Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuciłem "hit z allegro" zestaw odseparowany RENEGADE RX6.2C pod radio. Było jakoś, ale radio ma za mało mocy więc wrzuciłem wzmacniacz Magnat 4 kanałowy 1000W(z dobrym lotem po 100W RMS na kanał jeśli dobrze pamiętam) pod radio Alpine CDE-130BT. Minimalne podkręcenie basu na wzmacniaczu, nieco większe podkręcenie basu przy odcięciu wysokich tonów w radiu i jakoś to gra. Nowych tweeterów nie wkładałem tylko zostawiłem fabryczne pod zwrotnicą(która nie jest jakąś zaawansowaną zwrotnicą w tych renegade).

Uznałem, że można by lepiej uszczelnić te drzwi, więc do dołączony do zestawu dystans opier***iłem matą bitumiczną i podgrzałem opalarką. Do tego blachy dookoła też zrobiłem w ten sposób bo miałem krzywo i tam mógł dźwięk uciekać. Boczki i tak rezonowały, ale odkupiłem od zaprzyjaźnionego forumowicza stare boczki wygłuszone matą piankową i nieco się poprawiło. Teraz drga tylko lusterko. Na tył przerzuciłem przednie głośniki(bo były w dobrej kondycji).

 

Koszta:

300 głośniki

50 kable

wzmacniacz miałem ale kupisz pasujący za stówkę, używkę

maty piankowe możesz liczyć koło stówki

bitum 7zł za arkusz i tyle wystarczy

 

Wzmacniacz ukryłem za schowkiem pasażera. Radzę kupić jak najmniejszy.

 

jak wyżej radziłbym również mat używać butylowych , i tak od siebie dodam że wszystkie podbicia basu itd, nie wpływają dobrze na grę głośników bo one coś sztucznie wymuszają. Lepiej dobrze przygotować drzwi, kupić głośniki którą dobrze zagrają dołem bez podbić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spotkał się ktoś z głośnikami Morela Maximo? Co możecie o nich powiedzieć? Zaproponował mi takie gość w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A spotkał się ktoś z głośnikami Morela Maximo? Co możecie o nich powiedzieć? Zaproponował mi takie gość w serwisie.

 

Tak , są naprawdę bdb głośniki w swojej kategorii cenowej. O konkurenta może być ciężko dla nich. Jak dobra cena to można brać śmiało. Z tym , że ten zestaw lepiej czuję się pod wzmacniaczem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A spotkał się ktoś z głośnikami Morela Maximo? Co możecie o nich powiedzieć? Zaproponował mi takie gość w serwisie.

 

Jak wyżej bardzo dobry zestawik w tej cenie.

 

jerzalke

Wygłuszenie to po pierwsze. Bo teraz to masz lipę a nie wygłuszenie. Nie wiem czemu wszyscy zmieniają tylko woofer załóż cały komplet i posłuchaj. Chyba że reszta pasma ma tobie uzupełniać bas. Nie wiem co to za Magnat ale na pewnie nie po 100w na kanał, jak dobrze to po 50.

Radzę trochę poczytać, ponieważ twoje rady są kontrowersyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wyżej bardzo dobry zestawik w tej cenie.

 

jerzalke

Wygłuszenie to po pierwsze. Bo teraz to masz lipę a nie wygłuszenie. Nie wiem czemu wszyscy zmieniają tylko woofer załóż cały komplet i posłuchaj. Chyba że reszta pasma ma tobie uzupełniać bas. Nie wiem co to za Magnat ale na pewnie nie po 100w na kanał, jak dobrze to po 50.

Radzę trochę poczytać, ponieważ twoje rady są kontrowersyjne.

Uszkodziłem jeden wysokotonowy podczas montażu i musiałem zrezygnować z tych w zestawie, ale te fabryczne nie były wcale gorsze. W kwestii mat to inna sprawa, miało być w optymalnym budżecie. Chętnie bym zaprezentował jak to słychać.

Jeśli chodzi o kręcenie na radiu to poprzednie JVC czy inne kenwoody lepiej generowały ten bas bez ulepszeń niż to alpine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uszkodziłem jeden wysokotonowy podczas montażu i musiałem zrezygnować z tych w zestawie, ale te fabryczne nie były wcale gorsze. W kwestii mat to inna sprawa, miało być w optymalnym budżecie. Chętnie bym zaprezentował jak to słychać.

Jeśli chodzi o kręcenie na radiu to poprzednie JVC czy inne kenwoody lepiej generowały ten bas bez ulepszeń niż to alpine.

 

Wysokonowy fabryczny to fakt gorszy od renegede nie jest o ile nie sporo lepszy. Ten zestaw jest niskich lotów może dlatego dołu jest tak mało bez ulepszen czy magiczniej opcji Laudness . z tanich budżetowek można było kupić Diora GDS i jest to bardzo fajny tani zestaw.

Edytowane przez matlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ciężko dorwać Diory. Szybciej GMS 1968, ten to faktycznie potrafił zagrać dołem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1968 PRO i faktycznie są miejsca gdzie potrafi ładnie zagrać dołem ale mówimy tu o zestawie za 300zł więc nie można wymagać rewelacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 1968 PRO i faktycznie są miejsca gdzie potrafi ładnie zagrać dołem ale mówimy tu o zestawie za 300zł więc nie można wymagać rewelacji.

 

To prawda , nie wymagajmy czegoś na wyrost . Choć są budżetowe zestawy które potrafią mocno zaskoczyć .

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Tyle że ciężko dorwać Diory. Szybciej GMS 1968, ten to faktycznie potrafił zagrać dołem.

 

Diory Są obecnie na olx w pełnym zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poczytałem trochę Waszych wypowiedzi odnośnie głośników i kupiłem Excursion SX-6C i powiem że jestem mile zaskoczony. Trochę przeróbek musiałem zrobić ponieważ syczki nie pasowały w oryginalne gniazda no i w głównych głośnikach trzeba dystanse włożyć i delikatnie doszlifować. Gra mi to z starym już wysłużonym Pioneer DEH-2300UB. Przyznam się że jestem laikiem w sprawach doprecyzowania w uzyskaniu super efektów dźwiękowych. Denerwuje mnie drżenie boczków drzwi. Nigdy nie bawiłem się w wygłuszanie i moje pytanie jest następujące: czy wystarczy jak położę mate na tą blachę aluminiową czy muszę ją ściągnąć i wypełnić jeszcze wewnętrzną stronę blachy głównej drzwi? I czy jest potrzeba aby coś położyć na tapicerce drzwi? Zupełnie się na tym nie znam. Uzyskuje ładny bas ale to drżenie mnie strasznie denerwuje. Ustaje jak dociskam ręką tapicerkę. Proszę o wskazówki. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Poczytałem trochę Waszych wypowiedzi odnośnie głośników i kupiłem Excursion SX-6C i powiem że jestem mile zaskoczony. Trochę przeróbek musiałem zrobić ponieważ syczki nie pasowały w oryginalne gniazda no i w głównych głośnikach trzeba dystanse włożyć i delikatnie doszlifować. Gra mi to z starym już wysłużonym Pioneer DEH-2300UB. Przyznam się że jestem laikiem w sprawach doprecyzowania w uzyskaniu super efektów dźwiękowych. Denerwuje mnie drżenie boczków drzwi. Nigdy nie bawiłem się w wygłuszanie i moje pytanie jest następujące: czy wystarczy jak położę mate na tą blachę aluminiową czy muszę ją ściągnąć i wypełnić jeszcze wewnętrzną stronę blachy głównej drzwi? I czy jest potrzeba aby coś położyć na tapicerce drzwi? Zupełnie się na tym nie znam. Uzyskuje ładny bas ale to drżenie mnie strasznie denerwuje. Ustaje jak dociskam ręką tapicerkę. Proszę o wskazówki. Z góry dziękuję.

 

powinieneś wygłuszyć matą butylową poszycie drzwi jak i blachę aluminiową , na tapicerkę możesz też położyć matę plus piankę lub samą piankę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla testu przejedź się ze zdjętym boczkiem. Pamiętam, że u mnie grała i blacha drzwi i tapicerka. Jeździłem bez boczków aż wyleczyłem blachę z drgania.

Najpierw zobacz czy gra blacha. Jeżeli tak to musisz kłaść matę alubutylową. Nie bitumiczną! tylko alubutylową.

Jak przestanie grać blacha to zakładasz boczek i jak nadal gra to boczki jedziesz matą + pianką.

 

Wystarczy, że blachę okleisz tylko od widocznej strony.

 

 

Zamów sobie nowe zatrzaski / spinki do tapicerki bo stare zaczną puszczać jak kilka razy boczki pozakładasz. Jak już ostatecznie będzie dobrze to wstaw nowe zatrzaski i niech tak zostanie.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką piankę? Można jakiś link?

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem GMS-02. Sprawdziła się bardzo dobrze. Czy jest coś lepszego obecnie cena/jakość ? Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić głośniki do mojego paska. Wszystkie 4 nowe, do 400 zł, co polecicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla testu przejedź się ze zdjętym boczkiem. Pamiętam, że u mnie grała i blacha drzwi i tapicerka. Jeździłem bez boczków aż wyleczyłem blachę z drgania.

Najpierw zobacz czy gra blacha. Jeżeli tak to musisz kłaść matę alubutylową. Nie bitumiczną! tylko alubutylową.

Jak przestanie grać blacha to zakładasz boczek i jak nadal gra to boczki jedziesz matą + pianką.

 

Wystarczy, że blachę okleisz tylko od widocznej strony.

 

 

Zamów sobie nowe zatrzaski / spinki do tapicerki bo stare zaczną puszczać jak kilka razy boczki pozakładasz. Jak już ostatecznie będzie dobrze to wstaw nowe zatrzaski i niech tak zostanie.

 

Wydaje mi się że to drży sama tapicerka. Robiłem próbę głośników bez założonych boczków i było ok ale zrobię tak jak mówisz. Dla pewności. Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić jeszcze taki kołnierz. Teoretycznie powinien on wpłynąć na zmniejszenie wibracji i teoretycznie pogłębia niskie tony. Nie pozwala dźwiękowi roznosić się między blachą a tapicerką.

 

 

 

https://www.dropbox.com/s/ccx8hfeunijc833/1.PNG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/xecjsil0d7wrxzy/2.PNG?dl=0

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz zrobić jeszcze taki kołnierz. Teoretycznie powinien on wpłynąć na zmniejszenie wibracji i teoretycznie pogłębia niskie tony. Nie pozwala dźwiękowi roznosić się między blachą a tapicerką.

 

 

 

https://www.dropbox.com/s/ccx8hfeunijc833/1.PNG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/xecjsil0d7wrxzy/2.PNG?dl=0

 

nie lepiej już było wszystkie łączenia na tapicerce wykleić mata? i na matę dopiero piankę .

 

2ff545a7776e5e8em.jpg

 

najlepszym rozwiązaniem jest Pasta Brax do tłumienia tapicerki . :)

 

3a9b89341a1ad8d0m.jpg

4e4445504ae755f1m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej lepiej i tak też zrobiłem :P Mata + pianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej lepiej i tak też zrobiłem :P Mata + pianka.

 

na fotkach samą piankę u Ciebie widziałem to pozwoliłem sobie Swoje foto podpiąć :) Mata tłumi , pianka izoluje. Choć i tak pasta najlepsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności