Skocz do zawartości
under81

Plamy na Lakierze po antenie - pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam w samochodzie postawiona na klapie bagażnika antenę cb magnesową z ochronną guma i zauważyłem tydzień temu po odklejeniu anteny że na lakierze został ślad po tej antenie nie jest to zadrapanie tylko odbarwienie lakieru tak jak by pod warstwą bezbarwnego była woda ( zaznaczam ze klapa nie była malowana ani nie ma w tym miejscu żadnych wad lakierniczych odstawiłem antenę w inne miejsce, bo myślałem ze plama wyschnie ale niestety nic. Mam pytanie czy ktoś spotkał sie z czymś takim i czy to można jakoś usunąć bo bardzo to brzydko wygląda takie koło o średnicy 11 cm na lakierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety kolego to minus magnesówki że zostawia takie koła :( ja doczyściłem to gorącą woda z płynem do prania a teraz mam podkładkę z przezroczystej foli która jest przyklejona do dachu produkcji vel Dużego i na nią dopiero zakładam antenę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
produkcji vel Dużego

Hehe, produkcja polegała na kupieniu folii bezbarwnej samoprzylepnej i wycięciu kwadratu 15x15 cm.

No i polecam ten TEMAT

U mnie bez podkładki antena zostawiała ślad gumy, ale bez żadnych odbarwień. Spróbuj pastą TEMPO przejechać ten kawałek dachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywalem folii ale caly czas mam takie kolko w sumie to widac tylko taki obwod podstawy nie jest cale wypelnione. ja uzywam zwyklej folii i jak wychodze z samochodu, czy do garazu wstawiam to zdejmuje antene i ta folie.

 

Myslalem o takiej podkadce z poliweglanu ale to juz gorzej przylega do dachu i gorzej odbiera CB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pojezdzisz troche z folia i zostanie Ci koleczko ciemniejszego lakieru

no chyba ze zostanie juz na zawsze pod antena

jak narazie podkladka magnetyczna chyba najlepiej podchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - do tematu o podkładkach dałem link powyżej.

Radźcie koledze jak lakier doprowadzić do porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rób bo pogorszysz !

Postaw antenę w inne miejsce i zapomnij na jakiś tydzień że masz ciemny placek - po kilku dniach sam zejdzie - wiem z autopsji.

Jak po tygodniu będzie brak poprawy to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie zgodziłbym się że te koła zejdą bo ni nawet po myjce ręcznej nie zeszło choć prosiłem żeby dobrze wyszorowali:( dopiero sam się z tym rozprawiłem a jak postawi w innym miejscu to będzie miał kolejne znaki, dlatego tylko folia przylepna bezbarwna i na to magnes:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może z innej beczki - to jedna z wad anteny na podstawie magnesowej następny etap to będzie płacz jak magnes "złapie" jakiś opiłek metalowy który trafi pod podstawę i poryje lakier - rada na to prosta dziura w dachu i antena na stałe i nie będzie problemów z magnesem.

Osobiście niedługo zamontuję taką Turbo 5000 http://www.sirioantenne.it/prodotti_ant.php?idc=1008171255&idg=1008171169&idp=1144670713 w dziurę po AM/FM a magnesówkę może na bazę postawię .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To może z innej beczki - to jedna z wad anteny na podstawie magnesowej następny etap to będzie płacz jak magnes "złapie" jakiś opiłek metalowy który trafi pod podstawę i poryje lakier - rada na to prosta dziura w dachu i antena na stałe i nie będzie problemów z magnesem.

Osobiście niedługo zamontuję taką Turbo 5000 http://www.sirioantenne.it/prodotti_ant.php?idc=1008171255&idg=1008171169&idp=1144670713 w dziurę po AM/FM a magnesówkę może na bazę postawię .

 

folia spokojnie wystarcza pod magnes, dziura w dachu ...sorry ale to nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie rób bo pogorszysz !

Postaw antenę w inne miejsce i zapomnij na jakiś tydzień że masz ciemny placek - po kilku dniach sam zejdzie - wiem z autopsji.

Jak po tygodniu będzie brak poprawy to daj znać.

 

 

Kolego przykro mi i mojemu pasacikowi ale plama sama nie zniknęła próbowałem umyć to płynem do prania, płynem do mycia naczyń i niestety nic :(, poszła nawet w ruch pasta tempo ale też nic. Plama faktycznie to nie całe koło ale ale okrąg taki jak magnes. kolego jeśli masz jakiś pomysł to odpisz jak się tego pozbyć, bo już sie zabezpieczyłem folią samoprzylepną ale brzydko to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to próbuj szmatką i benzyna ekstrakcyjna może to zadziała:( o lakier sie nie bój bo ta benzyna nie wyżera w busie firmowym czyściłem nią ślady smoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tobie sie lakier odparzyl, odbrarwil ?

Wstaw jakies zdjecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale tobie sie lakier odparzyl, odbrarwil ?

Wstaw jakies zdjecie.

 

nie po magnesie jak nie masz podkładki zostają takie kręgi ale lakier nie jest odparzony, to wygląda jakbyś cyrklem i ołówkiem pokreślił koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzis zrobie zdjecie co mam u siebie i wrzuce na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 2 lat uzywam anten na magnesie, w lexusie na dachu (czarny metalik), w passacie na dachu klapy (dziwnie brzmi) zielony metalik. I kregi sa od brudu i tyle, wytre to lub umyje i jest ok. Wazne zeby guma byla czysta i dach tez. Mialem pyl i syf na dachu to polewalem mineralka i wycieralem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
próbowałem umyć to płynem do prania, płynem do mycia naczyń i niestety nic , poszła nawet w ruch pasta tempo ale też nic

Pisałem chyba po polsku ŻEBY NIC NIE ROBIĆ !Szorujesz lakier aż dojdziesz do gołej blachy .

To się nie dzieje na lakierze tylko magnes swoim długotrwałym działaniem podnosi jakieś tam cząstki metalowe i je zbiera w kółko wielkości podstawy cały ambaras polega na tym że to się samo rozejdzie jak się te cząstki poukładają na swoje miejsca.

Przerabiałem to już na dachu białego auta najpierw centralnie na środku a drugi raz na lewym tylnym rogu tegoż samego dachu - za każdym razem plama za jakiś czas znikała sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wytre to lub umyje i jest ok.

 

no chyba kolega pisze że to u niego nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no chyba kolega pisze że to u niego nie pomaga

 

Ja nie pisze ze on ma myc, tylko dlaczego mu sie te okregi zrobily? Stala ta antena ile czasu w jednym miejscu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem równe 2 tygodnie i właśnie te kręgi mi się porobiły ale ja doczyściłem i potem od Dużego wziąłem folie przylepna bezbarwną i tak teraz śmigam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności