Skocz do zawartości
Gość camel666

Wstawienie elektrycznie sterowanych foteli

Rekomendowane odpowiedzi

Gość camel666

Orientuje sie ktoś czy da rade zamontować elektryczne sterowanie do foteli do B5 3B i co byłoby potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było o tym, szukajka się kłania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orientuje sie ktoś czy da rade zamontować elektryczne sterowanie do foteli do B5 3B i co byłoby potrzebne?

 

Najprościej zakupić całe kompletne fotele ,później dorobić trzeba wiązki przewodów do obu foteli.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camel666

No właśnie nic nie moge znaleźć na ten temat dlatego dałem nowy.A nie da sie bez nowych foteli? np szyna i mechanizm z innego?Nie rozkręcałem jeszcze takich rzeczy i nie wiem jak to wygląda od środka:6:57:widziałem tylko same silniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem tematem zainteresowany... Moglbym kupic fotele z wersji US, bo nie dosc ze sa elektrycznie ustawiane to sa w "pelnej skorze" a jasna alcantara widze ze zaczyna sie powoli brudzic.. Duzo zmian w instalacji, czy tylko plug&play - w co watpie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam środek szary i o dziwo znalazłem w swoim kolorze fajne fotele, ale elektrycznie sperowane i tu zaczyna się mój problem czy mogę takie zapodać do mojego zamochodu, który ma manualne fotele?

niestety, ale szukajka nie chce szukać tego co w tym wątku chcemy.

bardzo proszę o pomoc, ponieważ nie wiem czy będą pasowały?

--- scalone ---

było o tym, szukajka się kłania

 

Zima18, pochwal się, gdzie było??

Edytowane przez mhipo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziś zamontowalem fotele w pełni elektryczne z pamięcią - operacja nie była trudna ...podłączyłem tylko dwa przewody + i - zasilanie z zapalniczki.

działają idealnie!

problem mam tylko jak podłączyć ogrzewanie w tych fotelach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gniazdka od foteli należy podłączyć tylko + i - (do najgrubszych kabli) spradzamy czy fotele działają poprawnie.Czyli czy jak damy do góry to fotel idzie w góre jak nie to zaminiamy + z minusem.

Odnośnie ogrzewania

Tu jest problem bo jak podłączymy bez potęcjometru(regulacji) to będą grzały na max

Najlepiej kupić kostke na allegro i pod nią podpiąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do gniazdka od foteli należy podłączyć tylko + i - (do najgrubszych kabli) spradzamy czy fotele działają poprawnie.Czyli czy jak damy do góry to fotel idzie w góre jak nie to zaminiamy + z minusem.

Odnośnie ogrzewania

Tu jest problem bo jak podłączymy bez potęcjometru(regulacji) to będą grzały na max

Najlepiej kupić kostke na allegro i pod nią podpiąć

 

zaopatrzyłem się rowniez w dwa przełączniki do regulacji grzania, ale która kostka odpowiada za maty grzewcze, gdyż jest ich tam trzy :eek:

jeżeli sie orientujecie, która kostka to proszę o info, a bede działał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość camel666

a jak poradziłeś sobie z pamięcią lusterek do foteli? Czy nasze Paski nie miały takiej funkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje lusterka są bez pamięci, a fotele nie są podłączane pod modul komfortu tylko samo zasilanie + i - i nic więcej. Fotele mam z pamięcią i ona bez problemu działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez mam przekładke mam elektryczne fotele z pamiecia tylko,ze niedziala w nich pamiec i podgrzewanie czy wie ktos jak to naprawic ,ktora kostka jest od podgrzewania a ktora od poduszki bede wdzieczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ja tez mam przekładke mam elektryczne fotele z pamiecia tylko,ze niedziala w nich pamiec i podgrzewanie czy wie ktos jak to naprawic ,ktora kostka jest od podgrzewania a ktora od poduszki bede wdzieczny za pomoc

 

Kostka żółta jest od poduszki powietrznej, kostka zielona od ogrzewania fotela.;)

 

O naprawie ogrzewania fotela poczytaj poniższe wątki.Powodzenia.;)

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=281&highlight=ogrzewane+fotele

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=2299&highlight=ogrzewane+fotele

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a co z pamiecia foteli jak zrobic by dzialala i pamietała ustawienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm wie moze ktos co to moze byc jak brak napiecia w kostce od podgrzewania foteli ma ktos moze schemat podłonczenia foteli ew jakies ,fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto fotka podłączenia foteli elektrycznie sterowanych może ktoś wie czy sa dobrze podłączone brakuje jednej kostki czy wie ktoś doczego ona służy, i czy jej podłączenie jest potrzebne zaznaczam ze niedziala mi pamięć foteli i ogrzewanie fotele tylko jerzdza przód tył itp., jeśli chodzi o podgrzewanie foteli to wygląda nato ze brak jest napięcia przemierzyłem te kable w zielonej kostce i jest tylko napięcie rzędu 4, 5 v a sadze ze powinno być większe wszyscy Pisza ze powinien być jakiś przekaźnik od podgrzewania pod fotelem ja nic takiego niema wiec dołonczm fotkę tablicy przekaźników może tam jest cos nie tak bardzo bym Był wdzięczny, za jaka kol wiek pomoc

Obraz 065.jpg

Obraz 066.jpg

Obraz 068.jpg

Obraz 069.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

viking poradziłes sobie z ta pamiecia foteli ?? bo szukam wlasnie informacji na ten temat , czy sa jakies bezpieczniki , przekazniki od tego itp?? bo wlasnie juz od zakupu paska nie działa mi to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nieporadziłem sobie ale podłoncz kable od can i sprawdz za pomoca vaga co jest nie tak albo posprawdzaj połonczenia , ja sam jestem dalej tam gdzie zaczołem czyli nigdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie nieporadziłem sobie ale podłoncz kable od can i sprawdz za pomoca vaga co jest nie tak albo posprawdzaj połonczenia , ja sam jestem dalej tam gdzie zaczołem czyli nigdzie

 

 

błedów żadnych nie mam , musze poczekac do lata z tym bo w taka pogode to niechce mi sie tego ruszać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

Panowie czy udało wam się rozwiązać problem??

Z tego co już wiem to ta wtyczka służy do podłączenia Can i lusterek z pamięcią.

Czy ktoś ma dokładną instrukcje montażu fotela z pamięcią???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności