Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

matlis ile pasty potrzeba na parę tapicerek? Bee u siebie zmieniać i nie wiem czy jedna pucha braxa mi starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
matlis ile pasty potrzeba na parę tapicerek? Bee u siebie zmieniać i nie wiem czy jedna pucha braxa mi starczy.

 

Ja kupowałem wiadro 5 kg braxa. Ile poszło - dobre pytanie bo nie zważyłem , robiłem nim VW borę - a dokładniej kolega smarował tapicerkę i na moje oko poszło ok 1-2 KG. Ja bym smarował chyba ciut grubiej. W Swoim passacie w wolnej chwili będę poprawiał tapicerkę i może mi pół wiaderka zostanie to może będę chciał odsprzedać .

Edytowane przez matlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weź napisz z doświadczenia czemu pasta jest lepsza od mat i pianek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A weź napisz z doświadczenia czemu pasta jest lepsza od mat i pianek.

 

Pasta wejdzie Ci we wszystkie zakamarki tapicerki , jak zaschnie robi się twrda jak skała , lepiej tłumi i usztywnia tapicerkę . Pasty używa się zamiast maty to tłumienia np. elementów wnętrza jak boczki tapicerki. Piankę używasz normalnie do odizolowania "hałasu" z tym, że zamiast nakleić ją na boczek , naklejasz piankę na wygłuszone drzwi ( pasty nie chce się trzymać ).

Edytowane przez matlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pasta wejdzie Ci we wszystkie zakamarki tapicerki , jak zaschnie robi się twrda jak skała , lepiej tłumi i usztywnia tapicerkę . Pasty używa się zamiast maty to tłumienia np. elementów wnętrza jak boczki tapicerki. Piankę używasz normalnie do odizolowania "hałasu" z tym, że zamiast nakleić ją na boczek , naklejasz piankę na wygłuszone drzwi ( pasty nie chce się trzymać ).

 

Właśnie dlatego chce się przerzucić na pastę Braxa. Chodź u siebie usztywniłem tapicerkę po całości konstrukcyjnym włóknem szklanym. Ale roboty przy tym sporo, a do tego włókno z czasem pęka jak się ściąga tapicerkę. Wolę poświęcić jeden pędzel niż się męczyć z żywicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pitolę. Ale Wy macie fioła na punkcie tego CA. Żywice, jakieś pasty itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dlatego chce się przerzucić na pastę Braxa. Chodź u siebie usztywniłem tapicerkę po całości konstrukcyjnym włóknem szklanym. Ale roboty przy tym sporo, a do tego włókno z czasem pęka jak się ściąga tapicerkę. Wolę poświęcić jeden pędzel niż się męczyć z żywicą.

 

Fajny towar na tapicerkę naprawdę i robi straszną robotę . Będę miał trochę czasu to zrobię swoją tapicerkę i napisze Ci ile poszło pasaty. Tak jak napisałem wcześniej , może będę chciał połowę wiadra sprzedać , jak będziesz zainteresowany to się dogadamy na fb czy pw .

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja pitolę. Ale Wy macie fioła na punkcie tego CA. Żywice, jakieś pasty itp.

 

nie nazwałbym tego do końca fiołem , tylko każdy z nas dąży żeby coś ulepszyć - żeby zawsze iść do przodu to tak jak z tuningiem. ;-) Pogoń za króliczkiem nadal trwa ...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pitolę. Ale Wy macie fioła na punkcie tego CA. Żywice, jakieś pasty itp.

 

 

A co zrobić jak wraz z głośnikiem grają Ci całe drzwi ? :pardon Trzeba kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co zrobić jak wraz z głośnikiem grają Ci całe drzwi ? :pardon Trzeba kombinować.

 

Jak już robić, to Robić Grubo :what albo wcale :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co zrobić jak wraz z głośnikiem grają Ci całe drzwi ? :pardon Trzeba kombinować.

 

Założyć słabsze głośniki ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Założyć słabsze głośniki ;-)

 

a co ma moc do tego, że głośnik nie ma gdzie i w czym zagrać ?:umm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Założyć słabsze głośniki ;-)

 

Lub obłożyć drzwi matą, pianką, pastą i cieszyć się dźwiękiem na poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lub obłożyć drzwi matą, pianką, pastą i cieszyć się dźwiękiem na poziomie.

 

tak , żeby cieszyć się dobrym dźwiękiem to trzeba drzwi solidnie przygotować ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety z tyłu nie posiadam okablowania w swoim passaciefl i tak się zastanawiam którędy je najlepiej rzucić i jak zdemontować te plastiki aby nic nie ułamać ? Mile widziane jakieś zdjęcia :) Z góry dziękuje.

(Szukałem już wszędzie i nigdzie nie znalazłem dość aktualnego poradnika:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym wrzucić Powerbass S6C na przód do Passata B5 (przedlift). Nie wiem jakiej grubości dystanse z MDF będą OK. Na Allegro widzę dwa rozmiary: 30 i 36mm. Czy jeśli wybiorę te grubsze nie będę musiał przerabiać obicia drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedne i drugie będą ok. Daj znać jak zamontujesz jak to gra bo jestem ciekaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety padł z tyłu jeden głośnik ori. Polecacie kupić używkę sprawną czy zainwestować w jakieś lepsze np. signat H16 ? Radio Pionner MVH-190UB , z przodu również ori. Tuby czy wzmacniacza nie zamierzam montować. Planuję za to wygłuszyć drzwi również Pastą Brax

 

Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety padł z tyłu jeden głośnik ori. Polecacie kupić używkę sprawną czy zainwestować w jakieś lepsze np. signat H16 ? Radio Pionner MVH-190UB , z przodu również ori. Tuby czy wzmacniacza nie zamierzam montować. Planuję za to wygłuszyć drzwi również Pastą Brax

 

Pomożecie?

 

Pasta brax to raczej do wygłuszenia tapicerki , na drzwi kup sobię matę butylową CTK np plus piankę np GMS'a . Co do głośników to pod samo radio polecam Excursion SX-6c.

Edytowane przez matlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Excursiony i dają radę.

A nawiasem mówiąc to gdzie kolego chcesz kupić te signaty... ????

Daj linka....

Bo to towar raczej niedostępny już ....niestety.

 

Też bym chętnie kupił Signaty z tweeterami najlepiej

 

 

Oooo okazało się proste.. :)

 

https://www.audiosklep.pl/signat-h16-p1844

 

jest i taki :

 

https://www.audiosklep.pl/signat-h20-p1845

 

 

Super.

 

Na tył polecą Excursiony z przodu. A na przód Signaty H16 i Tweety T3

Edytowane przez yaro666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mam Excursiony i dają radę.

A nawiasem mówiąc to gdzie kolego chcesz kupić te signaty... ????

Daj linka....

Bo to towar raczej niedostępny już ....niestety.

 

Też bym chętnie kupił Signaty z tweeterami najlepiej

 

 

Oooo okazało się proste.. :)

 

https://www.audiosklep.pl/signat-h16-p1844

 

jest i taki :

 

https://www.audiosklep.pl/signat-h20-p1845

 

 

Super.

 

Na tył polecą Excursiony z przodu. A na przód Signaty H16 i Tweety T3

 

te Signaty to żadne rarytasy , lepsze od Excursion'ów z pewnością nie będą. Wiec raczej ta zamiana to skóra za wyprawkę . H16 nawet sporo delikatniej grają niż Excursiony czy to pod radiem czy pod wzmacniaczem. SIgnaty "Dołu" mają mniej , jakości nie wiecej .

Edytowane przez matlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności