Jump to content
Guest PLZ

Passat B5, głośniki

Recommended Posts

Samochód: B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB) 4x4
    Rok prod: 2008

Witam ponownie. :)

Wszystko połączone i nawet gra :D ale mam kilka pytań. Uprzedzając, zrobiłem system pasywny...

Podpowiedzcie mi co jest do czego i jak to wyregulować

dafota.2.fsl1379591211x.jpg.smrodek.jpg&th=8464

Kanał 1/2 mam głośniki przód

Kanał 3/4 na mostku suba

Przełączniki HP/Full na full

Przełącznik PHASE na ON

Muzyka gra, pobawiłem się troche ustawieniami w radiu i dzwięk z głośników jest....sam sopran, zero basu :/ Pobawiłem sie korektorem ale to nie to....

Suba regulowałem z poziomu radia i wszystko fajnie chodzi jezeli chodzi o suba.

Do czego sa te pokrętła/PRki we wzmaku ? Nigdy tym sie nie bawiłem...

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
    Rok prod: 2000

Cześć. Nie działają mi głośniki z prawej strony w pasku i nie wiem o co biega. Wyjąłem radio i z tego co widzę to niebieski kabelek nie jest podłączony do kostki i w ogóle jest ucięty w połowie, natomiast inny niebieski kabelek jest podłączony do kostki. Od razu mówię że jestem laikiem. Co mogę zrobić? Da radę jakoś samemu to ogarnąć, zakładając oczywiście że rozwiązanie jest proste? :D OD czego zacząć? Co radzicie?

Samochód: B5(3BG) 2.0 TDI-PD 136KM (BGW)
    Rok prod: 2004

obydwa przelaczniki na FULL

phase - jak jest faza suba - funkcje tez powinienes miec w radiu - wiec na OFF

wiec jedyny ciekawy potencjometer to LEVEL tez znany jako gain itd. jesli nie slyszysz basu to albo zle ustawione radio, albo zle okablowane albo po prostu za malo mocy (podkrec troche)

Troche sie pobawiłem potencjometrami i jest lepiej :)

Bas jest, jak wezmę na

obydwa przelaczniki na FULL

To w subie słychac oprócz basu także muzykę i nie wiem czy tak powinno być.

wiec jedyny ciekawy potencjometer to LEVEL tez znany jako gain itd.

Hehe, jak dałem na maxa to w radiu volume wystarczyło na 5-6 :D i juz było głośno. Rozumie że tym PRkiem regulujemy moc wzmacniacza ?

---------- Dodano o 19:40 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:39 ----------

I jak to się ma do ustawień ze strony 15

http://www.acr.ch/uploads/media/R1900N_2200N_4100N_DE_UK.pdf

Musisz ustawić frekwencję suba w radiu - powiedzmy aby grał do 80hz a reszta od 80hz do góry. Separowane jest pasywne zwrotnicami. A tak to powinno się mieć gain jak najniżej, żeby nie było żadnych szumów i syczenia.

Trochę próbować musisz bo nie wiem jak ustawienia radia wyglądają, poza tym myśle ze po malu można otworzyć nowy temat, bo tu trochę smiecimy.

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AWX)
    Rok prod: 2003
    To w subie słychac oprócz basu także muzykę i nie wiem czy tak powinno być.

Musisz wyregulować filtry na suba w radiu.

Rozumie że tym PRkiem regulujemy moc wzmacniacza ?

Gain to regulacja czułości wzmacniacza nie mocy. Musisz regulować na czuja. Ja robiłem tak volume na radiu 50 mam chorego pod tym względem pionka(skala do 60), na wzmacniaczu gain min i kręciłem do do uzyskania odpowiedniego efektu

Tak na marginesie lepsze są radia z większym napięciem na wyjściu RCA oraz wzmacniacze z szerszą regulacją, starsze mają zazwyczaj wąski zakres np. ja miałem duże problemy z ustawieniem audio arta 120.2(100mv-2V) dla porównania nowy helix p400 300Mv-8,5V. Radio mam z 5V wyjściem na RCA. Także jest róznica ;)

Dziękuję za szczegółowe odpowiedzi. Nie wszystkie są dla mnie zrozumiałe ale szybko się uczę ;) Pobawie się jutro wieczorem bo cały dzień pracuje i zdam relacje :)

Jeszcze mi zostało umocowanie na stałe suba i wzmacniacza i będzie git.

Myślę też nad zakupem osłony subwoofera bo troszkę gratów w bagażniku jest i szkoda by było go uszkodzić.

Temat później się posprząta ;)

Samochód: B5(3BG) 2.0 115KM (AZM)
    Rok prod: 2001

Witam. Czy ktoś z kolegów miał do czynienia z tymi głośnikami Ground Zero GZHC 16X. Polecono mi taki zestaw w jednej firmie ale za wiele opinii o tych głośnikach znaleźć nie mogę. Z góry dzięki za wszelkie info.

Do niedawna miałem je w samochodzie. Jak zniszczylem jednego to zawedrowal bratni system neo. Obecnie nawet na sprzedaż u mnie

No i jakoś wszystko to w miarę wyszło ;)

Gra też fajnie jak dla mnie. O taki bas mi chodziło ;)

uploadfromtaptalk1380027013738.jpg

uploadfromtaptalk1380027028659.jpg

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 101KM (AVB)

Mam pytanko.

W passacie 2004r, mam głośniki w tylnych drzwiach. Chciałbym je podłączyć, ale prawdopodobnie nie mam poprowadzonych kabli (w kostce obok nóg kierowcy, z tego co pamiętam jest tylko połowa miejsc zajęta, o ile to ta kostka :)), więc będę musiał sam je poprowadzić. Żeby doprowadzić do tej kostki kable, raczej nie będzie problemu, przynajmniej z lewych tylnych drzwi.

Tu pojawia się moje pytanie, którędy poprowadzić do tej kostki kable z tylnych prawych drzwi, tak aby było najłatwiej i najestetyczniej :) ? Drugie pytanie, którędy idą te kable z pierwszej kostki, do kostki która jest podpinana do radia?

z góry dzięki :)

No i jakoś wszystko to w miarę wyszło ;)

Gra też fajnie jak dla mnie. O taki bas mi chodziło ;)

rupieciarnia :krzeslem

Samochód: B6 2.0 TDI-PD 170KM (BMR) DSG
    Rok prod: 2006
    cinul tutaj pytanko do Ciebie bo widzę że jesteś oblatany w temacie , zamontowałem u siebie skrzynie na głośniku rockford r1 i wzmacniaczu CRUNCH GPX-1000.4 i jak wielu tutaj mówiło że to sie nie opłaca itp to mimo to jestem mile zaskoczony zastosowałem dobre kable dietz jak i kable sygnałowe (na przyszłość już będą jeśli będzie potrzeba zainstalowanie czegoś mocniejszego) co do w/w zestawu sub ładnie schodzi na niskie tony i gra czysto nawet przy dużej głośności wzmacniacz w tym przedziale cenowym też bardzo mnie zaskoczył najbardziej zależało mi by obsługiwał przedni i tylny kanał osobno ale dość prawienia tutaj pytanie do Ciebie jakie głośniki do 500 zł na przód polecasz ??

kolega ma sklep z CA i zaoferował mi FOCAL Performance PS165 za 480 zł i jeszcze może zejdzie troszkę z ceny na allegro nie widziałem ich taniej sam zastanawiałem sie nad DLS-ami i Morelkami 6 chciał bym uzyskać czystsze tony wysokie bo seria gra fatalnie oczywiście będą podpięte pod w/w wzmacniacz ma on 70 rms na kanał

]

Moim zdaniem bardzo dobrze dobrałeś moc suba (150-200) do mocy oferowanej przez wzmak (na mostku 160-175) - w zależności od testów różnych producentów. Ze mnie też kumple się śmieli że zamieniłem PB (275W) na RE (175W) - a w rzeczywistości lepiej dowala do "pieca".

Ale do rzeczy.... głośniki zazwyczaj dobiera się do preferencji użytkownika, czyli w zależności od tego jakie się ma "ucho" dobiera się głośnik. Tu możesz mieć wiele opinii bo każdy lubi co innego. I tu moja prośba nie kieruj się tym w 100% co napiszę, bo to będą moje spostrzeżenia. Nie będę się rozpisywał co radzę i co masz brać, tylko analogowo postaram się pokazać na co ja bym się zdecydował i co lubi moje ucho:

1. FOCAL Performance PS165 - przy wygłuszonych blachach ładnie mruczy bez rezonansu w drzwiach

2. Orion WCC 650 CS - znakomite brzmienie, choć ciężko dostać ten zestaw

3. DLS R6A R6 - o ile trafisz na dobry zestaw bo często zdarzają się "kulawe"

4. Morel Maximo 6.2 - zestaw brzmiący bardzo ładnie ale potrzebuje więcej mocy

5. Rainbow DL-C6.2 - zestaw dobrze się sprawdza przy szybszych rytmach typu trance

6. MB Quart QM165 - przyjemny zestaw ale niestety ubogi w skuteczność.

.

Możesz brać pod uwagę jeszcze Hertz'a, PB itd. ale żeby zdecydować się na ten jedyny zestaw musi usłyszeć go twoje ucho ....

No to ja już nic nie rozumiem.... Zamierzam zakupić takowy wzmacniacz i z tej rozmowy wynika ze najlepszym głośnikiem do niego, będzie głośnik o mocy około 170W RMS. Ja narazie chcę kupić piecyk i sub, który będzie na mostku, a później dokupić głośniki na przód. W wielu specyfikacjach tego piecyka moc na mostku przy 4 ohm jest równa 250W RMS. To jak to wkońcu jest...? głośnik ma mieć mniejszą moc od wzmacniacza?? Czy może przy wyższym rozwiązaniu mowa była o podłączeniu głośnika pod jeden kanał? no ale znowu w tym przypadku moc głośnika jest 2 x wieksza od mocy pieca.... Może ktoś jakoś tak łopatologicznie wyjaśnić?

glosnik nie ma mocy - moc ma wzmacniacz.

Samochód: B6 2.0 TDI-PD 170KM (BMR) DSG
    Rok prod: 2006
    glosnik nie ma mocy - moc ma wzmacniacz.

Dzięki!!! naprawdę bardzo mi pomogłeś:brawo

no a teraz poczekam na trochę bardziej pomocną odpowiedź...

wiecej pomocna?

nie zawsze jest najwazniejsze ile to ma watt. chodzi o jakosc calosci, czym sa pojedyncze komponenty, zabudowa i oczywiscie zasilanie pradem. wzmacniacz wzmacniaczowi tez nie röwny. aby dostac pomoc trzeba tez pisac o co biega - jaki wzmacniacz i jaki glosnik. poza tym jest przypiety fajny temat co do car hifi ...

Samochód: B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
    Rok prod: 2001

A ja chciałem zapytać jakie seryjne głośniki będą zamontowane w moim pasku(B5 FL 2001r.)?Pytam ponieważ prawy basowy mi buczy i chyba muszę go wymienić i to właśnie na seryjny.

Edited by c-k

Samochód: B5(3B) 1.9 TDI 90KM (AHU)
    Rok prod: 1998

Panowie jaki jest rozmiar głośników z przodu ? 16" ? i co polecacie zamiast seryjnych ?:D

tak 16ki

polecam: focal utopia be kit no.7