Jump to content
Guest PLZ

Passat B5, głośniki

Recommended Posts

A co byś polecił na przód żeby maksymalnie zaspokoić morelki z używki do 400 zł.Co do suba posiadam MB Quart chyba model discus 2ohm z tego co pamiętam 300rms jak oceniasz ten głośnik dodam tylko że będę chciał to wsadzić w boczną zabudowę.

Masz 2 omowego suba? Wiesz że to nie jest dobry pomysł podłączać w mostek taki głośnik do pierwszego lepszego wzmacniacza. Tym bardziej 4-kanałowego. Za 400zł można coś dorwać, ale w czasie pracy nie mam za bardzo czasu aby przeszukiwać allegro i olx.

Sub chodził wcześniej jak dobrze pamiętam na Dls ca21 ale narazie zostawmy go w spokoju.Ok jak będziesz miał chwilę to daj jakiś namiar na przodzik.

Ten sub MB Quarta to wydaje mi się , że jest w wersji 2x2Ohm skoro grał pod CA21 który nie jest stabilny do 2 omów. Ale to tylko moje przypuszczenia. W każdym bądź razie ten Glow 4075 z przednim zestawem sobie poradzi.

Edited by matlis

Jak 2x2 to nie ma problemu. Jak dla mnie, to zacznij na u-dimie. A jak złapiesz bakcyla i będziesz szukać czegoś nowego, to masz namiary do nas.

Jak 2x2 to nie ma problemu. Jak dla mnie, to zacznij na u-dimie. A jak złapiesz bakcyla i będziesz szukać czegoś nowego, to masz namiary do nas.

ale nie jestem pewny , najlepiej jak kolega poda dokładny model tego Subika

Jutro rozbiorę suba to wszystkiego się dowiemy.

Edited by Kozer

Jaki piecyk można by było tu zastosować do 400/500zł

Na allegro wisi Pioneer GM-X944. Co najmniej klasa jak nie 2 wyżej niż Glow.

Na OLX są Alpine MRV-F540, Rodek R480i, Xetec Xircuit xi-240.4. Coś ciekawego tam jest.

Edited by Jankus

Ok dzięki już coś sobie z tego wybiorę głośniczki już zamówione.

Jankus Ci podał dobre przykłady dobrych wzmacniaczy. Ponadto niedawno widzialem w takich pieniądzach U-dimensiona RM-v41 i kenwoods ps-500

Pytanko. 

Mamy sobie standardowy scenariusz:

Zestaw dwudrożny odseparowany na przód, na tyle nie ma nic,  napędzany radyjkiem 4 kanałowym.   Jak wiadomo zasilanie idzie z radia do zwrotnicy i ze zwrotnicy idzie na głośniki.

CZY zamontowanie tego w taki sposób cokolwiek zmienia w kwestii mocy, jakości itp ?

Mamy nadal zestaw tylko na przód ale podłączamy go w taki sposób, że do woofera idzie z radia moc z kanału FRONT, a do tweetera idzie przez kanał REAR. 

W ten sposób każdy głośnik jest zasilany jednym kanałem. Czy takie połączenie cokolwiek zmienia ?  Oczywiście każdy głośnik ma swoją zwrotnicę. 

Nic nie zmienia. I tak zwrotnica ucina pasmo do odpowiedniej częstotliwości, a i mocy więcej nie pójdzie.

J/w z Radia praktycznie nic nie zmienia , ale już ze wzmacniacza/y zmienia sporo . Można pokombinować z różnymi wzmacniaczami na poszczególnych sekcjach itd. 

Ogólnie to fakt, za wiele to nie zmieni. Ale zawsze ma się dodatkową regulację poziomu głośności tweetera. Co innego jakby podłączyć te głośniki bez zwrotnic pod radio z aktywną zwrotnicą. Można by nie co więcej wyciągną. Ale kto pakowałby radio z DSP bez zamiaru napędzania głośników ze wzmacniacza.