Skocz do zawartości
Gość camel666

Wstawienie elektrycznie sterowanych foteli

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Panowie czy udało wam się rozwiązać problem??

Z tego co już wiem to ta wtyczka służy do podłączenia Can i lusterek z pamięcią.

Czy ktoś ma dokładną instrukcje montażu fotela z pamięcią???

 

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=64117

"Dodatkowo trzeba pociągnąć do szarej kostki pod siedzeniem przewody magistrali CAN. Pin nr 9 (CAN-H) łączymy z pinem nr 2 czarnej dziesięciopinowej kostki w lewym przednim słupku. Pin nr 10 (CAN-L) łączymy z pinem nr 3.

Po tych zabiegach działa pamięć ustawień oraz można przypisać ustawienia fotela do pilotów centralnego zamka.

 

Czy to ma sens, że są to jedyne przewody będą potrzebne do uruchomienia? Będziesz musiał spróbować i przekonać się na własne oczy

 

Jeśli tak, to gdzie są miejsca znalezione w samochodzie, w których są one uruchamiane z drutu? Czy muszę oprócz części po prostu przewodu (ów)? Jeśli tak, to czy ktoś zna numery katalogowe? I znowu, może autobus jedzie do dolnej stacji filarach, czarne złącze. Poszukaj pomarańczowy i czarny i pomarańczowy i brązowy przewód. Są skręcone. Stuknij swoje przewody tam T10U / 9 i 10. Istnieje wiele miejsc, aby znaleźć K-drut. Za radiem, w wiązce przewodów klastra, na złącza OBDII. Jest to szary z białym paskiem. Wybieraj.

 

Następnie należy podłączyć przewody magistrali CAN aby elektronika fotela mogła komunikować się z innymi komputerami w samochodzie, np z licznikiem, modułem komfortu, ponieważ fotel przesuwa się automatycznie gdy otworzysz drzwi z pilota, więc gdy nie podłączysz tej magistrali to nie będzie wiedział czy Ty otworzyłeś drzwi czy nie itp.

Najbliższe miejsce gdzie można znaleźć te przewody to jest przedni lewy słupek kostka czarna 10-pin, przewody są wzajemnie zkrosowane i wychodzą z przednich lewych drzwi w wiązce.

 

Schemat kostki

http://zapodaj.net/bc831027b03c0.bmp.html

 

W moim autku nie działa pamięć:wkurzony

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej a co znaczy że nie działa?

A czy foteli nie trzeba jakoś zaadoptować w module komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie działa tzn nie da rady zapisać swoich ustawień. w moim modelu potrzeba wrzucić can i inny moduł komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbyś odsprzedać fotela??:)

Ja mam Can, ale nie mam fotela:/

Może wystarczy wymienić sterownik w fotelu??

Wiem że są dwa rodzaje sterowników z Can i bez Can.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie

Panowie kupiłem fotel ale przyszedł bez silnika przesuwu przód - tył. znalazłem na allegro z audi o numerze 3B0959762AD. Ale nie wiem czy będzie dobry:/ czy ktoś może sprawdzić u siebie lub w Etce numer tego silnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Schemat pinów sterownika Can

pin 2: CAN-Low (CAN)

pin 3: GND (masa)

pin 7: CAN-High (CAN +)

pin 9: CAN V + (zasilanie)"

 

Hej napisałeś że jest to schemat sterownika Can. Gdzie on się znajduje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej napisałeś że jest to schemat sterownika Can. Gdzie on się znajduje??

 

To pomyłkowo wrzuciłem, jakiś jest to schemat urządzenia w pasku co ma can. Nie wiem gdzie jest owy sterownik, wiem tylko że u mnie go niema:krzeslem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Kapilem moje passerati z 2005 roku chce wstawic do niego fotele elektryczne mam pytanie czy sa juz tam kable pociagniete seryjnie czy musze Sam to zrobic? Za pomoc bardzo dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 4.10.2020 o 17:36, Boss 1984 napisał:

czy sa juz tam kable pociagniete seryjnie

Musisz sam ciągnąć wiązkę.

Edytowane przez lechbedford

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności