Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie hertze słyszałem na żywo. Nie mam porównania co do reszty. Będę chcia. Się wybrać do norauto, media i np euro zobaczyć/ posłuchać co tam mają podłączone. Narazie będę licytować na allegro hertze esk165.5. Zobaczymy za ile pójdą.

Tomek, powiedz mniej więcej jaki budżet byłby potrzebny na jakiegoś rozsądnego czterokanałowego wzmaka do napędu głośników? Nie jakieś chińskie gówno. Przemyśle również i takie rozwiązanie.

Edytowane przez pietrek_g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oskar tylko on będzie dobry do napędu suba. A u mnie nigdy suba nie ujrzysz. Myślałem o wzmaku, który da 4x 60-70W w rms, a nie tak jak ten 4x125W przy 4Ohm. Poza tym kiedyś ktoś mądry od car audio mówił mi, że wzmak musi być o 30% słabszy niż głośniki żeby ich za szybko nie spalić. A u mnie głośniki będą miały ok.2 x 60-100W.

Edytowane przez pietrek_g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w swojej furce suba clariona i wzmacnicz mac audio. Zrobiło mi się za ciasno w bagażniku i pomyślałem, że wywale suba i w zamian za to wsadzę w przodek jakieś lepsiejsze głośniczki i podłącze je pod wzmacniacz. Moje pytanie wygląda tak: gdzie umieścić ten wzmacniacz żeby nie ciągać sterty kabli i żeby nie przeszkadzał. Dodam tylko że do wzmaka mam pociągnięte kable jak od spawary w progu i wolałbym, żeby już tam zostały. Bardzo proszę o jakieś sensowne podpowiedzi bo temat mnie trochę trapi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
będzie dobry do napędu suba

dlaczego to?

 

 

Poza tym kiedyś ktoś mądry od car audio mówił mi, że wzmak musi być o 30% słabszy niż głośniki żeby ich za szybko nie spalić

wedlug mnie ktos bardzo nie madry nie majacy odrobiny pojecia co do tematu. z kad mial te 30% slyszal tez u kogos madrego? nigdy sie z takimi bredniami nie spotkalem...sorry!

125W jest to moc maksymalna z podkreconym gainem do konca. czym bardziej gain podkrecony tym wiecej jest zaklöcen i tym odobnych spraw.

 

żeby ich za szybko nie spalić

nie znam innej/wolnej mozliwosci aby "spalic" glosniki - tak tez juz grillowalem glosniki (80€ za 1 tweetera bardzo mnie bolalo). poza tym predzej "spalisz" glosnik zlymi frekwencjami niz moca...dlaczego? dlatego ze to slychac kiedy glosnik juz nie potrafi.

 

---------- Dodano o 19:39 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:33 ----------

 

Mam w swojej furce suba clariona i wzmacnicz mac audio. Zrobiło mi się za ciasno w bagażniku i pomyślałem, że wywale suba i w zamian za to wsadzę w przodek jakieś lepsiejsze głośniczki i podłącze je pod wzmacniacz. Moje pytanie wygląda tak: gdzie umieścić ten wzmacniacz żeby nie ciągać sterty kabli i żeby nie przeszkadzał. Dodam tylko że do wzmaka mam pociągnięte kable jak od spawary w progu i wolałbym, żeby już tam zostały. Bardzo proszę o jakieś sensowne podpowiedzi bo temat mnie trochę trapi.

 

najlatwiej to na twoim miejscu dociac deske i przymocowac nad zapasowym kolem - miejsca powinno byc dosyc na 2 wzmacniacze... ;)

Edytowane przez oskar1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlaczego to?

 

Moduł wzmacniacza

Moc wyjściowa (RMS) @ 14,4V / 4 Ohm : 125 W x 4

Moc wyjściowa (RMS) @ 14,4V / 2 Ohm : 200 W x 4

Moc wyjściowa (RMS) @ 14,4V / 4 Ohm (3 kanały): 125 W x 2 + 400 W x 1

Moc wyjściowa (RMS) @ 14,4V / 4 Ohm (2 kanały): 400 W x 2

Moc wyjściowa (Max) @ 14,4V / 4 Ohm : 250 W x 4

Moc wyjściowa (Max) @ 14,4V / 2 Ohm : 400 W x 4

Moc wyjściowa (Max) @ 14,4V / 4 Ohm (3 kanały): 250 W x 2 + 800 W x 1

Moc wyjściowa (Max) @ 14,4V / 4 Ohm (2 kanały): 800 W x 2

Zniekształcenie (THD): <0,03%

Stosunek sygnału do szumu: 102dB

Separacja kanałów: 56dB

Czułość na wejściu: 200 mV - 6,0V

 

4X125w to RMS, a moc max przy 4Ohm to 4x250W. Po zmostkowaniu moc max to 2x800W lub 2x250W i 1x800W. Stąd myślę że napędziłby lepiej subwoofer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec daj sobie powiedzieć ze nie. Ale nie będę nikogo przegadywac. Chciałeś wiedzieć co dobre jakościowo u w cenie więc dałem ci opcje. Niestety nie zrozumiałeś tego z tymi watami ;) max moc nic do czynienia nie ma z tym co jest do wzmacniacza podłączone. Możesz nawet teetery podłączyć jeśli ohmowo pasuje - ale każdy robi jak chce

 

Do suba raczej jest przeznaczony model 1001, do mocniejszych systemów km 1002, standard to 1004 a multitalent to 1005 (niestety najbardziej felerne)

 

Ale oczywiście są tez inni producenci mający dobre produkty. Cenowo nie ma wtedy oczywiście porównania

Edytowane przez oskar1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wyjaśnienie. Nie miałem wcześniej do czynienia ze wzmakami i subami więc nie bardzo się orientuję. Szukałbym ewentualnie czegoś co pociągnie jedne z głośników wymienionych w pierwszym poście na str. 52. No i trochę tańsze niż to co podałeś. Chociaż ostatnio krąży mi inna myśl po głowie, ale to musiałbym pomyśleć i przekalkulować koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaką skrzynie polecicie ? do 200 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie? To chyba nie ten wątek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam paska w kombiku, z tyłu brak głośników. Mimo że zwykle jadę z przodu i przednie głośnik dają radę, chciałbym coś zamontować na tył, aby nieco wzmocnić bas. Znalazłem coś takiego http://allegro.pl/magnat-glosniki-dystanse-vw-golf-passat-lupo-bora-i3820053768.html

Nada się?

Chyba żeby się rozejrzeć na tablicy za czymś używanym?

Dodam że nie śpię na forsie i nie jestem audiofilem itd także nie interesują mnie zestawy >150pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam że nie śpię na forsie i nie jestem audiofilem itd także nie interesują mnie zestawy >150pln

 

Przeczytaj ten temat i wyciągnij wnioski.....

 

Ja za to jestem audiofilem i ....odłączyłem tylne głośniki choć nadal są w drzwiach żeby nie popsuć moich doznań w trakcie słuchania muzyki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeszło by kilka godzin na przeczytanie tych 50 stron, więc sobie daruje.

Ale z Twojego postu wnioskuję że nie warto zakładać nic do tyłu, tak? Mi głównie chodzi aby nieco zwiększyć bass, ale tuba w bagażniku odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie warto zakładać nic do tyłu, tak?

Dokładnie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany tak przeglądam allegro właśnie i ciekawi mnie jedna rzecz. Jak gruby dystans z MDF-u muszę dać w przednie drzwi aby zmieścić bez problemów głośnik o głębokości ok. 57-60mm? Na allegro są dwa rozmiary dedykowane do passata B5: 30 i 36mm. Dodam tylko że nie chcę nic rzeźbić w tapicerce. Z zewnątrz ma wyglądać na serię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okolo 40mm powinno juz byc. czym glebiej sa glosniki schowane tym wiecej graja pod tapicerke i zaczyna wszystko brzeczec, taka to juz konstrukcja.

mozna temu ale zapobiec

 

---------- Dodano o 09:59 ---------- Poprzednia wiadomość o 09:58 ----------

 

Ja za to jestem audiofilem i ....odłączyłem tylne głośniki choć nadal są w drzwiach żeby nie popsuć moich doznań w trakcie słuchania muzyki ...

 

aha? ktos sie przekonal? :fajny gratulacje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam takie amatorskie pytanko ;D mam radio SONY CDX-GT565UV i chcę kupić jakieś głośniki narazie przynajmniej na przód bo oryginalne się zepsuły. I co wybrać ??? coś w stylu http://allegro.pl/glosniki-jbl-do-vw-golf-passat-skoda-fabia-seat-i3880964605.html ,http://allegro.pl/glosniki-blaupunkt-do-vw-golf-passat-skoda-seat-i3880978615.html czy może lepiej będzie kupić http://allegro.pl/blaupunkt-cx-170-260w-passat-b5-new-beetle-lupo-i3905522347.html albo coś podobnego. Ale właśnie nie myślałem narazie kupować wzmacniacza. Jeśli macie jakieś propozycje głośników to podajcie ;)

 

to w takiej sytuacji co będzie lepsze???

Z góry dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim szukaj głośników odseparowanych czyli z oddzielnym tweeterem tak jak e ostatnie. Głośnik współosiowy będzie się dublował z ori tweeterem w obudowie lusterka i będzie grało do d..y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności