Skocz do zawartości
Gość mariob6

żarówka, żarnik, ksenon

Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz o tych duzych wtyczkach do lamp, co je widac od razu jak sie zajrzy do komory silnika? Wlasnie ich nie moglam zdjac, jest jakis patent na to zabezpieczenie? Srubokret czy palcem tez da rade?

 

P.s. Bimbasz, watek juz zalozyles?

 

Palcem srubokret moze uszkodzic ucho wtyczki. A przy odrobinie manipulacji da sie to w 5sek odbezpieczycz. Wcisnij wtyczke do lampy tak jakbys ja zakladal, przytrzymaj tak. Zwolnij blokade i zdejmi wtyczke.

 

Watku o B7 jeszcze nie ma i ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety zostały połamane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie troszkę z innej beczki, bo nie znalazłem nic w opisie a info z ETKI średnio mi cos mówi. Może ktoś wrzucić opis żarówek jakie są w B7 (mocowo wiem ale konkretne jakieś nazwy?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie troszkę z innej beczki, bo nie znalazłem nic w opisie a info z ETKI średnio mi cos mówi. Może ktoś wrzucić opis żarówek jakie są w B7 (mocowo wiem ale konkretne jakieś nazwy?)

 

w instrukcji obsługi masz napisane jakie występują żarówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info - brak instrukcji.

Od siebie mogę napisać

Przód zwykłe lampy:

h7 55W

W5W

PY21W

P21W

Tył zwykłe lampy:

W5W

W21W

WY21W

W16W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po demontazu lamp celem wymiany zarnikow xenon i po ponownym zlozeniu auta 'do kupy', trzeba robic jakas adaptacje vcds'em czy wystarczy wizyta w OSKP celem weryfikacji/ustawienia swiecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy po demontazu lamp celem wymiany zarnikow xenon i po ponownym zlozeniu auta 'do kupy', trzeba robic jakas adaptacje vcds'em czy wystarczy wizyta w OSKP celem weryfikacji/ustawienia swiecenia?

Niczego VCDS'em nie trzeba robić ;)

Tylko stacja diagnostyczna celem właściwego ustawienia świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja profilaktycznie zrobilem adaptacje, chociaz nie jest konieczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za jaja powiesilbym tego, kto to wymyslil... Obecnie utknalem na wtyczce od startera xenona. Sciaga sie ja normalnie na sile, czy jest specjalny sposob?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sposób pewnie jest banalny tylko zbyt nerwowo do tego podchodzisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za jaja powiesilbym tego, kto to wymyslil... Obecnie utknalem na wtyczce od startera xenona. Sciaga sie ja normalnie na sile, czy jest specjalny sposob?

na wtyczce masz taka obudowe alu przesuwaną góra/dół (chyba zapobiega wypadaniu wtyczki). Złap ją i zsuń w dół i wtedy wtyczka wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, poradzilem sobie zaraz po umieszczeniu posta. Jedna sie zasiedziala, druga zeszla od razu. Zarniki wymienione, samochod zlozony do kupy. Samemu ciezko jest zderzak spasowac. Generalnie rzeczywiscie prawa strona trudniej idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki, poradzilem sobie zaraz po umieszczeniu posta. Jedna sie zasiedziala, druga zeszla od razu. Zarniki wymienione, samochod zlozony do kupy. Samemu ciezko jest zderzak spasowac. Generalnie rzeczywiscie prawa strona trudniej idzie.

 

Znam ten ból. W b6 jest milion śrubek, i tuziny ślizgów. Nie to co golf 4 - 6 śrub i zderzak schodzi, a z dopasowaniem nie ma problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy D1S to zarnik z rtecia w srodku? Utylizacja tego jak swietlowki domowej czy inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę dszukać tematu , być może ktoś mnie nakieruje, a nie chce zakładać nowego wątku: Montaż ksenonów niefabrycznych HID w lampach B6. Z góry dziękuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Montaż ksenonów niefabrycznych HID w lampach B6.

Jest nielegalny. Homologacja zwykłej lampy jest na żarówki H7, a nie HID. Poza tym dochodzi kwestia samopoziomowania i spryskiwaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem , zdaje sobie sprawe że jest nielegalne bo miałem już w Toyocie Celice...

 

Pytam raczej o kwestie techniczne - Problemy przy montażu ,czy ktoś już montował itd...

 

Wiem że trzeba kupić zestaw oszukujący CAN , natomiast kwestia czy ktoś już cały temat przebrnął....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka potrzebuje sprawdzone namiary na orginalne

zarniki D1S najlepiej firmy osram z góry dziękuje pozdrawim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hejka potrzebuje sprawdzone namiary na orginalne

zarniki D1S najlepiej firmy osram z góry dziękuje pozdrawim

polecam serie osram cool blue intense 5000K , to żarowki pakowane jako oryginał w mercedesie. Testuje je od 3 tygodni i jest naprawde bialo, tylko są drozsze niz zwykle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Panowie, dzis zgasilem auto celem zatankowania, ponowny rozruch i tu nagle zonk, komunikat "front left dipped beam not working" i co xenon sie nie pali, nie było zadnych symptomow ze cos sie wypala, zadnego migania czy zmiany kolorow swiatła...co to wg was moze byc

 

z gory dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności