Skocz do zawartości
under81

Plamy na Lakierze po antenie - pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

mi sie zdaje, ze winą są te gumowe podkładki pod antene czy też folie.. ponieważ guma nie odprowadza wilgoci i pod nią jets cały czas mokro i tak jakby powloka lakierowana nie maiła dostępu do powietrza i dla tego tak się dzieje..

obecnie zmieniłem antenę na Presidenta Floride i beż zadnych podkłądek ani foli mam i wszystko jest ok.. obecnie stoi na dachu, ale z ciekawości postawiłem ja tez na dwa dni na klapę i nic ona nie zostawiła w przeciwieństwie do ML145 z gumową podkładką.

 

smartpc tak ja postawiłem raz na wilgotnym lakierze i tak sie stało, a drugim razem zostawiłem antene na tylnej klapie i padał deszcz i to samo się stało..

 

a z wyżej wyczytanych przeczytanych waszych postów wynika z tego, że chyba nie ma sensu stawiać anteny na tylną klapę samochodu....

Edytowane przez Potek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość axel

Plama blednie tzn że chyba schodzi sama, postanowiłem antenę przesunąć bliżej anteny od radio zobaczymy jaki będzie efekt(ktoś coś wspominał wiec idę jego tropem)Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że może to mieć jakiś związek z drobinkami metalu w lakierze (lakier metaliczny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyklejcie przezroczystą naklejkę większą niz średnica magnesu,podkładanie foli pod magnes nic nie da bo kurz i tak dostaje się pod magnes i rysuje lakier. ;-) A z plamami tak jak pisał kolega poczekać az samo zniknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykleilem podkladke obok plamy ktora zrobila sie od anteny.

Podkladke przykleilem pewnie w czerwcu 2008. Od tej pory antena na podkladce a ja obserwuje plamy na lakierze w sasiednim miejscu.

Niestety nic nie schdodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest już prawie grudzień, a plama jak się zrobiła na początku sierpnia tak jest do tej pory na tylnej klapie bagażnika i wcale nic nie zeszło... :(

Miała po 3 miesiacach zniknąc... Co mam z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potekk a przestawiłeś antenę w inne miejsce, zostaw i nic nie rób, jak plama jest taka jakby tłusta pod warstwą lakieru to zejdzie chyba ze ty masz plamę z czegoś innego. I z tego co pamiętam to trwa to trochę dłuzej jak 3 miesiące. U mnie po roku czasu jak dokładnie sie przypatrzę po umyciu samochodu to jest to widoczne. Nie pozostaje Ci nic innego tylko czekać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potekk a przestawiłeś antenę w inne miejsce, zostaw i nic nie rób, jak plama jest taka jakby tłusta pod warstwą lakieru to zejdzie chyba ze ty masz plamę z czegoś innego. I z tego co pamiętam to trwa to trochę dłuzej jak 3 miesiące. U mnie po roku czasu jak dokładnie sie przypatrzę po umyciu samochodu to jest to widoczne. Nie pozostaje Ci nic innego tylko czekać. Pozdrawiam

antene od razu zabrałem z klapy i w dodatku zmieniłem na presidenta floride i znajduje sie ona na dachu samochodu bez zadnych podkładek gumowych lub rzeczy tym podobnych i jest ok. Ale ta co zrobiła sie na klapie bagażnika jest po dzień dzisiejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odświeżę temat.

U mnie plama po antenie zeszła praktycznie w 100% (po umyciu samochodu widać jej pozostałości tylko do momentu gdy lakier nie wyschnie). Jednak to już nie ma większego znaczenia, gdyż auto miesiąc temu zmieniło właściciela. Obecnie posiadam Paska kombi i tym razem nie popełniłem już tego samego błędu co ostatnio. Znalazłem super uchwyt do relingu na allegro. Zamówiłem, zamontowałem na stałe i teraz mogę spać spokojnie. Poniżej zamieszczam zdjęcie poglądowe. Naprawdę rozwiązanie rewelacyjne.

Pozdro:vw:

antena.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie odświeżę temat.

U mnie plama po antenie zeszła praktycznie w 100% (po umyciu samochodu widać jej pozostałości tylko do momentu gdy lakier nie wyschnie). Jednak to już nie ma większego znaczenia, gdyż auto miesiąc temu zmieniło właściciela. Obecnie posiadam paska kombi i tym razem nie popełniłem już tego samego błędu co ostatnio. Znalazłem super uchwyt do relingu na allegro. Zamówiłem, zamontowałem na stałe i teraz mogę spać spokojnie. Poniżej zamieszczam zdjęcie poglądowe. Naprawdę rozwiązanie rewelacyjne.

 

a masa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo pytanie zadałem sprzedawcy i w odpowiedzi usłyszałem, że wystarczy dobrze przymocować uchwyt wraz z antena i tyle. I miał racje. Żadnej dodatkowej masy a zasięg i jakość odbioru/nadawania wręcz idealna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadnej dodatkowej masy a zasięg i jakość odbioru/nadawania wręcz idealna.
W takim razie ciekaw jestem na jaki SWR zestroiła Ci się ta Titanium bez żadnej masy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mi tak mowili ze do relingu nie bo masa bo cuda... fakt faktem mam ml145 na magnesie ale z ciekawosci zmierzulem sobie mase na relingu i u mnie jest... mysle ze takie rzeczy trzeba sprawdzac :)

 

co do plamy u mnie tez jest..... no ale takie zycie :) trzeba klasc antene dalej w to samo miejsce i luzik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat, bo też mam problem odbarwienia lakieru. U mnie to wygląda tak, że 2 dni jeździłem z anteną magnesową na dachu z podkładką magnetyczną i teraz mam zajebisty kwadrat odparzony mam czerwone auto (LY3D) (baza+ klar - w oryginale) i teraz mam jaki kwadracik jakby za mgłą ten lakier jest na obszarze tej podkładki. Do dupy. Zakleję to czerwoną folią ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz mam .......... kwadrat

 

Zdjęcia zapodaj i nie ruszaj tego narazie.

 

P.S. Wykropkowany wyraz nie należy do najładniejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie odświeżę temat.

U mnie plama po antenie zeszła praktycznie w 100% (po umyciu samochodu widać jej pozostałości tylko do momentu gdy lakier nie wyschnie). Jednak to już nie ma większego znaczenia, gdyż auto miesiąc temu zmieniło właściciela. Obecnie posiadam Paska kombi i tym razem nie popełniłem już tego samego błędu co ostatnio. Znalazłem super uchwyt do relingu na allegro. Zamówiłem, zamontowałem na stałe i teraz mogę spać spokojnie. Poniżej zamieszczam zdjęcie poglądowe. Naprawdę rozwiązanie rewelacyjne.

Uchwyt faktycznie wygląda bardzo estetycznie w porównaniu do wszystkich innych relingowych. Czy możesz dać jakiś namiar (nazwę firmy, lub nr aukcji) na ten przedmiot? Jestem zainteresowany zakupem.

A tak przy okazji zapytam - mam Super Georgia Presidenta, z której jestem zadowolony i najchętniej przerobiłbym ją na uchwyt na relingu B6 właśnie. Czy jest to wykonalne? Ewentualnie jaki typ główki pasuje PL, DV czy może jeszcze jakiś inny?

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uchwyt faktycznie wygląda bardzo estetycznie w porównaniu do wszystkich innych relingowych. Czy możesz dać jakiś namiar (nazwę firmy, lub nr aukcji) na ten przedmiot? Jestem zainteresowany zakupem.

A tak przy okazji zapytam - mam Super Georgia Presidenta, z której jestem zadowolony i najchętniej przerobiłbym ją na uchwyt na relingu B6 właśnie. Czy jest to wykonalne? Ewentualnie jaki typ główki pasuje PL, DV czy może jeszcze jakiś inny?

Pozdrowienia.

Nie sądzę żebyś mógł zamontować Georgię na główce PL, czy DV. Dodatkowo może się okazać , że będą problemy z zestrojeniem jej na uchwycie. Jest to antena typowo magnetyczna, więc może nie działać prawidłowo zamontowana na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Skiubek uchwyt nabyłem od sprzedawcy marczan500 z Allegro , ale z tego co się orientuję miał ich tylko kilka sztuk (robił to na zamówienie dla siebie i wykonawca podał minimalną ilość sztuk jaką musi zamówić). Co mogę jeszcze powiedzieć...od momentu założenia uchwytu i anteny 1,2m zapomniałem już co to znaczy porysowany lakier czy jakieś tam plamy na lakierze...radio odbiera bardzo czysto (Johnny III z ASC) i słychać mnie na wystarczającą odległość (kilka km). Jak dla mnie to rozwiązanie jest the best.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności