Skocz do zawartości
Gość robert199

kilka pytan o 4motion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robert199

jestem od niedawna uzytkownikiem passata kombi 1,9 130KM 4motion 2001 i nie mam pojecia jakiej wielkosci jest zbiornik, nigdzie w instrukcji nie znalazlem pojemnosci zbiornika nigdzie w instrukcji niema, nawet dokladniejszych danych tez niema.

zauwazylem, ze tylny most jest troszke "zapocony" od strony lewej półosi nie wiem gdzie jak sie sprawdza stan oleju w tym moscie.

i nie wiem czy w tym ukladzie jest haldex czy torsen, haldexa widzialem w t4 i jakos inaczej to wygladalo, wiec sam juz nie wiem, bo w instrukcji jest zmiana filtru haldex, tylko ze ja go tam nie widze, ale moge sie mylic w etce tez jest torsen.

i nie dzlala mi podswietlanie popielniczek, jednej i drugiej, i nie wiem jak sie do tego dobrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

W Passacie jest Torsen

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert199

chyba mamy podobne samochody, kolor mojego jest nawet taki sam,

to zadam jeszcze jedno pytanie przy okazji:

ile wymiana rozrządu kosztuje?? i na jakim oleju najlepiej jezdzic turbodieslem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

U mnie 450zł części a robocizna około 200-250zł za sam rozrząd.

Do tego warto wymienić oba paski napędowe jeśli wymaga tego ich stan a napewno wymaga :) po 90kkm.

 

Oleju warto używać 505.01 a ja jeżdżę osobiście na egzotycznym dośc oleju, którym jest szwajcarski Panolin

 

Dokładniej na takim jak poniżej.

 

Panolin Racing Synth 5W-40

 

Jak widać spełnia normę 505.01 dla silników z pompowtryskiwaczami i kosztuje ok 33zł - 35zł za litr (Nie konfekcjonowany)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kicol
w instrukcji jest zmiana filtru haldex,

 

w instrukcji jest - racja...

wałkowałem temat u wielu mechaników ( i w kilku serwisach) i większość twierdzi, że nic się nie wymienia... :626:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności