Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie dotyczace głosnikow, od 2 dni mam passka z 4 glosnikami niestety graja tylko 2 jak ustawic zeby graly 4 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie 2 głośniki, z tyłu nie masz,lepiej sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie sie na forum doczytalem ze jezeli mam radio BETA to sa wyjscia tylko na 2 glosniki czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Z racji że jestem nowym użytkownikiem forum nie mogę założyć nowego tematu więc piszę w pokrewnym temacie. Potrzebuje porad co zrobić z moim obecnym systemem audio w pasku. Obecnie posiadam jakieś szmelcowate radio: Aiwa CDC-R504MP + seryjne głośniczki z przodu... Cel który chce osiągnąć to sensowny dźwięk za rozsądne pieniądze, nie chce bublu tylko sprzęt którego współczynnik cena/jakoś trafia do mojego portfela i ucha :fajny. Prosił bym o rady ludzi znających się na rzeczy, od czego zacząć, jak zaplanować całą modyfikację. Z góry dzięki za pomoc :roza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie co znaczy dla ciebie rozsądne pieniądze, ile chcesz wydać na audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie jestem zielony więc i na cenach się nie znam, planuje wymienić dokupić komplet głośników na przód, na tył dać oryginały. W przyszłości może nowe radio i zastanawiam się czy jest sens inwestować w wzmacniacz, lub zostawić stare radio a dokupić wzmacniacz. Co do planowanych wydatków to sam nie wiem jak mam się określić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla przykładu mój zestaw CA kosztował około 3tys. (w opisie auta) Na początku zmieniłem radio, później przód ze wzmakiem i wyciszenie drzwi. Wzmacniacz 4 kanały co by w przyszłości można było podłączyć sub. Na koniec przyszedł sub. Po tym wszystkim przestałem sluchac muzyki z mp3. Słychać wyraźna różnice pomiędzy ori płyta lub flac a mp3. A teraz doszedł nowy monoblok do suba bo już mocy zabrakło (+700). Tylne drzwi sobie odpuść i tak nie będziesz słyszał tych głośników a jeśli wstawisz gorsze to zepsują efekt. Zestaw zagra tak jak jego najgorszy element.

Moja rada określ się jaki efekt chcesz uzyskać ile możesz wydać, no i jeśli nie masz zbyt dużego funduszu lepiej po kawałku składać z lepszych elementów niż kupić jakiś badziew i po jakimś czasie zmienić. Podwójny wydatek i podwójna robota. Radio zmień na początek ja polecam Alpine. Na standardowych głośnikach usłyszysz różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewiduje składanie po kawałku... Więc tak na 100% będę chciał wymienić radio, z tego co czytałem to wszyscy polecają Alpine myślę że cena w okolicach 600zł ??, dalej na 100% głośniki na przód 300-400zł?? Z tyłem jeśli mówisz że oryginalne nie mają sensu to może jakieś lepsze lub komplet czterech głośników kupić od razu. No i wzmacniacz... skrzynki w bagażniku raczej nie planuje a do głośników nie wiem czy się opłaca. Ogólnie to hmm 1500zł na cały sprzęt myślę że powinno rozsądnie grać. Przedstaw swoją opinie i jakieś rady, może jakieś modele? marki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam w sumie swój zestaw, jedynie taki mogę polecić.

http://allegro.pl/alpine-cda-9886r-animacje-usb-pilot-5-gratisow-i1323968137.html używkę można znaleźć za około 800. Głośniki http://allegro.pl/u-dimension-el-comp-6-znakomity-poczatek-wysylka-i1286896526.html. Tu najlepiej jakbyś posłuchał kilka marek polecanych przez forumowiczów i wybrał najbardziej odpowiadające twojemu gustowi. A co do wzmacniacza to nawet tylko do głośników jak najbardziej wskazany. http://allegro.pl/u-dimension-glow-4075-promocja-swietnej-muzyki-i1322371853.html. tez można poszukać w używanych. I się nazbierało 1850 do tego kable maty dystanse itp. tak ze 200. No ale na początek radio głośniki i wyciszenie. Jeśli stwierdzisz ze to za mało dokupisz wzmacniacz 4 kan. Dalej będziesz miał 2 drogi albo mały sub albo komplet w tylne drzwi. Skrzynkę można pożyczyć przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Velkurczak

Skoro jesteś zielony i nie masz za bardzo do czynienia z audio polecam Ci coś co sam przetestowałem x lat temu... KUp wmiare dobre radyjko ja polecam Clariona 388 (ładnie pasuje w pasku) dość tanie jest. Potem kup jakieś głośniki przerobilem pare i np teraz mam znane Signaty H16 tanie jak barsz a w porownaniu do serii w pasku moim to miodek:) i już na tym zobaczysz dużą różnice

Ja do tego mam jeszcze skrzynie Phase i wzmaka 4 kanaly Car power (jedni chwalą inni GANIĄ) jja tam jestem zadowolony nic nie buczy gra czysto i mi odpowiada

Ps jesli lubisz słuchać głośno muzyki to radze odrazu wyciszyć chociaż drzwi (mówie o glośnej muzyce bo chyba audiofilem nie jestes i chyba przy cichej nie odczujesz specjalnego dyskomfortu...) takim sposobem bedzie tanio a dużo lepiej potem możesz wymieniać komponenty na lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że podepnę się pod temat :) Z tyłu mam założone głośniczki Alpine SPG-17C2 (niech pasażerowie też mają jakąś przyjemność hehe), czy rozsądnym pomysłem było by zamienić fabryczne przody na zestaw odseparowany Alpine SPR-17S + ewentualnie basik w nadkole Alpine SWE-1042??? Do napędzenia jakieś 2 nieduże (w sensie gabarytowym) wzmacniacze, żeby gdzieś je ładnie schować :) Dodam, że mogę mieć te Alpinki (SPR-17S + SWE-1042) w całkiem rozsądnych pieniążkach oraz chciałbym żeby cała instalacja była ładnie "upchana" i wyglądała jak fabryczna. Co o tym sądzicie??? Pozdrowionka!

:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt tutaj nie zagląda :-/ Panowie pomóżcie bo ja w tych tematach jestem zielony :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jeśli ma być schludnie nienachalnie i dobrze grająco to poleciłbym zalożyć coś niżejtonowego na przód (nie sam bas ale jakieś głośniczki z ładnym dołem) WYGŁUSZYĆ POŻĄDNIE DRZWI!!! i podpiąć to pod wzmacniacz... różnica będzie duża i nic nie bedzie wystawać przeszkadzać no i jeszcze pytanie

Ile kasy chcesz przeznaczyć bo te głośniczki takie dość drogie sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniczki miałem do "wyrwania" za mniej niż pół ceny, lecz chyba za długo się wahałem i okazja przeszła koło nosa :-/

Ogólnie chciałbym żeby to grało ładnie i czysto a niekoniecznie mega głośno. Tubę póki co sobie odpuszczę, dlatego chciałbym żeby grały wszystkie drzwi.

Na całość chciałbym wydać jak najmniej oczywiście, przyjmijmy że ok ~500-600 głośniki + wzmak + ~200 na montaż, kable i wygłuszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm montaż i wygłuszenie zrób sobie sam (są metody i zdjecia wnecie) oszczedzisz dużo bo za 200 to nikt Ci nie wygłuszy dzwi 2 a tym bardziej 4 (mówie o cenie razem z materiałem) a co do reszty to ja może dużo tego nie słyszałem ale z tańszych polece to co mam signaty h16 dają juz troche basu nie furkoczą:P i sa tanie:) wzmak jakiś używany lepszy i juz bedzie ładnie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ho ho ho! Odśnieżę troszkę temat :mikolaj: Pytanie za 100 punków brzmi - jaki wzmacniacz zastosować?

Autko to mój pasek B5fl w kombiaczku - z przodu docelową będą jednak Alpinki SPR-17S, tył również Alpine SPG-17C2, bagażnik Alpine SWE-1042.

Oczywiście przy jeździe w 1 - 2 osoby tylne drzwi będę wyciszać... I teraz pytanie - czy muszą być 2 wzmacniacze do napędzania tego wszystkiego,

czy może wystarczy jeden 5 kanałowy? Zaznaczam że wszystko ma być schludnie i dyskretnie "upchane" oraz grać ładnie i czysto (taka moja wizja):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za cenę którą chcesz przeznaczyć to rewelacji nie kupisz na bank... 5 kanałowy będzie raczej duży (gabarytowo) z kolei 2 mniejsze też mało zdjęcia nie zajmą więc... Twoja decyzja a co kupić hmmm ja bym pomyślał jeszcze o czyms takim skoro przy jezdzie z przodu tył wyciszasz to po co na tył wzmak? więc moze 4 kanały i 2 na przód a 2 zmostkować i w suba puścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc moze 4 kanały i 2 na przód a 2 zmostkować i w suba puścić?

O tym to nie pomyślałem:hehe A czy to wszystko będzie w ogóle dobrze grało pod fabrycznym radiem VW (radio z nawigacją MCD), czy na przyszłość wypadało by pomyśleć o zmianie radyjka?..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak może grać zestaw głośników za 66zł, przecież to śmieszne. Żeby cokolwiek zagrało w miarę dobrze to musi to kosztować ( 300-400zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności