Skocz do zawartości
wojtusp

Duże spalanie na MFA

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

 

od tygodnia na MFA pokazuje mi strasznie duze wartosci spalania w danym momencie i sredniej, nigdy tak nie mialem i nie wiem co moglo sie stac...

 

w ostatnim czasie bylem u elektryka i przypadkowo wypiela sie rurka od vacu pompy ale wpialem ja, czy to moze byc powod? cos sie zapowietrzylo?

 

a moze przepływka padła? dodam ze auto zbiera sie ladnie i ne ma zadnych bledow na VAG-u

 

spalanie na MFA dochodzi do 30l/100km a srednia 19l/100km... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalej do pełna i zobacz ile przejedziesz i będziesz wiedział czy naprawdę tyle pali czy to MFA źle wskazuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

średia predkosc u mnie w MFA ksztaltuje sie w okolicach 20km/h nawet gdy przez 40km jade ze stala predkoscia 100km/h :/

 

co jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtusp, średnia prędkość to nic innego jak pokonany dystans podzielony przez czas jazdy (tak w przybliżeniu). Przelicz to sobie na kalkulatorze i generalnie się musi zgadzać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów.

Mam podobny problem z MFA. Wyświetla o wiele więcęj i pali trochę więcej. Jak było wszystko dobrze to przy 110-130km/h wyświetlał ok 4,7-4,9l/100 A od czasu kedy mi pękła krótka rurka gumowa łącząca EGR z długą rurą od IC to po jej wymianie pali o wiele więcej,(przy 90-100km/h wskazuje 5,2-5,5l/100) i niżej nie mogę zejść. Jeśli wymiwniłem rurę i wszystko jest szczelne, a na kompie nie ma błędów to co może być przyczyną? Skąd MFA pobiera informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a na kompie nie ma błędów to co może być przyczyną?

 

Mróz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinając się niejako do tematu...

U mnie MFA pod obrotomierzem pokazuje spalanie pół raza mniejsze, niż w rzeczywistości (średnio 3,9l) chwilowo od 2,4 do 6,0 jeźdząc ze stałą prędkością. Silnik benzynowy z podpisu. Ktoś się z tym spotkał?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie mróz drogi kolego. Jeździłem tym samochodem w zeszłą zimę i wskazania na MFA były mniejsze. A wszystko zaczęło się jak jechałem latem długą trasę i w lusterku zauważyłem, że przy dodawaniu gazu kopci, a MFA dziwnie pokazuje większe spalanie. Po powrocie do domu z trasy mechanik znalazł przyczynę, tzn. pękniętą rurkę gumową łączącą EGR z rurą od IC. Rurkę wymieniłem na nową ale wskazania niestety już nie spadły na MFA i faktycznie więcej siorbie ropki. Błędów nie ma, a ja nie wiem co robić...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :)

jestem szczesliwym wlascicielem nowego pojazu od niecalych 2h i przy powrocie do domu testowalem mfa. mianowicie wszystko jest ok ale spalane chwilowe mi sie nie podoba. hamujac silnikiem powinno pokazywac tylko i wylacznie 0,0l/h a skacze raz 0,0 raz ~13 , ~16l/h. na jałowym biegu pokazuje raz 12 a raz 3,2.

ktos wie gdzie szukac przyczyny? auto jest z pewnych rak wiec o przekrecie nie ma mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

nie wiem gdzie w afn jest gumowa rurka łącząca egr z IC - jak byś mógł to wklej fotkę bo takiej nie ma. Może masz brudny egr - standardowo czyszczę go co pół roku, jest gdzieś na forum golfa jak to fachowo zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mam 1/2fiz i mam też duże wartości skąd komputer bierze te dane ??termostat jest nowy, przepływomierz jest oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również, podłączam się do tematu. U mnie pokazuje średnie spalanie w mieście ~13. Myślę, że to za dużo jak na AVF z tiptroniciem. Na trasie przy tempomacie średnie spalanie wychodzi mi ~7.

 

Pozdrawiam

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przy zwykłej skrzyni pokazuje się po mieście 8 l/100km wie ktoś skąd są te dane ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi średnia pokazuje 7.4 a w rzeczywistości pali koło 9 :( co może być nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze czujniki masz walnięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moze czujniki masz walnięte

Tzn jakie czujniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np. od wody trzeba by to sprawdzić VAgiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się.Średnie spalanie nigdy nie schodzi poniżej 9.5 L.W mieście ok 10 L-ujdzie ale w trasie gdzie faktyczne spalanie wyszło ok 5 L cały czas jest ok 9.5-10 L.Aż tak przekłamuje licznik czy możne problem tkwi gdzie indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój pasior pokazuje średnie spalanie w mieście 12,1 l/100km, a w rzeczywistości pali 9,5-10. Chwilowe spalanie na postoju mam 1,1 l/godz.

Edytowane przez kjaroslaw1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności