Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce wymienic ory glosniki na cos lepszego, przod i tyl, granica cenowa na kazda strone to max 500 zl, czy musze zastosowac dodatkowe wygluszanie? jakies dodatkowe elementy mocujace? cos przerabiac? czy jest cos takiego stworzonego na zasadzie plug and play i bedzie porzadnie gralo? nie poszukuje zadnej "tuby" bo nie mam na to miejsca :) chcialbym zmienic glosniki wraz z "syczkami"? byl by ktos uprzejmy z bieglych w tym temacie o podanie jakis porpozycji ? pozdrawiam

 

wszystkie odpowiedzi znajdziesz w sumie w tym temacie, ale w skrócie to :

-odpuść sobie tył i kasę przeznacz na chociażby porządne radio i wzmacniacz .

-drzwi należy wygłuszyć matą butylową

-nie ma nic do przerobienia , głośniki nisko-średnio tonowe montujesz na dystansach z mdf-u do tego przeznaczonych które przykręcasz do drzwi w miejscu po ori głośniku , a Tweeter czyli "syczek" jak go zawałeś do trójkonta lub na słupek .

przejrzyj ten temat bo dużo znajdziesz tutaj informacji o polecanych głośnikach czy wzmacniaczach. Radio też gra dużą a nawet bardzo dużą rolę. Określ jaki chcesz przeznaczyć budżet na wszystko to coś dobierzemy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Jestem juz po montazu glosnikow i wyciszeniu przodu, wszystko dobrze mi poszlo, sprzet gra ok, ale dalem dupy z butylem. Chcialem przyoszczedzic i kupilem tanie maty gms. Totalna porazka z porownaniem z hollywodem. Niewiem moze dostalem jakas lipna partie albo cos; butyl nierownomiernie polozony na alu. Polowa maty prawidlowej grubosci a polowa praktycznie same aluminium, przez co alu sie odklejalo. Pewnie jak by mnie czas nie gonil to bym to odsylal i reklamowal. Ale przejde do rzeczy. Pod przednie glosniki chcialbym wzmacniacz. Zwracam sie do Was z prosba o napisanie czego mam szukac, jakich modeli? Chcialbym wydac gdzies do 300pln. Moga byc uzywki.

Wzmacniacz planuje umiesci na przodzie pod schowkiem, wiec dobrze jakby gabaryty byly jak najmniejsze. Byloby milo jakby ktos podal jakiej grubosci mam kupic przewody do zasilania i glosnikow.

Glosniki na przodzie to zestaw Excursion SHX-6C.

Z tylu mam juz sub rockford fosgate r1 25 cm, wzmacniacz rockford fosgate prime r250-1 a radio to Pioneer fh-x700bt.

Calosc gra w b5fl

Bede wdzieczny za wszelka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie. Jestem juz po montazu glosnikow i wyciszeniu przodu, wszystko dobrze mi poszlo, sprzet gra ok, ale dalem dupy z butylem. Chcialem przyoszczedzic i kupilem tanie maty gms. Totalna porazka z porownaniem z hollywodem. Niewiem moze dostalem jakas lipna partie albo cos; butyl nierownomiernie polozony na alu. Polowa maty prawidlowej grubosci a polowa praktycznie same aluminium, przez co alu sie odklejalo. Pewnie jak by mnie czas nie gonil to bym to odsylal i reklamowal. Ale przejde do rzeczy. Pod przednie glosniki chcialbym wzmacniacz. Zwracam sie do Was z prosba o napisanie czego mam szukac, jakich modeli? Chcialbym wydac gdzies do 300pln. Moga byc uzywki.

Wzmacniacz planuje umiesci na przodzie pod schowkiem, wiec dobrze jakby gabaryty byly jak najmniejsze. Byloby milo jakby ktos podal jakiej grubosci mam kupic przewody do zasilania i glosnikow.

Glosniki na przodzie to zestaw Excursion SHX-6C.

Z tylu mam juz sub rockford fosgate r1 25 cm, wzmacniacz rockford fosgate prime r250-1 a radio to Pioneer fh-x700bt.

Calosc gra w b5fl

Bede wdzieczny za wszelka pomoc

 

Moja pierwsza myśl to bardzo dobre stare Sony. Nie dość że to bardzo fajne wzmacniacze, to do tego jeszcze bardzo tanie, płaskie i małe. Do tego jest ich jeszcze kilka na olxie.

 

Sony xm4020: http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-samochodowy-marquant-sony-mac-600w-CID5-IDeMb6f.html#6414f16fea

Sony xm3020s: http://olx.pl/oferta/sony-xm-3020s-2-kanalowy-wzmacniacz-made-in-japan-igielka-CID5-IDdStrR.html#6414f16fea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy aby taki xm4020 nie będzie miał za mało mocy? dodam że głośniki sa 3Ohm 90w.

czy do zasilania przewód 21mm2 będzie ok? a do głośników jaki przekrój? 2mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy aby taki xm4020 nie będzie miał za mało mocy? dodam że głośniki sa 3Ohm 90w.

czy do zasilania przewód 21mm2 będzie ok? a do głośników jaki przekrój? 2mm?

ten piec sobie spokojnie z nimi da rade, kable powinny Ci spokojnie wystarczyc, chociaz o glosnikowe mozna sie pokusic o ciut grubsze. A Co !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to w takim razie kupuje te sony, wyczailem w dobrej kasie na olx. Jakies sugestie odnosnie montazu? Mam juz jeden wmak podlaczony, czy ma to jakies znaczenie? Czy aby pociagnac kable glosnikowe musze rozbierac kokpit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B5 jest dużo miejsca pod deską. I sporo miejsca, więc nie powinieneś mieć większego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jaki bezpiecznik na kabel zasilający? 60A czy mniejszy? dlugość kabla bedzie ok 2-3m

ps. 1m rca wystarczy? bo mam do wyboru 1m lub 3m

Edytowane przez sylwu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o zasilający to mierzyłem "oko", oczywiście dotnę do długości jaka będzie potrzebna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a jaki bezpiecznik na kabel zasilający? 60A czy mniejszy? dlugość kabla bedzie ok 2-3m

ps. 1m rca wystarczy? bo mam do wyboru 1m lub 3m

 

pisałeś że masz już jeden wzmacniacz podłączony więc do głównych kabli zasilających dokup rozdzielacz od którego kable doprowadź do wzmacniaczy już bez bezpiecznika który powinienes mieć zaraz za akumulatorem

Edytowane przez matlis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha też jest taka opcja. a nie będzie to miało jakiegoś negatywnego wpływu?

tak patrzę i szukam i jakoś nie potrafie znaleźć takiego rozdzielacza 1x21mm na 2x21mm. gdzie go dostanę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha też jest taka opcja. a nie będzie to miało jakiegoś negatywnego wpływu?

tak patrzę i szukam i jakoś nie potrafie znaleźć takiego rozdzielacza 1x21mm na 2x21mm. gdzie go dostanę?

 

O rozdzielacze zapytaj uzytkownika Osiah , a od rozdzielaczy wystarczy Ci Kabel 10mm2 spokojnie . ja uzywam 8mm2 tyle ze czysta miedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy montując głośniki do przodu Excursion SX-6C to tylko Plug$play ? Chodzi mi głównie o zwrotnice.

Planuje zakupić takie cudo: http://www.excursion-audio.pl/?141,excursion-sx-6c

z tym że tweetery chyba zostawie oryginalne bo dobrze grają.

Moje pytanie : Czy muszę coś wyciągnąć ( kondensator-zwrotnica) ze starego oryginalnego zestawu,żeby włożyć nowe zwrotnice.

I czy to dobry pomysł z zostawieniem tweeterów.

Jak nie to oczywiście cały zestaw pójdzie.

Nie chciałbym czegoś popsuć i chciałbym oczywiście żeby to przyzwoicie pracowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wymieniał całość. Nawet z powodu takiego, że te obecne mają już 17 lat !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak tylko że koledzy tutaj piszą ,że oryginały są genaralnie dobre i jak grają to niech grają dalej. Ale upierać się nie będę.

Chodzi głównie o te zwrotnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niby tak tylko że koledzy tutaj piszą ,że oryginały są genaralnie dobre i jak grają to niech grają dalej. Ale upierać się nie będę.

Chodzi głównie o te zwrotnice.

 

montuj całość i nawet się nie zastanawiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gwizdków to zrobię co radzicie.

A co ze zwrotkami ??

A może do tych głośników śjakiś mały piecyk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montuj cały nowy zestaw - zgodnie ze schematem w instrukcji.

Zwrotnica nie jest elementem przypadkowym - jest budowana pod głośniki które ma filtrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i problem rozwiązany.

 

Jeszcze tylko kwestia wzmaka.

 

Czy nie za słabe będą pod piec.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Właśnie się dowiedziałem że niebardzo ten głośnik bo ponoć grają twardo cokolwiek to znaczy.

A mówił tak człowiek z firmy montażowej.

Więc już zgłupiałem.

Co człowiek to inna opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro podoba Ci się brzmienie seryjnych głośników to tym bardziej spodoba Ci się brzmienie tych SX-6C. Im głębiej będziesz szukał tym więcej dylematów się urodzi. Kup, montuj, ciesz się dobrym dźwiękiem w aucie. Nawet jak znajdziesz najdroższy i najlepszy sprzęt to będą pod nim negatywne opinie. Nie czytaj co piszą ludzie bo wyczulisz się tylko na wady, których nie ma.

 

Jest to całkowicie fajny zestaw i nie ma opcji abyś był z niego niezadowolony jeżeli do tej pory siedziałeś na seryjnych i podobało Ci się granie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności