Skocz do zawartości
Gość pawex

Spalanie w 2.0 TDI 136 KM

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdz sobie

 

http://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/50-Volkswagen/456-Passat.html?fueltype=1&fuelsort=1&vehicletype=1&constyear_s=2003&constyear_e=2005&power_s=136&power_e=136&gearing=1&powerunit=2

 

tam raczej realne wyniki - mi pali miedzy 5,5 - 7,5

 

zalezy jaka jazda, jakie zaladowanie, jakie kola, jaka droga,... itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracuję w Belgii i moje trasy są raczej długo dystansowe i średnio z tego co widzę przy prędkości 140 km/h-6,4 przy 180km/h- 8,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam tego 2litrowego Passata od m-ca. W mieście na krótkich odcinkach (1-3km, zgaszenie, znowu gdzieś podjadę np. 2km, znowu zgaszę itd.) nie schodzi mi praktycznie poniżej10.0 litrów. Oscyluje w okolicach 9.9 - 10,5l. Czy to normalne??? Nawet PSJ nie pomaga...

Muszę gdzieś dłużej pojechać najlepiej na tempomacie te 60km/h, by mi stopniowo schodził do tych 6,5-7 litrów. Tak ma być w mieście czy jest coś nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale silnik nagrzany do "90" stopni czy nie zdąży nabrać temp i już koniec jazdy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, nagrzany. Aura sprzyja a po za tym on bardzo szybko osiąga te 90st., (lepiej niż mój poprzedni Passat AFN 1997r.)

 

Z oczywistych względów prosiłbym o odpowiedzi osoby które mają (miały) samochód z tym silnikiem. Poniekąd to prawie to samo co AVF/AWX ale prawie robi różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego spalanie masz jak najbardziej w normie, te koniki trzeba czymś nakarmić przecież:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dopytywanie się bierze pewnie z tego, że miałem zapewne bardziej oszczędnego AFN-a no i w tamtym nie miałem komputerka od spalania. Teraz mam i te cyferki zarówno przerażają jak i motywują do spokojniejszej jazdy.

 

A tak poza tym to ten mój egzemplarz skrywa zapewne jakieś mroczne tajemnice (nie mam do niego praktycznie ŻADNYCH papierów), jest po wycięciu dpfa, źle był wgrany soft, był niby poprawiany ale żadnej różnicy nie widzę no może poza tym, że kontrolka dpfa nie miga nawet na chwilę a wcześniej mrygała przy zapalaniu, koleś co mi sprzedawał mówił, że tak ma być. Ogólnie mam go dopiero 2 miechy i mało o nim wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, mam tego 2litrowego Passata od m-ca. W mieście na krótkich odcinkach (1-3km, zgaszenie, znowu gdzieś podjadę np. 2km, znowu zgaszę itd.) nie schodzi mi praktycznie poniżej10.0 litrów. Oscyluje w okolicach 9.9 - 10,5l. Czy to normalne??? Nawet PSJ nie pomaga...

Muszę gdzieś dłużej pojechać najlepiej na tempomacie te 60km/h, by mi stopniowo schodził do tych 6,5-7 litrów. Tak ma być w mieście czy jest coś nie tak?

 

kolego mam bgw od kilku lat, nigdy nie przekraczał 10l/100km w mieście... no może zimą oscylował w okolicach 10....

przy obecnej pogodzie do pracy mam 7km tylko miasto i jak normalnie jadę to ~8,5 mi pokaże FIS (korygowane wskazanie na podstawie tankowań więc pokazuje poprawnie) jak jadę na emeryta to i do ~7 - 7,5 zejdę.

tak jeszcze zapytam masz automat czy manual ...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam manual.

 

Ja do pracy mam 3,5km no i musze sie mocno postarać by zejsc do 9l. Powyzej 5km to tez zejdę do pułapu jaki Ty miałeś.

Pochwale się przy okazji że wczoraj miałem traskę 70km w jedną stronę i miałem średnie 8.8l ale ja cisnę a jak żona popołudniu prowadziła to zeszła do 6.0l! Hehe tak niskiego spalania jeszcze nie miałem. Czyli da się.

 

Vpuchaty dzięki za odp. Wniosek taki że spalanie raczej mam normalne. Mógłby jeszcze lepiej przyspieszać... ale to już raczej nie w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam manual.

 

Ja do pracy mam 3,5km no i musze sie mocno postarać by zejsc do 9l.

 

Ludzie czy wy naprawde nie rozumiecie że diesle nie są do tego żeby jeździć nimi w mieście odcinki po 3,5km :hehe

Diesel to od zawsze był i będzie samochód na długą trasę i tam będzie oszczędność w mieście nigdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje dopytywanie się bierze pewnie z tego, że miałem zapewne bardziej oszczędnego AFN-a no i w tamtym nie miałem komputerka od spalania. Teraz mam i te cyferki zarówno przerażają jak i motywują do spokojniejszej jazdy.

 

A tak poza tym to ten mój egzemplarz skrywa zapewne jakieś mroczne tajemnice (nie mam do niego praktycznie ŻADNYCH papierów), jest po wycięciu dpfa, źle był wgrany soft, był niby poprawiany ale żadnej różnicy nie widzę no może poza tym, że kontrolka dpfa nie miga nawet na chwilę a wcześniej mrygała przy zapalaniu, koleś co mi sprzedawał mówił, że tak ma być. Ogólnie mam go dopiero 2 miechy i mało o nim wiem.

 

Jeżeli ten 2.0 TDI-PD działa tak samo jak 1.9 TDI-PD w kwestii rozrządu to sprawdź kąt synchronizacji PD.

Ja kupiłem auto, okazało się, że "Synchro" podczas jazdy wybiega sporo poza normę i spalanie było niepotrzebnie zbyt wysokie.

Rzecz jest prosta do poprawy i zajmuje kilka minut, a spalanie odrazu w dół o czym przeczytasz tutaj: http://forum.vw-passat.pl/threads/50261-Jak-sprawdzi%C4%87-rozrz%C4%85d-VAG-COM-1-9-tdi-PD/page9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ten 2.0 TDI-PD działa tak samo jak 1.9 TDI-PD w kwestii rozrządu to sprawdź kąt synchronizacji PD.

Ja kupiłem auto, okazało się, że "Synchro" podczas jazdy wybiega sporo poza normę i spalanie było niepotrzebnie zbyt wysokie.

Rzecz jest prosta do poprawy i zajmuje kilka minut, a spalanie odrazu w dół o czym przeczytasz tutaj: http://forum.vw-passat.pl/threads/50...9-tdi-PD/page9

może i spalanie delikatnie spadnie, ale na odcinku 3,5km raczej nie to raz, a dwa że jak mu przestawisz synchro to go zamulisz zwyczajnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po czym wnosisz, że zamuli skoro nie wiesz jak jest obecnie ustawione ? Być może akurat jest do poprawki, a być może jest ustawiony idealnie. Tego się dowiemy jak sprawdzi komputerem.

Dwa to przecież nie jeździ tylko 3,5 km ale inne trasy się zdarzają. Przecież kto ma to wiedzieć lepiej niż kierowca.

 

Nic nie szkodzi sprawdzić czy jest coś do poprawki na tym polu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłby jeszcze lepiej przyspieszać... ale to już raczej nie w tym temacie.

 

Miałem ostatnio wymieniany rozrząd i nie wiedziałem, że na ustawieniu synchronizacji rozrządu można zejść 1,5-2,0 litra.

Ustawiałem synchronizację sam, bo warsztat tego nie zrobił.

Obecnie pali 6,5 litra 90% miasto bez DPFa.

 

Przed ustawieniem ciężej odpalał po rozgrzaniu, a nawet na zimnym dało się zauważyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności