Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

No zobaczymy jeszcze. Jutro zrobię rozeznanie, dokupie brakujące elementy i może w tym tygodniu za to sie wezme ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupowałem chyba po 6 m i sporo zostało ale lepiej niech zostanie jak później miałbyś łączyć.

 

Rozumie że 6 m na jeden głośnik > wzmacniacz ? ;) Czyli ok 12 m przewodu miedzianego 2x2,5mm2 i ok 1 m do suba ( sub obok wzmacniacza ) ?

 

 

najtrudniej było przeciągnąć dwa przewody zasilania 35mm2 przez kompa

 

Dwa ? Jaka długość od akumulatora do bagażnika wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumie że 6 m na jeden głośnik > wzmacniacz ? Czyli ok 12 m przewodu miedzianego 2x2,5mm2 i ok 1 m do suba ( sub obok wzmacniacza ) ?

Dokładnie tak jeśli montujesz zwykly najprostszy system pasywny ze zwrotkami w drzwiach. Inaczej ma się sprawa jeśli chcesz system aktywny, bi - amping lub zwrotnice chcesz w bagażniku.

 

Dwa ? Jaka długość od akumulatora do bagażnika wystarczy ?

Poprzednio miałem mase podłączoną pod śrubę tylnej kanapy i były problemy tzn. wzmacniacz się wyłączał było to jeszcze w poprzedniej instalacji w kolejnej poprowadziłem masę bezpośrednio z aku i to było to :)

Przewodu 5m spokojnie starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja na dniach chce zakupic CA do mojego passka. Wszystko chce kupic u jednego sprzedawcy na alledrogo u "car-audio_media" bo i montaż bedzie u nich. Ale niewiem jaką konfiguracje wybrać. I tu do was prośba o pomoc... Radio będzie napewno Alpine CDA 117r, głośniki Focal PS165 czy Morel Tempo 6, wzmacniacz Hifonics ZXI 6404 czy moze cos innego...? Kondesator 1,2F i subofer DLS RW10i czy JL 10w3v3-4 albo HERTZ HX250. Tak to mniej więcej wygląda. Drzwi będą wygłuszone pod subofer zrobie skrzynie w lewy bok. Muzy jakiej słucham jest ròżna techno pop hh czarne rytmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Raczej odpada, wózek woże w bagażniku a jeszcze skrzynka musi sie zmieścić ;) Czasami byłbym zmuszony do złożenia 1/3 oparcia. Chyba że po prawej stronie na oparciu kanapy dac wzmaka i zamaskowac to skrzynką. Wtedy i byłby możliwy szybki demontaż :)

 

bagaznik pusty (prawie) a 9 kanalöw pod pradem - ja tam nie przepadam za wielkimi skrzyniami a do 54Hz schodzi bez niczego ;)

http://imageshack.us/photo/my-images/269/img0901x.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tam nie przepadam za wielkimi skrzyniami a do 54Hz schodzi bez niczego

 

No własnie :P Nawet " maleństwo" w kombi by mi wystarczyło tylko teraz koszta, koszta. To co mam i jakbym nawet sprzedał to mi na zabudowę nie wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to zawsze sie möwi: kto tanio kupuje... ;)

a na takie frazy jak: system z przodu a suba nie bedzie potrzeba - nic nie daje. niskotonowe glosniki (te dobre) nie zejda nizej niz jakies tam 80Hz - a to nie niskie tony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się też nad zabudową boczku :D Wystawiłem swój subwoofer i zobaczymy ;)

 

Warto bawić się samemu czy lepiej kupić za 300 zł + głośnik ?

 

http://allegro.pl/obvw02-obudowa-subwoofer-do-vw-passat-b5-kombi-i3476875810.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to skrzynkę i samemu dobrać głośniki na małe litraze. U mnie padło akurat na audio system 10sq ale są podobno tez inne dobre. Jeśli nie boisz się zabaw z włóknem szklanym to można tez coś tam znajdziesz do przodu - pod schowkien pasażera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką macie metodę na przepchanie przewodów do głośników przez drzwi bo rozumie że prowadzimy od wzmacniacza do samego głośnika. Chciałem tez zastosować redukcję >> http://allegro.pl/redukcja-glosnikowa-adapter-glosnikowy-vw-seat-i3496909928.html

ale będę także zakładał twitery i zwrotnice a wiec nie wiem czy jest sens i czy da się to bezinwazyjnie połączyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie baw sie w zwrotnice , jak masz mozliwosc zwrotnic aktywnych w radiu i wbudowany maly procesor (equalizer i opöznienia czasowe). wczytaj sie w temat jak podlaczyc system aktywny ;)

 

dobrej zabawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie baw sie w zwrotnice , jak masz mozliwosc zwrotnic aktywnych w radiu i wbudowany maly procesor (equalizer i opöznienia czasowe). wczytaj sie w temat jak podlaczyc system aktywny

 

Za wysokie progi dla mnie :D Podrzuć jakimś linkiem bo mi google wypluwa nie to co trzeba ;)

 

//edit

 

Chyba o to chodzi ;)

http://www.autocentrum.pl/car-audio/troche-o-systemach-audio-pasywnym-i-aktywnym/

 

 

Budując system audio, wyposażony w radioodtwarzacz z procesorem dźwięku, mamy do dyspozycji co najmniej trzy pary wyjść: tor wysokotonowy, niskośredniotonowy i subwoofer. By wykorzystać możliwości takiego radioodtwarzacza, powinniśmy zastosować wzmacniacz czterokanałowy do zasilenia głośników systemu przedniego. Natomiast wzmacniacz monoblock, lub dwukanałowy w układzie mostkowym do zasilania subwoofera. Nie stosujemy zwrotnic pasywnych. Do podziału pasma używamy zwrotnic aktywnych wbudowanych w radioodtwarzacz.

Jak mam rozumieć :

wzmacniacz czterokanałowy do zasilenia głośników systemu przedniego.

 

Jeden kanał do twiterów a drugi do niskotonowych ?

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system aktywny to znaczy: kazdy glosnik ma swöj kanal. wszystko sterowane procesorem - u ciebie wbudowany w radiu. wiec 2 wysokotonowe i 2 niskosredniotonowe. opözninie czasowe kazdego glosnika - scena!

 

tak to co znalazles i wklejiles to juz dobra droga - jak ja zaczalem zabawe w to to nie moglem juz skonczyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli każdy z czterech kanałów wzmacniacza zasila cztery głośniki, dwa wysokotonowe i dwa niskotonowe. Dodatkowo do zasilenia subwoofera potrzebuję wzmacniacza mono lub dwukanałowego na mostku ...

 

Diobrze myślę ?

 

Jak przy takim systemie rozprowadzamy instalacje głośnikową ? Nisko i wysokotonowe na jednym przewodzie czy na dwóch oddzielnie ?

Edytowane przez Kuczi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z radia wychodzisz 3x2 chich kabel. Po ustawieniu zwrotnic masz powiedzmy chinch na front głośniki sygnał na Niskotonowe. Sygnał na rear wysokotonowe a Sub to Sub. Tymi rca idziesz do wzmacniacza. Z wzmacniacza wychodzisz wtedy kablem do każdego glosnika. Więc kilka metröw będzie. Każdy głośnik ma własny kabel i kanał.

Tak, jest najlepiej do aktywnego systemu mieć albo wzmacniacz 5 kanałów albo 4 kanały i 1 kanał - mówiąc oczywiście o 2 sciezkowym systemie plus Sub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę zabawy z tym jest i nie wiem czy to jest gra warta świeczki ;) Audiofilem nie jestem, i nie wiem czy to nie jest porwanie się z " motyką na księżyc "

Musiałbym dokupić wzmacniacz na co za bardzo nie mam kasy. Jestem teraz w trakcie szukania instalacji ( rca mam ) a więc zasilenie wzmaka i głośników. Z drugiej strony nie wiem jak długo będę jeździł paskiem a więc tez nie opłaca mi się inwestować za dużo ...

 

A powiedź mi czy jak zrobię pasywny zestaw to radio ze swoimi ( bajerami ) wykorzysta swoje możliwości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz dostępu do procka, bo za wszystkie cięcia odpowiadają zwrotnice z zestawu. Niektóre modele mają jeszcze dostęp do czasówek w trybie podstawowym.

 

Sprzęt przełożysz do kolejnego auta ;)

 

Pod tweetery możesz kupić jakieś maleństwo nie są to drogie wzmacniacze.

 

Musisz sam zdecydować, bo koszta rosną proporcjonalnie do efektu. Dochodzi para rca, kable pod tweetery , wzmacniacz, rozdzielacze zasilania. Zapomnieliśmy również o podstawach wytlumienie drzwi, odpowiednie ukierunkowanie tweeterów... Sam widzisz jaka się robi z tego niezła układanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz sterowac system pasywnie to w radiach alpine jest mozliwosc ustawienia korekty czasowej na przednie i tylnie glosniki albo tylko na przednie. jednak jakosc jest ... bo nie ma dokladnej odleglosci o ucha sluchacza, tylko, powiedzmy srednia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio wczoraj przyszło. Jest w stanie niemalże idealnym, wszystko działa, panel i pilot ma delikatne ślady uzytkowania. Dodatkowo sprzeawca dorzucił kabel AUX In .

 

Wymontowałem swojego blaupunkta orlando i podpiąłem alpine. Kostki, antena, wszystko pasuje bez przejściówek i nawet gra bez kluczyka ;) Gra, no właśnie :)

Zacząłem bawić sie ustawieniami i jestem pod ogromnym wrażeniem ! Gra przyzwoicie ale jeszcze wszystkiego nie rozszyfrowałem .

 

Zamówiłem okablowanie, dystanse i czekam na przesyłki. Myślę że po niedzieli wezmę się za montaż...

 

Jak "przepchać" przewód głośnikowy przez drzwi ? Macie sprawdzone metody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak "przepchać" przewód głośnikowy przez drzwi ? Macie sprawdzone metody ?

bardzo prosta sprawa w pasku nie masz żadnych kostek jak to ma miejsce w innych modelach tylko gumowy przelot a w środku kable luzem

Jak ściągniesz osłony przy nogach to musisz wyjąć tylko zaślepki dalej już sobie poradzisz wsuwasz kabel i przechodzi. Dokladnie nie pamiętam ale problemów z tym nie miałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności