Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Aha no spoko

A jak oceniacie te blaupunkty cx 170 ma może ktoś je??? jak one mogą się sprawować bez wzmacniacza??? a tak w ogóle jak oceniacie firmę blaupunkt dobre są według was??? czy polecilibyście coś innego jeśli tak to np jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bry,

Potrzebuję pomocy w podjęciu decyzji na temat zmiany oryginalnych głośników na inne głośniki (zestaw bez wzmacniacza). chodziły mi pogłowie następujące odseparowane zestawy:

 

Clarion-SRE1722S

http://allegro.pl/clarion-sre1722s-zestaw-odseparowany-165mm-w-wa-i3836662545.html

 

Pioneer-TS-G172ci

http://allegro.pl/pioneer-ts-g172ci-16-5-cm-super-cena-sklep-w-wa-i3901887772.html

 

PowerBass - S-6C

http://allegro.pl/powerbass-s-6c-zestaw-odseparowany-165mm-i3911813936.html

 

Oczywiście decyzji jeszcze nie podjąłem więc jeżeli będą solidne argumenty ku temu ażeby zakupić inne to oczywiście to rozważę. Podstawowe pytanie to czy będzie jakakolwiek różnica pomiędzy oryginalnym zestawem który posiadam w chwili obecnej a tym który założę.

 

Jeżeli się zdecyduje interesowała by mnie wymiana dwóch kompletów (tył i przód) więc proszę również o informację jakie dystanse do przedmiotowych głośników trzeba zamontować w przednich oraz tylnych drzwiach - chodzi głównie o głębokość dystansów oraz ich rodzaj plastikowe czy MDF.

 

Radyjko jakie posiadam to SONY MEX-BT4100U

http://allegro.pl/sony-mex-bt4100u-bluetooth-multikolor-pilot-krakow-i3893934299.html

 

Z góry dziękuję wszystkim którzy wyciągną pomocną dłoń.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie strony wcześniej macie w pierwszym poście dość fajne zestawy. Zapraszam do strony 52.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdzam, ale mimo wszystko byłbym wdzięczny gdyby ktoś się odniósł do mojego posta.

 

Dwie strony wcześniej macie w pierwszym poście dość fajne zestawy. Zapraszam do strony 52.

 

---------- Dodano o 17:17 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:07 ----------

 

Myślę nad wymianą głośników w moim passacie. W poprzednim aucie byłem bardzo zadowolony z głośników JBL, wiec i w passacie myślałem o niich ale w oko wpadły mi jeszcze takie:

u-dimension

lanzar

jbl

crunch

 

Czy ktoś z was jest w stanie mi powiedzieć coś na temat tych głośników? Myślę, że każdy z tych zestawów zagra dużo lepiej od serii, ale które waszym zdaniem byłyby najlepsze? Poza jbl nie mam doświadczenia z żadnym z w/w marek.

 

I na które w konsekwencji się zdecydowałeś oraz jakie zastosowałeś dystanse grubość/rodzaj materiału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystans będę brał 36mm (na allegro są 30 i 36mm do passata), a głośniki chyba jednak wezmę (bo jeszcze nie kupiłem) lanzary albo crunch. Chociaż nie wykluczam tez

tez u-Dimension. Jbl w tej chwili podobno nie ma nic wspólnego poza nazwą ze starym dobrym jbl'em. A dystans z mdf'u. Dużo sztywniejszy jest, a plastiki podobno lubią pękać podczas montażu. Tyle co narazie wyczytałem, a przestudiowałem ten temat od deski do deski czyli całe 54 strony. :cool

 

A z tych twoich to chyba wziąłbym te powerbass'y.

Edytowane przez pietrek_g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem te twoje pozycje, są całkiem ciekawe ale i cenowo mniej atrakcyjne co zapewne przekłada się na jakość. Znalazlem na allegro sklep który oferuje trzy pozycje, twoje dwie: Crunch GTi6.2c i Dimension EL Comp6 oraz PowerBass S-6c. Zapytam sprzedawcę o to które by polecił i dlaczego. Ale wracając do jakości muzyki to myślisz, że pomiędzy serią - a którąś z tych 3 pozycji, będzie znacząca różnica w jakości dźwięku, taka wyraźna, którą do się odczuć na wstępie.

 

Jeżeli chodzi o dystanse to dla wszystkich trzech zasadnym byłoby zastosowanie 36mm grubości jeżeli chodzi o przód jak się ma natomiast tyl? No i czy da sie zamontować bez problemu na przodzie i na tyle tweety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak czułe masz ucho. I od tego jakiej muzyki słuchasz. Ale myślę, że różnice usłyszysz. Nie wiem jak jest tweeter mocowany do tej obudowy lusterka, ale myślę że powinien się dać jakoś wymienić. Ja jak nie dam rady to zostawię ori tweetery.

 

---------- Dodano o 20:29 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:27 ----------

 

Tył z tego co czytałem ma takie same dystanse jak przód wiec tez 36 mm i mdf.

 

---------- Dodano o 20:30 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:29 ----------

 

Daj znać co polecił Ci ten sprzedawca bo sam się cały czas zastanawiam nad wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki które z w/w głośników bardziej nadają się do słuchania muzyki house, electro house, ? nie wiem które jakim dzwiękiem się charakteryzują, nie chce też trafić na strasznie "piskliwe" :)

z góry thx!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem ze do tego typu muzy dobrze nadają się u-Dimension el Comp6 ale nie pamiętam już gdzie. Poza tym nie słyszałem ich na żywo wiec ręki se nie dam uciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów ode mnie:

To że pod samym radiem najlepiej zagrają ori głośniki - to już zapewne wiecie. Widzę, że jest grupka osób, które decydują się na zmianę głośników na zestaw odseparowany. Trzeba liczyć się z tym, że po takiej "przesiadce" możecie mieć niedosyt niskich tonów. Skoro nie decydujecie się na zainstalowanie suba, to przynajmniej postarajcie się o wygłuszenie drzwi dobrymi matami polimerowymi i dystanse MDF (całościowe a nie klejone z dwóch elementów).

Gdybym ja teraz decydował się na taką zmianę to pod samo radio brałbym pod uwagę:

 

Helix B 62C

 

Pod wzmak:

 

JL Audio TR650-CSi

Rainbow EL-C6.2

FOCAL IS165 IS

MOREL MAXIMO 6.2

HERTZ ESK 165.5

 

Co do Powerbass'a to już nie to samo co kiedyś... teraz to tandeta się zrobiła tak jak JBL. Co prawda sam zasuwam na Powerbass'ach CK-6 od 8 lat i są niezniszczalne. Ale tej serii nie ma już w produkcji.

 

Chłopaki które z w/w głośników bardziej nadają się do słuchania muzyki house, electro house, ? nie wiem które jakim dzwiękiem się charakteryzują, nie chce też trafić na strasznie "piskliwe"

z góry thx!!!

 

wszystkie nadają się do vocal-trance :) jako scena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka słów ode mnie:

To że pod samym radiem najlepiej zagrają ori głośniki - to już zapewne wiecie. Widzę, że jest grupka osób, które decydują się na zmianę głośników na zestaw odseparowany. Trzeba liczyć się z tym, że po takiej "przesiadce" możecie mieć niedosyt niskich tonów. Skoro nie decydujecie się na zainstalowanie suba, to przynajmniej postarajcie się o wygłuszenie drzwi dobrymi matami polimerowymi i dystanse MDF (całościowe a nie klejone z dwóch elementów).

Gdybym ja teraz decydował się na taką zmianę to pod samo radio brałbym pod uwagę:

 

Helix B 62C

 

Pod wzmak:

 

JL Audio TR650-CSi

Rainbow EL-C6.2

FOCAL IS165 IS

MOREL MAXIMO 6.2

HERTZ ESK 165.5

 

Co do Powerbass'a to już nie to samo co kiedyś... teraz to tandeta się zrobiła tak jak JBL. Co prawda sam zasuwam na Powerbass'ach CK-6 od 8 lat i są niezniszczalne. Ale tej serii nie ma już w produkcji.

 

 

 

wszystkie nadają się do vocal-trance :) jako scena.

 

 

A co jeżeli chodzi o tył czy da się zamontować te głośniki również z tylu i czy ma to sens. Tweety będą pasowały bez problemu na przód i tył?

 

Tak poza tematem ile u was kosztuje wymiana/montaż głośników w jednych drzwiach np 1x tweet + 1 x woof z dystansem - montaż bez wygłuszania matą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co jeżeli chodzi o tył czy da się zamontować te głośniki również z tylu i czy ma to sens. Tweety będą pasowały bez problemu na przód i tył?

 

 

Ja też dokładam się do pytania kolegi? czy warto również na tył zakładać te helix'y b 62c? czy na tył polecacie coś innego?

 

ps. co myślicie jeszcze o Crunch GTi6.2C ?

Edytowane przez Peczus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę na innych forach (i różnych marek, i CA) i dużo osób z kolei pisało że helixy są już dość przereklamowane. Aczkolwiek włączę je w krąg zainteresowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałem trochę na innych forach (i różnych marek, i CA) i dużo osób z kolei pisało że helixy są już dość przereklamowane. Aczkolwiek włączę je w krąg zainteresowań.

 

Przereklamowane czy nie jakość dźwięku może być bardzo dobra, czekam na odpowiedz tego sprzedawcy z allegro co do tych 3 zestawów o których pisałem powyżej. Pietrek orientowałeś się może jaki byłby koszt wymiany zestawu głośników u ciebie w okolicy?

 

Edit:

 

Myślę że jednak jeżeli się zdecyduje na wybór to padnie on pomiedzy: Helixami B62c, Dimension EL COMP6 lub Crunch GTi6.2C - oraz dodatkowo zamieszczę taki sam zestaw w tylnej części auta. Nie wykluczam również montażu wzmacniacza muszę tylko rozkminić całkowity koszt montażu i zakupu takiego zestawu.

 

Jak do twej pory znalazlem jednego mechanika który radio + mic zewnętrzny na słupku oraz sprawdzenie instalacji oryginalnej zrobi mi za 100zł. Jeżeli zdecyduje się na montaż nowych głośników to zażyczył sobie 30 PLn za szuktę (montaż głośnika, dystansu ale bez wygłuszenia).

 

Mam jeszcze pytanie co do głośników w tylnej części - czy możliwe jest że są one oryginalnie zamontowane w Passacie B5 '98 Diesel - widziałem w innych tematach ze u niektórych ich nie ma - być może to stary właściciel włożył w drzwi już coś lepszego?

Edytowane przez Cisse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, nie orientowałem się gdyż ja będę sam montował głośniki u siebie.

 

---------- Dodano o 14:10 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:09 ----------

 

Dlatego też napisałem że helixy również są w kręgu zainteresowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też dokładam się do pytania kolegi? czy warto również na tył zakładać te helix'y b 62c? czy na tył polecacie coś innego?

 

ps. co myślicie jeszcze o Crunch GTi6.2C ?

 

W sumie to nie wiem które są lepsze wciąż czekamy na opinie kogoś kto miał do czynienia z tymi zestawami.

 

---------- Dodano o 14:22 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:21 ----------

 

Piotrek a planujesz wygłuszać wnętrze drzwi? czy wchodzi w grę tylko montaż głośnika z dystansem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie co do głośników w tylnej części - czy możliwe jest że są one oryginalnie zamontowane w Passacie B5 '98 Diesel - widziałem w innych tematach ze u niektórych ich nie ma - być może to stary właściciel włożył w drzwi już coś lepszego?

 

Wszystko zależy od wyboru pierwszego właściciela. Ja mam u siebie podstawowe 1,6 w benzynie, a jednak ktoś sobie zamówił 8 głośników fabrycznie i dość ciekawie go doposażył.

 

---------- Dodano o 14:31 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:28 ----------

 

Na razie wymienię tylko głośniki i zobaczę jak to będzie grało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zależy od wyboru pierwszego właściciela. Ja mam u siebie podstawowe 1,6 w benzynie, a jednak ktoś sobie zamówił 8 głośników fabrycznie i dość ciekawie go doposażył.

 

Czyli w sumie to możliwe, ale myślę że przed zakupem muszę to jeszcze zweryfikować, chodź dziś próbnie podłączyłem swoje nowe radio Sony i w skali siły dźwięku ustawionej w radiu na 30 gdzie max. to 50 zaczynają już pierdzieć - czy mogę się tym wogóle sugerować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przód pierdzi już przy volume 20. Prawdopodobnie masz tam seryjne papierzaki w których pewnie spróchniał resor albo spękała membrana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy w tym nowym super zestawie który planujemy kupić nie będzie takiej samej sytuacji ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności