Skocz do zawartości
Gość collega

Dzialanie klimatyzacj z niedzialajaca klapa v71

Rekomendowane odpowiedzi

Odgrzeje trochę temat. Również mam problem z obiegiem zamkniętym, tyle że u mnie sam się przełącza w tryb zamknięty. Po odpaleniu silnika pochodzi nawiew jakieś 5-10 sekund i przełącza na obieg zamknięty. Czy to też będzie wina silniczka (V71) czy może coś z samą klapką jest nie tak. Vag nic nie wykrył (narazie) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku klapa nawet nie drgnie a tak wogole to dzieki za info na temat wyciagania tego silniczka mam nadzieje ze w angliku jest tak samo, jak bede mial chwilke to go wyciagne oczywiscie jak sie uda :D

 

w angliku nie jest tak samo jest inna budowa i klima firmy Valeo i masz blisko słupka umiejscowiony silniczek a nie w środku jakby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu masz schemat climatronika http://www.vw-passat.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=10&Itemid=13 nie mam pojecia jak to jest z ta druga klapka ale wydaje mi sie ze jej nie ma jest tylko jeden wentylator i tam gdzie on sie znajduje jest klapa albo wposzcza albo nie ale to tylko moje domysly

 

sa dwie klapki ale chodza na jednym silniczku jednoczenie przez zmienne ustawienie krzywisny na tym platiku biały jak na zdjęciu wyżej dlatego nie widac 2 bo czasem sa one razem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość collega
w angliku nie jest tak samo jest inna budowa i klima firmy Valeo i masz blisko słupka umiejscowiony silniczek a nie w środku jakby :)

 

No wlasnie cos mi nie pasowalo bo jak wlozylem tam reke to bylo bardzo malo miejsca :) Masz moze jakis dobry sposob na wyjecie tego silniczka bez rozbierania deski i wyciagania nagrzewnicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"1274 Silnik sterujący klapy przepływu powietrza-V71

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY"

zaczeło wyskakiwać po czyszczeniu klimy - objaw jest taki że jakby słabiej chłodzi klima.

a później coś się odblokowuję (czyli chyba ta klapka i działa ok.)

Jak to przeczyścić bo chba jakiś syf spłynął ze środkiem czyszczącym i jakoś blokuje tą klapkę lub silniczek - bo skoro błąd wyskakuje sporadycznie to chba całkowicie się nie zwaliło.

A tak przy okazji gdyby trzeba było wymienić ten silniczek ile to kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

430zł lub na allegro używki ok 60zł,poszukaj w tematach pokrewnych ,bo było o cenach i gdzie na allegro kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po odpaleniu silnika pochodzi nawiew jakieś 5-10 sekund i przełącza na obieg zamknięty.

 

To u mnie jest odwrotnie.. Lubie zamknac sobie obieg w lato.. Bo wiatraczek ma lzej ( nie ciagnie przez filtr) i zadne obce "zapachy" sie nie dostaja a dodatkowo mam jasny srodek. Sytuacja wyglada tak ze.. Wlaczam sobie zamkniety obieg, temp. na 18 i jest gitara.. W sam raz.. Na moment wyjde z samochodu, wracam.. Auto odpala i obieg pozostaje zamkniety.. Pozostawie samochod na dluzej (powiedzmy pol godziny) auto po odpaleniu otwiera sobie obieg... Ja zaraz zamykam no i kiedys ta klapka odpadnie przez te niepotrzebne otwieranie i zamykanie.. Dwa pytania.. Czy mozna ustawic domyslny tryb climatronica na obieg zamkniety.. I czy da sie ustawic obieg zamkniety wraz z ECON, bo u mnie albo jedno, albo drugie.. i czasami, ale to naprawde sporadycznie uda sie i to i to.. Co mnie zastanawia a nigdzie odp. nie moge znalezc..

**** :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wyczytałem, że zawsze przy włączeniu obiegu zamkniętego włącza się kilma i tak jest. Zamknięty automatycznie się wyłącza po ok 15 minutach dla bezpieczeństwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przetestowalem.. zamkniety obieg wlacza klime, ale u mnie obieg sie nie otwiera automatycznie gdy samochod jest ciagle w ruchu.. Domniemasz ze passat jest tak szczelny, ze obieg nie moze pozostac na dluzej zamkniety? Zadusi nas ? hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokleję to tutaj, bo tu o tym najwięcej.

Błąd - 01274 - czyli - Silnik nastawczy klapy spiętrzania powietrza (V71)

37-00 - Uszkodzony

 

Mam anglika. Wymieniłem go na nowego bez rozbierania całej klimy.

 

Było tak:

- Zdjąłem "schowek" później nurkowanie gdzie i jak odkręcić.

po zdjęciu dmuchawy nic nie pomogło niema dojścia czyli nie trzeba ale jest to trochę pomocne przy wkładaniu silniczka.

- wyrwałem gumę wygłuszającą która jest za silniczkiem na słupku - innego wyjścia niema.( silniczek jest zamontowany na lewym końcu tego plastikowego pudła tuż przy słupku.

- później trzeba odłączyć kabel od silniczka, taki płaski z 5 przewodami. najlepiej jest użyć takiego małego lustereczka do obczajenia co gdzie.

- następnie odkręciłem 2 śrubki na kluczyk 6mm po uprzednim wyprostowaniu końcówki oczkowej. naprawdę jest to trudne. w książce napraw "heys'a" napisali ze te śrubki są na gwiazdkowy śrubokręt jeżeli tak to będzie to jeszcze trudniejsze i może niemożliwe, ale do odważnych świat należy.

- wyciągnąłem silniczek, jak później sie okazało, tam gdzie końcówka silniczka wchodzi w otwór komory tam gdzie łączy sie z klapką jest taka plastikowa biała rurka którą można zdjąć z części białego plastiku silniczka i włożyć ja spowrotem w ten otwór będzie więcej miejsca. jeden koniec tej rurki wchodzi tam gdzie klapka a drugi jest zakończony tak jak by plastikową nakrętką tylko ze to nie jest nakrętka a część tej właśnie rurki. łączenie rurki z ramieniem silniczka to wielowypust który powinien sie dać wyciągnąć. Jeżeli nie to tak jak pisałem wcześniej jest możliwość wyciągnięcia silniczka bez zdejmowania rurki.

 

- numer części w moim przypadku to 1J2907511A koszt nowego w vw 90£ nowy silniczek jest bez rurki wiec uważajcie żeby jej nie uszkodzić

 

Składanie ;

- włożyć rurkę w otwór tak żeby była na swoim miejscu klapka ma ruszać sie tak jak powinna razem z rurką

- włożyć silniczek tak aby pasował w wielowypust rurki nie przesuwajcie ramion silniczka na sile ja nie przesuwałem ich w ogóle i raczej nie radze może to uszkodzić te 90£ złodzieje, klapka po zamontowaniu silniczka była podniesiona do góry czyli zamykała dopł.powietrza do środka auta.

- później zakręcamy śrubki wkładamy kabel (sprawdźcie czy kabelki przypadkiem nie wyszły z kostki jest ona bardzo delikatna i mała nie trzyma dobrze kabli)

- zakładamy gumę wygłuszającą i resztę tych badziewi....

- kasujemy błąd i po sprawie teraz już możemy zamknąć sie w środku ze swoimi własnymi smrodami. ;-)

Edytowane przez artur94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy... banalne pytanie... a gdzie ja znajdę filt przeciwpyłkowy ? kabinowy czy jak go tam zwiecie... chcę sprawdzić u siebie ten v71 bo mam tez taki błąd na klimatroniku non stop mi wychodzi nawet po skasowaniu... i mam problemy z ustawieniem temperatury zima... czasami grzeje jak w saunie a mam ECON na 18stopni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zdemontowanie filtra Ci nic nie da, do tego silniczka dostaniesz się po zdemontowaniu schowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale z tego co wyczytałem to po zdjęciu sprawdzę czy klapa się prawidłowo otwiera i wogóle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o sprawdzenie "wzrokowe" to tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opisze moj przypadek:DCzy tak powinna byc??

Gdy jade klapa jest zamknieta gdy wlaczam obieg zamkniety klapa sie unosi:confused:przy 120km/h wzwyz klapaka sama sie unosi i to co mnie wkur.... to ze swiszczy jak swierszcz wlaczam obieg klapa sie opada:confused::confused:kurde co jest nie tak???dlaczego tach swiszczy przy duzej predkosci??ona jakby nie idzie do samej gory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
opisze moj przypadek:DCzy tak powinna byc??

Gdy jade klapa jest zamknieta gdy wlaczam obieg zamkniety klapa sie unosi:confused:przy 120km/h wzwyz klapaka sama sie unosi i to co mnie wkur.... to ze swiszczy jak swierszcz wlaczam obieg klapa sie opada:confused::confused:kurde co jest nie tak???dlaczego tach swiszczy przy duzej predkosci??ona jakby nie idzie do samej gory.

\

jak silniczek walnięty to klapka nie domyka lub nie otwiera się do końca przycinając się dlatego wyskakuje błąd,ja wymieniłem i mam spokój,429zł w serwisie kosztował,pisałem to kilka postów wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie wyskakuje też błąd V71 tylko u mnie objawy są inne, jak na climatronicu włączę nawiew na korpus i na szybę to wieje tylko na szybę, przy włączeniu na AUTO też wieje tylko na szybę, jakiś nastawnik nie przestawia nawiewów, myślicie że to faktycznie V71? bo właściwie nikt nie miał podobnego problemu w tym poście...

 

z góry dzięki "CHŁOPACY" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest nr etki tego silniczka?czemu przestaje dzialac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki kolor kostki z wiazki wchodzi do tego silniczka? czerwony czarny czy moze niebieski? ktory to dokladnie silniczek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności