Skocz do zawartości
under81

Plamy na Lakierze po antenie - pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Prosty sposob, wzucam antene na noc do bagaznika a jak krece sie wkolo domu to jej nie stawiam bo nie ma to sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to wyglada tak jak na zdjeciu ponizej

IMG_1615.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co na zdjeciu to wyglada jak brudne, lub zarysowane. Moze zadlugo miales antene i ten brud wkolo sie wgryzl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mialem jakas folijke pod antena i tak jest do tej pory. Po jezdzie zawsze odklejam antene i chowam ja do bagaznika. Po wyjeciu z bagaznik klade folie a na nia magnes z antena jakos specjalnie nie czyszcze dachu przed polozeniem anteny. Wlasnie szukam na allegro takiej folii poliweglanowej zeby nakleic na dach i sprobuje antene z drugiej strony mocowac to moze "samo zejdzie"

 

PS. Moze ktos ma namiary na taka follie o wymiarach 16cm x 16cm. Na allegro najwieksze dostepne to 10x15cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie wygląda plama na lakierze na mojej klapie nie jest to ani tłuste ani mokre i nie daje się tego niczym usunąć.

plama [].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego papier scierny na wode 2000, pasta polerska G3, i jakies mleczko typu plasmal i po problemie ostroznie ! z papierem i pasta G3 ,albo podiec do najbliszego lakiernika to ci to usunie POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden papier, przestawisz antenę w inne miejsce i kółko po 2-3 tyg samo zniknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żaden papier, przestawisz antenę w inne miejsce i kółko po 2-3 tyg samo zniknie

Dokładnie tak jak Ci napisał kolega ormowiec :ok: , nie usuniesz tego. Miałem tak samo , pozostawiłem tą plamę w spokoju i po ok 2 tyg. , już jej nie było.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy plama zeszła sama ale trawało to prawie 2 m-ce ale na szczęście już jej nie ma. teraz nakleiłem folie, mam nadzieję ze nie odbarwia lakieru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz nakleiłem folie, mam nadzieję ze nie odbarwia lakieru

 

Spokojnie. Będziesz miał to samo. Przyczyna jest prosta - lakier metalik to tak na prawdę maluteńkie opiłki "metalu" zawieszone w "lakierze" - pod wpływem pola magnetycznego z podstawy anteny układają się w ładniutkie kółeczko. Aby powróciły do stanu "wolnego" potrzeba po prostu czasu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy plama zeszła sama ale trawało to prawie 2 m-ce ale na szczęście już jej nie ma. teraz nakleiłem folie, mam nadzieję ze nie odbarwia lakieru

A n ie mówiłem gdybyś nie traktował niczym zeszłoby szybciej - człowiek całe życie się uczy .

Przygotowałeś lakier pod foilię ?

Edytowane przez gobi
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A n ie mówiłem gdybyś nie traktował niczym zeszłoby szybciej - człowiek całe życie się uczy .

Przygotowałeś lakier pod foilię ?

 

 

 

kolego a jak go przygotować, umyłem płynem do szyb wytarłem szmatką i poczekałem az wyschnie przykleiłem folę samoprzylepną przeźroczystą i postawiłem antenę. Mam nadzieję ze klej nie bedzie już żadnych szkód robił, a jęsli masz inne zdanie to odpisz ( dla bezpieczeństwa mojego lakieru);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
umyłem płynem do szyb No właśnie a takim płynem do szyb to myć się powinno co...? wytarłem szmatką

Po umyciu auta powinieneś wywoskować całe lub tylko to miejsce gdzie przykleiłeś placka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Właśnie zdjołem swoje CB z auta, antene miałem na magnesie na tylnej klapie i co mnie zaskoczyło po zdjęciu to , że tam gdzie był magnes od anteny CB został mi ślad jaśniejszy niż lakier ( lakier srebny-wpadajacy w niebieski)..Macie jakieś pomysły jak sie tego pozbyć?? Pucowałem to miejsce Pastą TEMPO i nic nie pomogło :( :( Jesli macie jakieś pomysły to pomóżćie...

 

_scalone

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wygląda to tak :

 

c08f39512789.jpg

 

Jak dla mnie to bardzo nie ciekawie... ale mam nadzieję, że zniknie po jakimś czasie.. ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wtrącę się do rozmowy...

niestety u mnie na tylnej klapie jest identyczna sytuacja z ta tylko różnicą, że chyba wiem co jest powodem takiego stanu rzeczy.

Mianowicie po kupnie anteny przez 3 dni sterczała na dachu(kabel był za krótki, żeby postawić ją na klapie). Zamówiłem przedłużkę i po jej zamontowaniu i ułożeniu kabla pod tapicerką przyszedł moment na umycie furki i ustawienie antenki na ostatecznym miejscu.

No i tu pojawia się ciekawostka...następnego dnia coś podkusiło mnie żeby odczepić antenkę od klapy...i ku mojemu zdziwieniu na czarnym lakierze w obrębie obrysu magnesu pojawiło się tak jakby jaśniejsze odbarwienie lakieru(a po 3 dobach stania na dachu nie zostawiła najmniejszego śladu).

Czy u osób, które miały coś takiego(potekk, under81, johny x)miało również miejsce stawianie antenki na wilgotny lakier?

Powiedzcie chłopaki jeszcze jak Wam się spisują te podkładki i czy znikanie plamy da się w jakiś sposób przyspieszyć(np. polewanie tego miejsca ciepła wodą, postawienie fury na słońcu bądź cokolwiek innego)

WIELKIE dzięki za odpowiedź...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość axel

Ja tez mam taką plamę i czy to tez zejdzie na jakimś czasie?Na srebrnym to tez wygląda nieciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zejdzie na jakimś czasie?

 

Zejdzie zejdzie - pisaliśmy o tym w tym wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy te plamy zejdą, ale chwilę to potrwa, na srebrnym lakierze faktycznie to brzydko wygląda , bo tak jak tłusta plama pod bezbarwną warstwa lakieru, u mnie taka plama schodziła kilka miesięcy a jak teraz popatrzę pod kątem to i tak to delikatnie widać. Powiem wam ze postawienie anteny na naklejonej folii też nic nie daje bo po odklejeniu widać również takie kółko. Myślę ze postawienie anteny na mokrym lakierze nie ma tutaj znaczenia bo przecież przez folię woda nie przejdzie a kólka i tak są. A na koniec ciekawostka od poł roku moja magnesówka ML 145 stoi obok anteny od radia na dachu i nie ma żadnego kółka. Tylko passat wygląda jak trolejbus, albo zdalnie sterowany i haczę o niektóre tunele. Frajda jest jak jedzie z wami ktoś obcy i usłyszy takie puknięcie, to aż sie pochyla w samochodzie :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności