Skocz do zawartości
Gość pawex

Spalanie w 2.0 TDI 136 KM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pawex

Koledzy mam pytanie - ile ma palić taki silnik?

 

Ja mam kombi B5 już z tym silnikiem.

 

Bardzo trudno mi zejść poniżej 6 litrów na 100 km w trasie bez klimatyzacji, bez tempomatu i nie przekraczając 110 km/h.

 

Dzisiaj się przjechałem trochę szybciej - do 140 km/h i wyszło średnie spalanie 7,6l/100km - na 350 km.

 

Czy to jest normalne?

 

Jeszcze dodam że mam problemy przy ruszaniu - szarpie mi sprzęgło i bardzo ciężko mi tego uniknąć, poza tym ma dużo mocy i jeszcze przy 100 km/h wciska w fotel na V biegu (to jest skrzynia VI biegowa)

 

Kupiłem go używanego kilka miesięcy temu i nie wiem czy wssytko jest ok.

 

Jeszcze podejrzewam że może ma zrobiony jakiś chip tuning przez zwiększenie dawki paliwa - bo chyba tak też można podnieść moc?

 

Dzięki z góry za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 6 l/100 trudno bedzie ci zejśc gdyż producent okresla zużycie paliwa na ok.0,5 l więcej jak w 1,9 tdi .Srednia dla tego motoru w/g instrukcji to ok 6,3/100 a dla 1,9 to 5,7l/100.Obydwie wartości są przy normalnej eksploatacji zaniżone i chcąc czerpac jakąś przyjemność z jazdy spokojnie zwiększymy zużycie paliwa o ok.0,5-0,8 l/100.Myslę że sr zużycie dla tego silnika na poziomie ok.7 l to normalny wynik.A że wciska w fotel -to masz 335 nm, a ta wartość robi wrażenie i tuningu wcale być nie musi.Te silniki kojarzono z awaryjnym kołem dwumasowym i może masz ten problem z tym szarpaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. ja mam taki sam silnik i na trasie pali 6 do 7 l w zalerzności od prędkości i ilości bagażu,ale w mieście to juz inna bajka 9-10l i to mnie trochę niepokoji przeciesz mamy lato a co będzie w zimę:(.Jak ktoś z właścicieli pasków z tym silnikiem wypowiedziałby sie ile mu pali to by było super. Prosze o szczere odpowiedzi a nie zaniżone o 2 litry i więcej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechane jak na razie 300km, średnia na kompie spadła z 7,6 po kupnie do 7,5 - głównie miasto. Cały czas włączona klima, więc nie jest źle. Kopa ma dobrego, na a4 pod Gliwicami 200km/h w cztery osoby i pod wiatr, a zapas jeszcze był. Tylko moment mógł by mieć położony niżej, fajnie ciągnie dopiero od około 2400 obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trasie przy bardzo oszczędnej i spokojniej jeździe (trasa 220 km) udało mi się wykręcić wynik 5,5 na automacie. Ale jak się jeździ normalnie ;) to spalanie oscyluje w granicach 6,5 litra, jak się depnie i przestanie zwracać uwagę na prędkość to średnio spali około 7,4. W mieście spali tyle ile musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz nie stare oszczędne 1.9 TDI na pompie 90 lub 110KM ... nowa technologia, wieksza moc i wieksze spalanie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Spalanie w normie,chcesz miec mniejsze to kup sobie starego kapcia 1Z to bedziesz mial mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Menelik to ile pali w mieście twoja bryczka:)że piszesz tyle ile musi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To juz nie stare oszczędne 1.9 TDI na pompie 90 lub 110KM ... nowa technologia, wieksza moc i wieksze spalanie ...

 

i tak wlasnie jest jak piszesz.

ja w swoim ciezko mam zeby zejsc ponizej 8.5 w warszawskich korkach (oczywiscie mowie o samym miescie)

na trasie troszke lepiej, tak od 6.3 w gore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tak wlasnie jest jak piszesz.

ja w swoim ciezko mam zeby zejsc ponizej 8.5 w warszawskich korkach (oczywiscie mowie o samym miescie)

na trasie troszke lepiej, tak od 6.3 w gore

Dzięki za szczerą odpowiedz:),bo z nimi to różnie bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Menelik to ile pali w mieście twoja bryczka:)że piszesz tyle ile musi?

 

Zależnie od miasta, nasilenia ruchu, na automacie od 8,0 do 12,0 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pasek_gda

Ja moim nacieszyłem się równo tydzień i ... włam. Także narazie naprawiam skrzynię:mad:. Ale zrobiłem już koło 1500 km. Z niemiec - duże prędkości - 1200 km średnia 8.0 ltr/100 W polsce - ekonomiczna jazda poza miastem minimum 6.2 udało mi się na kompie zanotować. Dało by radę do 6.0 zejść ale po co się męczyć i mulić auto. Miasto (gdańsk) około 8.0 spali jak się zbytnio nie wariuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moim nalatałem dopiero 1500 km i komputer pokazuje 6,9. Jazda mieszana a jak samo miasto to pewnie by wyszło cos ok 7,5. Wiadomo że jak będziesz go mocno deptał to spali więcej (te kucyki pod maską też muszą swoje pić:)). A jakie macie kapcie w swoich bolidach? Bo szerokość opony też swoje robi.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komplet pięciu pasażerów + bagaż + klima

 

- (tam) trasa 170 km, średnia prędkość 71 km/h - 6,9 l/100km

- (z powrotem) trasa 170 km, średnia prędkość 69 km/h (masa zawalidróg) - 6,1 l/100km

 

suma summarum nie jest źle :D

 

aa kapcie: 205 60 R15V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MI udało sie zejsc do 5.8 :) a tak srednio mam 6.5 wiec jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MI udało sie zejsc do 5.8

Ja najnizej zeszlemdo 5,1 ale dodam, ze styl jazdy emeryta i mam usuniety DPF, jadac do PL prawie caly czas 140 km/h, srednia wyszla 6,4l, jak ras jadac w alpy dociskalem i do ponad 200 km/h, to srednia wyszla ponad 9l, ogolnie niejest zle, auto jednak swoje wazy.

Mozna zobaczyc jakie mam spalanie w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd nad morze 470 kilometrów cztery osoby w tym trzylatek, bagażnik załadowany po dach (kombi).

Średnia prędkość 75km/h. Maksymalnie czasami 120-130km/h. Spalił średnio 5,8-5,9l/100 z elementami "eco drivingu".

 

W mieście tylko kierowca, pali 6,5-7,0l/100.

Edytowane przez Abe's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje technika jazdy na trasie jest taka żeby jechać na 6 biegu w miarę możliwości prędkością około 100 km/h. Max na tracie wtedy wyjdzie 5.2 a mój rekord to 4.6 litra. Oczywiście nie stojąc w korkach, hamując silnikiem, spokojnie się rozpędzając, max 2,5tys. obr/min, oczywiście nie męcząc silnika, min 1,5tyś. obr/min, i w kołach 2.5 at. Po mieście bez świateł i korków to już coś w granicach 7litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja srednio 7,2 przy normalnej jezdzie na 16 calowych kołach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mialem rekordowo 1,9 litra jak smigałem z pod Śnieżki do wylotu na Jelenia Góre :) ale to z górki hihi. Tak z Ciekawosci obserwowalem do ilu zejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności