Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co pamietam to masz radio z "malym" procesorem - wie wszystko na wzmacniaczu na flat, fullrange i tak dalej. ustawienia beda robione "na" radiu.

nie zapomnij o czystym okablowaniu, prad nigdy nie idzie z czinczami po jednej stronie. masa w tej samej grubosci jak plus. o bezpiecznikach nic nawet nie möwiac ;) sam mam akurat male cyrki z nimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co pamietam to masz radio z "malym" procesorem

 

Dokładnie

 

 

wie wszystko na wzmacniaczu na flat, fullrange i tak dalej. ustawienia beda robione "na" radiu.

 

ok

 

 

nie zapomnij o czystym okablowaniu, prad nigdy nie idzie z czinczami po jednej stronie.

 

Wiem, wiem. W BMW miałem razem i nieźle gwizdało w glośnikach ale to Niemiec montował

 

 

masa w tej samej grubosci jak plus

 

Jest

 

 

o bezpiecznikach nic nawet nie möwiac

 

Chyba tylko jeden na plusie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli lezy tylko jeden kabel, to wtedy tylko ten na plusie - po jakims tam 30cm kawalku od bateri. myslalem teraz o rozdwojeniach i roztrojeniach na mniejsze kable - :sciana

 

z glosnikami bedzie teraz aktywnie czy pasywnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z glosnikami bedzie teraz aktywnie czy pasywnie?

 

Pasywnie. Nie chce mi się bawić w aktywne. Może kiedyś... ;)

 

---------- Dodano o 10:00 ---------- Poprzednia wiadomość o 09:02 ----------

 

Powiedzcie, jak sa podłączone oryginalne głosniki, twitery i srednie ? Sa na " wsówki" ? Kupiłem juz adaptery i zastanawiam sie jak to podłączyc. Może tak być ze pojadę kilkadziesiąt kilometrów od miasta i musze wszystko kupić co by nie zabrakło ;)

 

Aaaa, no i ma ktos link do spinek drzwiowych i ile ich idzie ?

 

Co byście polecili dla mnie na przyszłość z głośników na przód pod wzmak Rodek R4100N zamiast tych co mam, Infinity REF 6530cs ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co byście polecili dla mnie na przyszłość z głośników na przód pod wzmak Rodek R4100N zamiast tych co mam, Infinity REF 6530cs ?

nie znam wzmacniacza ale jeśli podłączysz to aktywnie to uzyskasz więcej niż obecnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie znam wzmacniacza ale jeśli podłączysz to aktywnie to uzyskasz więcej niż obecnie...

 

Nie chce mi się w to bawić :P Na razie zostaniemy przy układzie pasywnym a może na wiosnę cos się zmienie jak mi sie to już osłucha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kladz aby juz kable wszystkie i zwrotnice przy wzmacniaczu bo bedzie znowu rozbebeszanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to kladz aby juz kable wszystkie

 

Musiałbym dokupić tylko do twiterów z 10 m przewodu , 2x2mm2 wystarczy ?

 

 

zwrotnice przy wzmacniaczu

 

A to po co ? Nie pisaliscie że zwrotnice i regulacja to z poziomu radia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, regulacja jest z radia jak sterujesz aktywnie. ze zwrotnicami to pasywnie. moim zdaniem od razu bym robil aktywnie - wszystko przecie masz?

tniesz w radiu midwoofery powiedzmy od 63Hz do 2,5KHz a tweetery od 2,5Khz otwarte do göry (do 20KHz). reszte to dostosujesz sobie equalizerem. nie bawilbym sie na twoim miejscu w zwrotnice - jak masz mozliwosc

Edytowane przez oskar1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko przecie masz?

Musiałbym tylko dokupić przewody do tweeterów i w sumie wszytko mam, no może poza peszelami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10m 1,5mm/2,5mm powinno grubo starczyc.

 

peszelami
znajomosci polskiej mowy sa dla mnie ograniczone ;) nie mam zielonego co to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam zielonego co to jest

 

https://www.google.pl/search?q=peszel&safe=off&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=-rM1UubxCYTBhAfMx4HYAw&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1440&bih=753&dpr=1

 

 

10m 1,5mm/2,5mm powinno grubo starczyc.

 

Dlaczego ja was słucham :D Miałem wzmacniacz, suba to nieeee ;D

Wymieniłem na nowe ale myślę ze odbije to sie pozytywnie na muzyce ;)

 

Teraz system, hmmm... Pewnie dokupie te przewody i zrobię AKTYWNY system :D

 

//edit

 

Dobra, dokupiłem 10 m 2x1,5mm2 :hyhy:

 

Mam kilka pytań.

 

Mówiliście żeby ciągnąc przewody głosnikowe jedną stroną a zasilające i sygnałowe druga, ok. Jaki macie patent na przeciągnięcie przewodów np z lewych drzwi do prawego progu ?

Prawą stroną chciałbym pociągnąć głośnikowe a lewą zailające.

 

Podrzućcie fajny przejrzysty schemat systemu aktywnego :)

 

Musze w takim przypadku dokupić monoblocka, co polecacie do tego suba co mam ? Chwilowo na mostku podłączę tego co mam na sprzedaż, JBL ;)

 

A co z RCA ? Ile ich powinienem miec bo mam dwa komplety.

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej nie zagrają, a jak chcesz "inaczej" to montuj system :) pogrzeb w postach bo mnóstwo było na ten temat ...

to moze mi ktos podżucić linka które to są te ori to bym sobie zamówił cztery i jakby ktos tez mogł dać linka do tych tweeterów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówiliście żeby ciągnąc przewody głosnikowe jedną stroną a zasilające i sygnałowe druga, ok

nikt nic takiego nie möwil - czincze i prad oddzielnie. kable do glosniköw nie graja zbyt wielkiej roli.

 

 

macie patent na przeciągnięcie przewodów np z lewych drzwi do prawego progu

na pytania dotyczace tynich drzwi i glosniköw nie odpowiadam :krzeslem

 

Podrzućcie fajny przejrzysty schemat systemu aktywnego

najlepiej w instrukcji obslugi...

masz 6 wyjsc z czinczami (radio), wiec potrzebujesz tyle kabli (czincz) i tyle kanalöw we wzmacniaczu. do wzmacniacza podlaczony jest kazdy glosnik pojedynczo. ustawienia wszyskie robione radiem (jak juz pisalem wyzej).

 

 

Musze w takim przypadku dokupić monoblocka

nie koniecznie monoblock. wiele dobrego slyszalem o wzmacniaczach firmy krüger matz (w polsce nawet taniej niz u nas)

 

 

A co z RCA

najlepiej po 5m dwukrotnie izolowane z pozadnymi wtyczkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie napisałem ze tylnych drzwi ;)

Już wiem o co kaman, Hehe. Prawą stroną w takim razie puszczę głośnikowe + rca a lewą stroną zasilające + głośnikowe z lewych drzwi. W takim razie muszę dokupić jeden komplet RCA bo mam tylko dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do dobrze - dobrej zabawy

 

ja tez niebawem zaczynamzabawe od nowa. wszystkie czesci juz prawie sa - tylko jeszcze na te 10m 35qmm czekam... :chytrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. :)

Wszystko połączone i nawet gra :D ale mam kilka pytań. Uprzedzając, zrobiłem system pasywny...

 

Podpowiedzcie mi co jest do czego i jak to wyregulować

 

 

dafota.2.fsl1379591211x.jpg.smrodek.jpg&th=8464

 

Kanał 1/2 mam głośniki przód

Kanał 3/4 na mostku suba

Przełączniki HP/Full na full

Przełącznik PHASE na ON

 

Muzyka gra, pobawiłem się troche ustawieniami w radiu i dzwięk z głośników jest....sam sopran, zero basu :/ Pobawiłem sie korektorem ale to nie to....

Suba regulowałem z poziomu radia i wszystko fajnie chodzi jezeli chodzi o suba.

 

Do czego sa te pokrętła/PRki we wzmaku ? Nigdy tym sie nie bawiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie działają mi głośniki z prawej strony w pasku i nie wiem o co biega. Wyjąłem radio i z tego co widzę to niebieski kabelek nie jest podłączony do kostki i w ogóle jest ucięty w połowie, natomiast inny niebieski kabelek jest podłączony do kostki. Od razu mówię że jestem laikiem. Co mogę zrobić? Da radę jakoś samemu to ogarnąć, zakładając oczywiście że rozwiązanie jest proste? :D OD czego zacząć? Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obydwa przelaczniki na FULL

phase - jak jest faza suba - funkcje tez powinienes miec w radiu - wiec na OFF

wiec jedyny ciekawy potencjometer to LEVEL tez znany jako gain itd. jesli nie slyszysz basu to albo zle ustawione radio, albo zle okablowane albo po prostu za malo mocy (podkrec troche)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche sie pobawiłem potencjometrami i jest lepiej :)

Bas jest, jak wezmę na

 

obydwa przelaczniki na FULL

 

To w subie słychac oprócz basu także muzykę i nie wiem czy tak powinno być.

 

 

 

 

wiec jedyny ciekawy potencjometer to LEVEL tez znany jako gain itd.

 

Hehe, jak dałem na maxa to w radiu volume wystarczyło na 5-6 :D i juz było głośno. Rozumie że tym PRkiem regulujemy moc wzmacniacza ?

 

---------- Dodano o 19:40 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:39 ----------

 

I jak to się ma do ustawień ze strony 15

 

http://www.acr.ch/uploads/media/R1900N_2200N_4100N_DE_UK.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności