Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko czy mozna gdzies dostac przewody hamulcowe sztywne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie w każdym sklepie motoryzacyjnym z częściami o aut zachodnich, są sprzedawane na długość tzn. zmierz (sznurkiem np jeśli przewód masz niewyjęty) długość jaką potrzebujesz, dodaj kilka-kilkanaście( na długim) cm zapasu, zapas biedy nie czyni, przy wyginaniu się walniesz to się przyda, jak zostanie parę cm zrobisz pętelkę i będzie ok, lepiej 10 cm za długo niż za krótko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki ale rozumiem ze one sa z zarobionymi koncowkami

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, oczywiscie, przewód na daną długość zarobiony z obu stron końcówkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody ktore mam to sa miedziane czy stalowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej stalowe ale oczywiście mozesz je wymienić na miedziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W intercarsie widzę że mają dedykowane do passata. A jak dorabiasz to aż takiego zapasu nie rób, bo raz że nadmiar przewodu czasem może dzwonić o budę, a dwa że wcale nie jest tak łatwo zrobić "pętelkę" bo przewód może się załamać :) zmierz dokładnie stary przewód, dodaj mały zapas i po sprawie. Będąc w sklepie kup klucz do przewodów hamulcowych (klucz płaski zostaw lepiej w szufladzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość veedo

Witam, a może ktoś z kolegów zna długość tego przewodu? potrzebuje wymienić tylny w passacie b3 z 92 roku, silnik benzynowy 1.8 kombi, chyba raczej one są takiej samej długości?a poprostu torche na czasie mi zalezy a niemam kiedy rozkrecic zeby sprawdzic samemu dlugosc. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa-korektor hamowania: Lewy 249 cm, prawy 251 cm

korektor hamowania-belka: lewy 36 cm, prawy 147 cm

belka (bębny): lewy 75 cm, prawy 87 cm

belka (tarcze): lewy 63 cm, prawy 75,5 cm

Pompa-przednie koła: lewy 88 cm, prawy 141,7 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość veedo

dzięki śliczne, przewód wymieniony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jakas zywotnosc sztywnych przewodow hamulcowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dożywotnia ... o ile nie zje ich korozja, a to juz zalezy tylko od tego jak są zabezpieczone i któredy poprowadzone pod podłogą.

Moj pasek ma 20 lat i nie widze potrzeby zmiany przewodów ... a widziałem kilku, kilkunasto - letnie auta w ktorych trzeba bylo wymieniać "na gwałt" ;)

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody metalowe w passku są stalowe, powlekane czymś w rodzaju gumy. Póki guma jest szczelna to można o nich zapomnieć. Jeśli gdzieś się przetrze/pęknie, to woda, sól itd robią to co zwykle ze stalą :) warto chociaż raz do roku rzucić okiem na przewody. Koszt wymiany niewielki. Można śmiało wymieniać na miedziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniałem u mnie elastyczne przewody przy belce, stare wyglądały już kiepsko. Wrażenia:

- bez klucza do rurek nie podchodzić. Płaski klucz = porażka.

- kupiłem na wszelki wypadek metalowe przewody (te na belce) i bardzo dobrze, bo w starych poukręcały się wieńce na klucz. Od strony nadwozia dało się odkręcić raczej bez problemu

- plastikowe zatrzaski trzymające metalowe przewody: 3 z 4 połamane :P

- podkładki sprężyste usztywniające przewód gumowy: 2 z 4 musiałem rozwalić żeby odkręcić przewody belki (dobrze chwycić żabą)

- jeśli odkręci się odpowietrznik, wciśnie pedał do podłogi izablokuje (foto) płyn nie kapie na łeb :D

chyba tyle ...

aha, no i długości metalowych przewodów podane w etce zgadzają się

thumb-C48F_4B070933.jpg thumb-C947_4B070933.jpg thumb-831F_4B070933.jpg thumb-082E_4B070933.jpg thumb-CD02_4B070933.jpg thumb-3C78_4B0709E7.jpg thumb-05E1_4B0709E7.jpg thumb-D5A2_4B0709E7.jpg thumb-CD48_4B0709E7.jpg thumb-2C56_4B070A29.jpg thumb-1112_4B070A29.jpg thumb-9B42_4B070A29.jpg thumb-33C0_4B070A29.jpg thumb-02C8_4B070A29.jpg thumb-3516_4B070A5E.jpg thumb-0009_4B070A5E.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sorry za odgrzewanie kotleta ... ale

 

W jaki klucz trzeba sie zaopatrzyc ( wiem jak on wyglada tylko nie znam rozmiaru:fajny ) aby pasował do naszych VW ?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do metalowych przewodów - 11 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ormowiec - dzięki

 

pszemek_K - własnie taki chcę kupić , tylko nie wiedziałem jaki rozmiar

 

pozdr herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, będę niedługo wymieniał u siebie przewody sztywne, które są pordzewiałe i elastyczne odrazu od belki. Jak wygląda sprawa z tymi zaczepami plastikowymi trzymającymi przewody? Czy w sklepie znajdą w jakiś katalogach o jakie chodzi, czy trzeba w serwisie się pytać? Ma ktoś numer fabryczny tego? I czy te zaczepy trzymające przewód do belki i te wzdłuż samochodu są jednakowe, ile ich jest?

No i czy te podkładki sprężyste, o których pisał ormowiec też są do kupienia?

Chcę być przygotowany zawczasu, żeby potem było jak najmniej problemów. Może ktoś będzie znał odpowiedzi dotyczące takich szczegółów, to będę wdzięczny. Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności