Skocz do zawartości
Gość PLZ

Passat B5, głośniki

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś by miał ochotę na Signaty H16 +zwrotnica C2 +tweetery c5 zapraszam na prv.

Nie będę opisywał ich gdyż są opisane na forum

Edytowane przez maikpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem od naszego kolegi z forum skrzynię na głośniku Rockford Fosgate R1 i tutaj pytanie bo chciał bym zrobić małe CA nie jestem maniakiem ale by to jakoś przyzwoicie grało zastanawiam sie czy jest możliwość kupienia wzmacniacza który będę mógł podłączyć również pod przednie głośniki w drzwiach co do samych głośników jeszcze nie wiem co wybiorę (coś między dls r6a albo morelami tempo 6) wracając do wzmacniacza chciał bym uniknąć instalacji monoblocka i jeszcze jednego wzmaka pod same głośniki czy znajdzie sie coś by pociągnęło i suba i głośniki (bo słyszałem o tak zwanym tri-mode ale ponoć wtedy nie można sterować subem) proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. brak jakichkolwiek informacji o średnicy głośnika, przypuszczam że 10" (25cm) czy tak ? chociaż seria R to chyba najniższa tego producenta

2. brak danych o przeznaczeniu CA - czego słuchasz

3. jaki budżet

4. seryjnych głośników nie musisz napędzać zewn. końcówką mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wzmacniacz 4 kanaly. Wtedy kanał 1 i 2 to prawa i lewa strona a kanały 3 i 4 most na Sub. Co prawda żadnych orgii nie zrobisz wtedy ale Sub będzie napędzany.

 

5 kanalowy wzmacniacz w którym 5 kanał przeznaczony na suba. W moim GZ ma ten 5. Kanał 250W RMS - na uszy audiofila, basu starczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc tak słucham elektro swingu różnego rodzaju rocka i dużo blusa średnica suba to 30 cm budżet mały bo wole inwestować w mody z mocą ale chciał bym by coś grało troszkę lepiej niż teraz a mam serie tylko jednostkę centralna zmieniłem znalazłem wzmak

 

http://allegro.pl/crunch-gpx1000-4-groundpounder-4x125w-rms-promocja-i3005607478.html

 

opłaca sie zawracać głowę tym ? głośniki na przód również nie muszą grać z kosmosu audiofilem nie jestem chciał bym tylko by wszystko mniej więcej do siebie pasowało bo po co mi glośniki 80 w skoro wzmak ich nie pociągnie ewentualnie co polecicie do głośników na przód do 400 zł za wzmacniacz nie chce więcej dać niż 500 zł tak bym z głośnikami zmieścił sie do tysiąca do tego w tym jakieś kable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij z tym budżetem... nie będzie grało lepiej niż seria

 

ja za pierwszy sprzęt niskich lotów płaciłem 1500 zł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj z tym się nie zgadzam. :-) od serii byle zestaw za 250 pln będzie grał lepiej. Podstawa to wygluszenie drzwi, wtedy seria nawet lepiej zagra :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy tak narzeka na tą serie, a ja ją całkiem miło wspominam, wiele zależy od stanu oryginalnych głośników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
audiofilem nie jestem chciał bym tylko by wszystko mniej więcej do siebie pasowało

 

Nie polecam tej drogi, szkoda pieniędzy. Jeżeli nie wiesz czego chcesz to my również. Zostaw serię, zmień JEDNOSTKĘ GŁÓWNĄ na coś porządnego i rób dalej mody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre brzmienie to 1 but - dobra zabudowa sprzetu to 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie głośniki polecacie do 400 (może być troszkę więcej) pod wzmak 80 w przy 4ohm chodzi mi dokładnie o tweeter i wofer a także zwrotnice najlepiej by wszystko było w jednym zestawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy warto te glosniki montowac, bo basowe mi harcza, no i czy radyjko Pioneera 4x50W to pociagnie?:

http://www.ebay.de/itm/271135562480?...=p5197.c0.m619

 

Widzę, że nic się tu nie zmienia ...

 

Adrianie poszukaj w wyszukiwarce "jakie głośniki pod samo radio" tam wszystkiego się dowiesz od podstaw. A odpowiedź do twego pytania brzmi: nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szybkie pytanie szybka odpowiedz:) czy za 200 -250 zł najbardziej zagrają signaty h16? Nie chcę wydawać więcej. Mam taki problem że jak mam głośniej muze brzęczy mi boczek pasażera macie na to jakiś sposób? jak dotknę w okolicach dolnego schowka przestaje:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszyć drzwi i zmienić dystans na MDF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to chyba nie da się już tych signatów dostać nowych...

 

---------- Dodano o 22:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:43 ----------

 

hertz ev jest w cenie 250 zł grają lepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nówki Signata za 199 zł znajdziesz TU bez zwrotnic.

 

I jedne i drugie zagrają cieniutko bez wygłuszenia, a najlepiej by było gdybyś zasilił je dodatkowo wzmakiem. Jeżeli chcesz to pod samym radiem to seria i tak wypadnie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pionieera deh 5100ub pociągnie te signaty jak ładnie wygłuszę? szczerze mówiąc nie chce pakować się w koszty i brakuje mi trochę czasu na ogarnięcie wzmaka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc, cały czas te same pytania. Brak odrobiny fatygi by poszukać co może już było pisane.... Ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to wyszukiwarka jest tu trochę kiepska. Po drugie ja tak nie odpowiadam, gdy ktoś ma pytania dotyczące mechaniki. Na audio się nie znam, a czytanie 42 stron w tym temacie może skończyć się trochę późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności