ) Gra nie warta więc świeczki. Lepiej tak jak napisał Marcin zdjąć zderzak a potem wyjąć lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę napisać, trzeba zdjąć zderzak, 30min-1h na zdjęcie (jak masz szczupłe ręce, to da radę nawet kół przednich nie zdejmować). A potem drugie tyle na montaż. Najlepiej w 2 osoby, bo potem samemu ciężko to spasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy żarniki D1S polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj tylko jedź do serwisu i kup. Dobre są osramy, ale coraz trudniej kupić niepodrabiane. Trzeba mieć naprawdę zaufanego dostawcę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Postaw auto blisko ściany i zobacz czy nie masz od góry fioletowego szlaczka. Jeśli tak to trzeba by się zainteresować wymianą żarników.

Marku nie prawdę prawisz twierdząc jak jest fioletowawa poświata to żarnik do wymiany. Przerabiałem to na lampach bixenon z B5FL miałem zregenerowane odbłyśniki nowa soczewka CLEAR i nowy żarnik. Poświata jak była tak jest zauważyłem, że można to troszkę zredukować po przez podłożenie cienkiej blaszki w miejsce osadzenia soczewki w ten sposób zmieniamy położenie w poziomie żarnika. U mnie taka operacja spowodował, że poświata zmieniła sie z fioletowej na barwę blisko białej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany włożyłem philips d1s x-treme vision. Duża różnica w porównaniu z poprzednimi już pewnie trochę zużytymi palnikami. Włożyłem do tego jeszcze w doświetlanie H7 osram cool blue hyper i tu przyznaję popełniłem błąd. Światło lepiej komponuje się z xenonami ale jest go dosyć mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hejka potrzebuje sprawdzone namiary na orginalne

zarniki D1S najlepiej firmy osram z góry dziękuje pozdrawim

Udało się znaleźć? jak tak to proszę podaj namiar.

 

U mnie to samo, lewy żarnik nie świeci, na desce kontrolka, że zarówka walnięta. Chcę podjechać do serwisu żarnik wymienić. U nich cena za OSRAM 250zł tyle co w VW. To jest serwis pewny co zajmuje się VWagenami -> dokładnie AUTOVAG Dąbrowa Górnicza. Za wymianę nic nie biorą jak się u nich kupi żarnik.

 

Planuje wymienić jeden, bo w historii samochodu widzę, że też poprzedni właściciel zawsze 1 wymieniał, tyle, że on wymieniał w serwisie VW. Niestety ja nie zamierzam w serwisie VW wymieniać bo tam powiedzieli z żarówką 620 zł, czyli wymiana 370 zł bo żarówka u nich 250 zł.

 

Cena 250 zł za żarnik OSRAM D1S to chyba dobra cena? na allegro 160zł, ale to chyba podróby? Jak to jest Panowie?

 

No i tak jak pisałem wymieniam tylko 1, myślicie, że warto 1 czy od razu 2?

 

 

Panowie, jeszcze pytanie... Czy jest sposób jak rozpoznać oryginał D1S OSRAM? jakiś numer? znak wodny? grawer?

Edytowane przez mati102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem 2 tyg temu i chyba lepiej od razu 2 bo będzie różnica w barwie światła. Nowe kupiłem na allegro i wszystko ok

http://allegro.pl/xenon-ksenon-d1s-osram-2-sztuki-najtaniej-komplet-i4825065718.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek cena na allegro jest poniżej zakupu od dystrybutora o jakieś 100zł i wątpie by był to oryginał

 

250zł Mateusz to cena za oryginał jak najbardziej realna. Powiedziałbym nawet że uczciwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek cena na allegro jest poniżej zakupu od dystrybutora o jakieś 100zł i wątpie by był to oryginał

 

250zł Mateusz to cena za oryginał jak najbardziej realna. Powiedziałbym nawet że uczciwa.

 

Marcinie... Grzesiek zapłacił 280 zł więc czemu piszesz, że jest to cena poniżej zakupu od dystrybutora?

 

EDIT: Racja, to są dwie żarówki. Czyli jedna 140zł na serio dość bardzo tanio.

 

Grzesiek napisz coś więcej, jak one Ci świecą? wszystko jest ok? widzisz różnice? Dostałeś je w opakowaniu OSRAM ? Nie ma nic podejrzanego, co mogłoby wskazywać, że to podróbka?

Edytowane przez mati102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sergiuszm, pamietasz gdzie kupowales? allegro? jaki sprzedawca?

Sam zakladales czy serwis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie nie ma co czekać, kupuje u tego samego sprzedawcy co forumowicz kilka postów wyżej, czyli:

http://allegro.pl/xenon-ksenon-d1s-osram-2-sztuki-najtaniej-komplet-i4825065718.html

Chciałbym również wymienić od razu postojówki. Obecnie mam żółte, chciałbym jakieś w podobnym kolorze jak ksenony, jakie polecacie? i jaki w ogóle symbol mają postojówki ? może ten sprzedawca u którego chce zakupić ma coś godnego polecenia? jakby ktoś podał link to byłoby super. Kupiłbym wszystko u jednego allegrowicza.

 

EDIT: Kupione i założone zobaczymy ile będą działać. Będę tutaj pisał jakby coś się z nimi działo.

Niestety postojówki wstawiłem zwykłe żółte. Nie znalazłem nic konkretnego żeby nie pokazywało błędu spalonej żarówki.

Edytowane przez mati102

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe oświetlenie do auta (oprócz xenonów) u kolegi tomnik z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam problem ze światłami drogowymi, posiadam bixenon skrętny i chcąc włączyć długie przesłony nie działają nawet jak pociągnę do siebie (flash)

światła się poziomują, doświetlanie działa i skręcają podczas jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy mam problem ze światłami drogowymi, posiadam bixenon skrętny i chcąc włączyć długie przesłony nie działają nawet jak pociągnę do siebie (flash)

światła się poziomują, doświetlanie działa i skręcają podczas jazdy

VCDS prawdę może powie. Musisz odczytać błędy. Możliwe też, że problem siedzi w przepalonym bezpieczniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek podłączałem VCDS i nie wykazał żadnych błędów, a co do bezpiecznika to sprawdzałem całą tablicę po stronie kierowcy i nie znalazłem żadnego przepalonego,

 

dziwne jest to że obie lampy mam bez świateł długich drogowych i to w momencie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek podłączałem VCDS i nie wykazał żadnych błędów, a co do bezpiecznika to sprawdzałem całą tablicę po stronie kierowcy i nie znalazłem żadnego przepalonego,

 

dziwne jest to że obie lampy mam bez świateł długich drogowych i to w momencie

Zmniejsz jasność podświetlenia deski rozdzielczej potencjometrem przy włączniku świateł... Ktoś kiedyś poruszał kwestię tego potencjometru przy gasnących światłach drogowych w czasie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności