Skocz do zawartości
Gość Aro23

Problem z ABS-em w passacie 94'

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aro23

Mam probelm z ABS-em w autku. Powiedziano mi że padł mi czujnik prawy przód. Wymieniłem czujnik ale ABS-u dalej nie ma, lampka pali się dalej a koła blokują. Jak zmieniam czujnik z powrotem na stary lampka gaśnie, ale jak przekroczę ok. 15km/h znowu się zapala i już nie gaśnie. :646:

Byłem z pwrotem na badniu komp. i powiedzieli że siedzi jeszcze czujnik z prawej strony z tyłu. Mam zamiar go też wymienić. Czy ktoś się orientuje ile tylny czujnik może kosztować?

Jak się zabrać do wymiany tylnego czujnika, czy trzeba zciągać bęben? Czy jak już wymienię obydwa czujnik to muszę jechać na diagnozę komp. żeby skasować błędy?

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyściłeś piastę koła od strony czujnika?

Jeśli masz problemy z ABSem, to na początek wyczyść piastę, bo czujnik ABS to nic innego, jak czujnik indukcyjny reagujący na zmianę pola magnetycznego.

To w skrócie i na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aro23

Jafo chodzi Tobie o tą "koronę" co jest ot strony czujnika? Troszkę ją czyściłem jak wymieniałem czujnik, dziwne jest tylko to że jak kręcę tarczą z przodu to odległość miedzy czujnikiem a "koroną" nie jest stała. Czy to może mieć jakieś znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie. Tyle, że bicie to nie powinno być zauważalne. Czyścić powinieneś najlepiej sprężonym powietrzem i to dokładnie.

Odległość powinna być jak najmniejsza i wynosić max. 1-2mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aro23

ok. spróbuję jeszcze poczyścić i zobaczę jakie będą efekty.

A tak przy okazji pytanie z innej beczki- jak podniosę przednie koło i ruszam nim w płaszczyźnie poziomej na boki (prowo-lewo) to wyczuwam jakiś luz. Czy to będzie luz na drążku kierowniczym czy na czymś innym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli występuje tylko wtedy, gdy szarpiesz w płaszczyźnie poziomej (prawo<->lewo), to świadczy to o luzie na przegubach drążka.

Jeśli jest w każdej płaszczyźnie, to luz jest na łożysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aro23

ok dzięki za rady, myślę że z tym luzem to będzie sprawa drążka, bo w płaszczyźnie pionowej tego nie ma. A z ABS-em jeszcze powalczę i dam znać co było, ale z tym się może trochę zejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak przy okazji pytanie z innej beczki- jak podniosę przednie koło i ruszam nim w płaszczyźnie poziomej na boki (prowo-lewo) to wyczuwam jakiś luz. Czy to będzie luz na drążku kierowniczym czy na czymś innym?

 

Też mam luz na przednim kole (lewym) i dzisiaj byłem z tym na diagnozie (ostatnio też coś mi tam skrzypiało). W poniedziałem jadę na wymianę końcówki drążka kierowniczego i sworznia wahacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aro23

Witam szanownych kolegów. Dalej się męczę z moim ABS-em. Dzisiaj wyczyściłem "koronkę" na przednim kole. Założyłem stary czujnik( bo na nowym kontrolka zapala się od razu :647: )i lampka zgasła.Wsiadłem do samochodu wrzuciłem 2-ójkę ( samochód w górze na podnośniku), prędkość 40km/h a kontrolka się nie zapala. Już myślałem że wszystko jest ok ale na normalnej jeździe przy prędkości ok.15-20km/h kontrolka znowu on. Czy to znaczy że czujnik na przednim kole jest ok i muszę szukać gdzieś dalej, czy to tylko moja naiwność? :609:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdiagnozować sterownik ABS. Może wyświetli więcej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aro23

Widzisz Jafo problem jest w tym, że auto i ja jest w Anglii, a tu sobie cenia za wszystko. Podpięcie pod kompa 150PLN. A za czujnik tył chcą 650PLN. Czyli na początek muszę próbować wszystkiego we własnym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżizas

Sorry za odkop, ale jest temat jest w FAQ więc pozwolę coś dodać.

 

Czasem mam podobny problem, i o dziwo pomaga trzymanie nogi na hamulcu przy odpalaniu silnika. Czuć takie cyknięcie, kontrolka gaśnie, i ABS działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jak jade to kontrolka ABS-u sie ciagle swieci lecz ABS mimo to dziala bez problemow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz jakieś zwarcie w kontrolce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trochę inny problem, gdy włączam zapłon i słyszę cyknięcie to kontrolka raz gaśnie a raz nie i gdy nie zgaśnie to ABS nie działa a kiedy zgaśnie to wszystko działa jak należy, komputer nic nie pokazał kiedy trzymałem nogę na hamulcu i włączam zapłon czuje małe puknięcie w pedał, ktoś podejrzewa co z nim może by nie tak ?? w niedziele wjadę na kanał do sąsiada to będę sprawdzał kable czy czasami gdzieś uszkodzone nie są ktoś ma jeszcze jakieś sugestie co dokładnie sprawdzi i na co zwrocic uwagę ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się coś takiego dzieje(vag nie pokazuje błedów) to masz kłopot z zasilaniem tego urządzenia. Sprawdź przede wszystkim przekaźnik ABS-u, bezpieczniki i masy.

abs1.jpg

abs2.jpg

abs3.jpg

abs4.jpg

abs5.jpg

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam trochę inny problem, gdy włączam zapłon i słyszę cyknięcie to kontrolka raz gaśnie a raz nie i gdy nie zgaśnie to ABS nie działa a kiedy zgaśnie to wszystko działa jak należy, komputer nic nie pokazał kiedy trzymałem nogę na hamulcu i włączam zapłon czuje małe puknięcie w pedał, ktoś podejrzewa co z nim może by nie tak ?? w niedziele wjadę na kanał do sąsiada to będę sprawdzał kable czy czasami gdzieś uszkodzone nie są ktoś ma jeszcze jakieś sugestie co dokładnie sprawdzi i na co zwrocic uwagę ??

Wypnij wtyczkę ABS cztery szerokie piny to zasilania , dwa skrajne to masa dwa środkowe to plusy(30) . Nie sprawdzaj tego żadnym miernikiem tylko żarówką np. 50W /daje nam gwarancję pewnych styków na przek.też/4-5 A taki prąd gwarantuje poprawne działanie. W górnym szeregu ostatni pin /cienki/ po prawej /15/ to jest + po stacyjce. Plusy sprawdzaj pomiędzy jedną i drugą masą. Jeśli to jest - możesz szukać nowego. Naprawy modułu sprowadzają się w 80% jedynie do komunikacji a raczej jej braku. Oczywiście pod jednym warunkiem że wszystko pozostałe jest ok. Ale gdyby nie było VAG powinien "coś" pokazać. Większym problemem jest sporadyczne pojawianie się tej usterki - czyli gdzieś brak pewnego połączenia a to wymusza "prześwietlenie"wszystkich poł. I tyle w tem. zasilania modułu ABS.

Edytowane przez niki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj jeszcze raz podłączyłem kompa i komputer pokazał błąd:

00671 - Cruise Control Switch (E45)

25-10 - Unknown Switch Condition - Intermittent

Czy to może byc przyczyna mojego problemu z ABS-em ?? szukałem po forum i po necie ale ciężko coś znaleśc czytając trochę tu i tam odnoszę wnioski że to tyczy się tempomatu fakt mam tempomat ale on działa bez zarzutów...

Edytowane przez Sonic B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

często syf powoduje ogłupienie prostego komputerka:P Miałem podonie wsadziłem karchier i przeczyściłemczujnik z zimowego syfu i do dziś się nnie smie zapalać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artuś, czy Ty przygladałeś się bliżej temu ABS-owi, wiesz gdzie są jego podzespoły, bezpieczniki i przekaźniki? Czy przyglądałeś się schematom które zamieściłem i czy je analizowałeś?

Edytowane przez woys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności