Skocz do zawartości
Gość collega

Dzialanie klimatyzacj z niedzialajaca klapa v71

Rekomendowane odpowiedzi

naprawione.zamykam moj przypadek
To się podziel z kolegami swoim przypadkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy może mieć to związek ze złymi odczytami temperatury?

Teraz przekłamania mogą być mniejsze ze względu że jest zima i klimatyzacja nie pracuje pełną parą ale w lecie może bardziej przekłamywać.Zamontuj go poprawnie nie będziesz wtedy myślał czy kłamie czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przypomniało mi się że mam uszkodzony wentylator klimatyzacji tzn. chyba mam do wymiany szczotki, bo gdy kiedy go uderzę wentylator rusza, ale tylko ca chwilę a w środku się iskrzy (tak było ostatnio przynajmniej), czy może mieć to związek ze złymi odczytami temperatury?
Wentylator ani klima nie ma znaczenia we wskazywaniu czujnika temp. zewn. Położenie w kierunku chlodnicy czy na zewnątrz także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Problem chyba rozwiązany, pomogło czyszczenie czujnika oraz stków w kostce, znajdujących się obok zbiornika z płynem wspomagania. Czujnik działa choć wydaje mi się iż reguje zbyt wolno na zmianę temperatury. Na razie pojeżdżę i zobaczymy co się będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie drodzy koledzy, pytanie brzmi : czy cieżko jest samemu wymienić kompresor klimatyzacji W passacie b6 2.0fsi wcześniej był wymieniany i wiem ze mechanik podjechał na miejsce gdzie stało auto i wymienił na miejscu ,nie potrzebował podnośnika ani nic z takich rzeczy , proszę powiedzieć jeżeli ktoś z was miał z takim zabiegiem styczność i czy rzeczywiście jest to realne , ps. Noe mowię o nabijaniu klimy leczy tylko o samej wymianie całego kompresora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie a mianowicie jak włączę klimę na 18 stopni to powinno lecieć chłodne powietrze a u mnie po pewnym czasie leci ciepłe powietrze to oznacza ze czynnik chłodzący już się kończy czy może coś jest uszkodzone pod kompa jeszcze się nie podpiołem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników Passata (mój pierwszy post).

Moja klimatyzacja nie działa od razu tylko po około 20 min. VCDS pokazuje błąd nastawnika V71. Nastawnik działa ale widzę że są skoki wartości na potencjometrze. Czy ktoś ma instrukcję jak się do niego dostać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się zapytać czy ktoś może wie czy da się wyciągnąć klapkę od obiegu zamkniętego? Ostatnio zauważyłem że klapka jest pęknięta na zawiasie i wisi luźno i przez to silniczek ją nie zamyka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, u mnie nawiew działa (wieje przez wywiewy) tylko podczas załączonego obiegu wewnętrznego, wszystko pozostałe tryby (auto, econ, reszta...) słychać wentylator, ale nic na zewnątrz się nie wydostaje...

 

Oto co mi wyszło z vaga:

 

4 Faults Found:

00402 - Auxiliary Air Heater Element (Z35)

004 - No Signal/Communication

Freeze Frame:

Fault Status: 01100100

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 122

Mileage: 229742 km

Time Indication: 0

Date: 2017.06.13

Time: 19:04:17

 

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)

000 - -

Freeze Frame:

Fault Status: 01110000

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 254

Reset counter: 249

Mileage: 229745 km

Time Indication: 0

Date: 2017.06.14

Time: 06:37:02

 

01810 - Actuating Motor for Temperature Flap; Right (V159)

000 - - - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100000

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 45

Reset counter: 32

Mileage: 235249 km

Time Indication: 0

Date: 2017.07.26

Time: 19:49:08

 

01809 - Actuating Motor for Temperature Flap; Left (V158)

000 - - - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100000

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 122

Reset counter: 34

Mileage: 235253 km

Time Indication: 0

Date: 2017.07.26

Time: 20:18:30

 

Dwa pierwsze błędy były wcześniej, nie odnotowałem wtedy jakichś problemów, brak nawiewu zauwązyłem dopiero wczoraj - a błędy też istniały od kilku już tygodni... reset klimy nie pomaga, testy vagiem też nic - muszę wymienić wszystkie silniczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności