Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi jedynie o metalowe - wszystkie. Pal licho ile tam metrów (4 x 3m czy więcej - nie są ze złota przecież, 50 zł w tą czy tamtą nie robi różnicy). Na badaniu koleś mi powiedział, że trzeba będzie wymienić. Nic na gwałt, nic nie cieknie, nic pourywane ale przydałoby się to zrobić bo skorodowane w okolicach baku. Do badania ponad pół roku ale ot tak zacząłem się na poważnie tym interesować no i dziś usłyszałem... 800 zł z robocizną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
800 zł z robocizną.

zmień mechanika... i to szybko..

tak jak Ci pisałem wyżej, nie pamiętam dokładnie ale kumplowi brałem u znajomego w sklepie, komplet węży (pomijał korektor siły hamowania) i wyszło coś w granicach od 100 do 120... nawet jakbyś 150 zapłacił za węże, robota no 50 do 100.. to sobie policz... masakra ten Twój mechanik...

Edit:

masz tu pierwszy lepszy cennik z neta:

http://www.przewody-hamulcowe.pl/20-volkswagen

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz skorodowane przewody koło baku, to może wystarczy wymienić tylko te między korektorem a hamulcami, w takim wypadku w ogóle wyjdą grosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki ma być przewód miedziany? Chodzi mi o zewnętrzną lub wewnętrzną średnicę przewodu ewentualnie grubość ścianek. No i jakie końcówki tzn. jaki gwint do passat B3 1992 kombi 1.9td.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się z pytaniem:

 

mój Passat B4 z tarczami z tyłu słabo hamuje właśnie tyłem. Tzn. nie na tyle słabo, żeby nie przeszedł przeglądu (jak mocno nacisnę hamulec, to wartości są zupełnie OK, ręczny też.)

 

Tylko na co dzień auto hamuje głównie przodem - efekt to tylne tarcze częściowo pokryte rdzą - jedna mniej, druga więcej - na każdej tarczy widać wytarty taki kolisty pasek, tak jakby hamował tylo kawałek klocka itp. Klocki nowe, tarcze nie, ale są jeszcze raczej OK.

 

Mam zamiar wyjąć tłoczki hamulcowe z zacisku, przeczyścić, nasmarować, wymienić gumki itp. Pytanie, czy przy okazji nie wymieniać przewodów elastycznych hamulcowych tylnych (a są chyba dwa na każde tylne koło - jeden przy zacisku, drugi gdzieś przy belce - piszę z pamięci). Pierwsza sprawa to zakup - pewnie ze 100zł trzeba dać na komplet, druga to ewentualność uszkodzeń/rozszczelnień przy wymianie. Z zewnątrz te wężyki wyglądają OK, nie mają wżerów, pęknięć itp.

 

Jak myślicie - warto to wymieniać, czy lepiej nie ruszać? Czy takie wężyki mogą ulegać parceniu od środka, przez co zmniejsza się przepustowość przewodu itp? Macie jakieś doświadczenia?

 

Dzięki za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po wymianie przewodów sztywnych i zauważyłem że większość oferowanych w internecie zestawów składa się z 6 sztuk przewodów natomiast w B4 jest ich osiem.

przód P i L

centralne (od pompy do korektora) P i L

od korektora do gumowego P i L

i od gumowego do bębna (u mnie są bębny) P i L

co daje 8 sztuk - oczywiście różnych długości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam map taki problem jaka jest długość przewodu hamulcowego w passacie b4 biegnącego od silnika do tylnego prawego koła i ile coś takiego kosztuje bez robocizny

 

---------- Dodano o 20:30 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:20 ----------

 

dodam do tego że hamulce z tyłu mam tarczowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego idź do sklepu moto i zapytaj. Dobiorą Ci według katalogu. Tylko musisz wiedzieć który przewód Ci potrzebny bo od pompy do tarczy masz i metalowe i gumowe przewody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się z pytaniem:

 

mój Passat B4 z tarczami z tyłu słabo hamuje właśnie tyłem. Tzn. nie na tyle słabo, żeby nie przeszedł przeglądu (jak mocno nacisnę hamulec, to wartości są zupełnie OK, ręczny też.)

 

Tylko na co dzień auto hamuje głównie przodem - efekt to tylne tarcze częściowo pokryte rdzą - jedna mniej, druga więcej - na każdej tarczy widać wytarty taki kolisty pasek, tak jakby hamował tylo kawałek klocka itp. Klocki nowe, tarcze nie, ale są jeszcze raczej OK.

 

Mam zamiar wyjąć tłoczki hamulcowe z zacisku, przeczyścić, nasmarować, wymienić gumki itp. Pytanie, czy przy okazji nie wymieniać przewodów elastycznych hamulcowych tylnych (a są chyba dwa na każde tylne koło - jeden przy zacisku, drugi gdzieś przy belce - piszę z pamięci). Pierwsza sprawa to zakup - pewnie ze 100zł trzeba dać na komplet, druga to ewentualność uszkodzeń/rozszczelnień przy wymianie. Z zewnątrz te wężyki wyglądają OK, nie mają wżerów, pęknięć itp.

 

Jak myślicie - warto to wymieniać, czy lepiej nie ruszać? Czy takie wężyki mogą ulegać parceniu od środka, przez co zmniejsza się przepustowość przewodu itp? Macie jakieś doświadczenia?

 

Dzięki za odpowiedzi

Rdza na tarczach /zwłaszcza z tyłu/ powstaje z kilku powodów: długie przestoje samochodu, slaba jakość tarcz, zatarte klocki w jarzmie, zatarte prowadnice, blokujący tłoczek, nie działający korektor lub źle wyregulowany. Rdzawy nalot na tarczy /np. po dłuższym postoju/ zostaje "zaszlifowany" podczas hamowania i powoduje jego "zeszkliwienie". To szkliwo niestety już samo się nie usunie i kolejne rdzawe naloty zostają ponownie "zaszlifowywane" z czego tworzy się właśnie to dziadostwo na tarczy. Ten objaw nie musi obejmować całej tarczy, a np: jedną stronę lub niewielki odcinek częsci pracującej.

Co do przewodów hamulcowych elastycznych, to producenci samochodów zalecają ich wymianę co każde 5 lat eksploatacji lub 100.000 km nawet jeżeli są w "dobrym" stanie. Jak se zaczniesz ruszać to przygotuj się od razu na wymianę sztywnych, bo ich stan zapewne też pozostawia wele do życzenia.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głownie chodzi o twardy przewód wszyscy chcą miarę

 

---------- Dodano o 17:41 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:55 ----------

 

długość przewodu mam znacie noże wymiary gwintów na twardym przewodzie hamulcowym bo bez tego nie kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinny być m10x1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki kolego kupione zostało założyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poznać opinię szanownych forumowiczów.

Zamierzam po 6 latach od zakupu mojego paska wymienić (nie wiem ile wcześniej na nich jeżdzono),

 

pozdrawiam i dzięki z góry za odp.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg.pkt.2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Corteco, Ferodo , TRW i będzie ok.

Edytowane przez robert-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a LPR

Ja bym brał, są około 10 zł tansze od TRW a 10 zł droższe od Toprana.

Ważne że nowe.

W intercarsie są wszystkie trzy marki plus jeszcze kilka, sprawdź sobie http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&wsk=O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej pisał , można brać . Byle nie Topran/HP/Hans Pries

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności