Skocz do zawartości
Gość Arturo

Samodzielna wymiana żarówek H7 W B6

Rekomendowane odpowiedzi

trzeba zdjąć zderzak kolego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wracając do tematu, to polecacie jakieś dobre i fajnie świecące żarówki H7?

Może Osram NightBreaker albo Philips'a BlueVision?

 

Tak naprawdę, to nigdy nie jeździłem na żadnych żarówkach z tzw "wyższej półki" i tak się zastanawiam, czy rzeczywiście jest taka różnica jak opisują to co niektórzy na allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w ilości światła nie jest piorunująca ale w barwie zdecydowanie tak. Np Osram Night Breaker świecą na biało a zwykłe H7 zazwyczaj mają odcień żółty.

Chociaż czasem jest tak że dobrze zrobiona chińszczyzna potrafi też tak samo świecić/

Problem w tym że czasem można trafić na totalny badziew...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam wieczór, kiedy pierwszy raz jechałem na światłach mijania z fabrycznymi żarówkami H7 ...:zeco. Widoczność drogi przed samochodem była tragiczna! Na drugi dzień w reflektorach siedziały już Philipsy Blue Vision Xenon Effect - oryginały z homologacją oczywiście, cena za komplet: 130 zł w sklepie, na Allegro 91 zł. Różnica jest diametralna, światło jest delikatnie białawe, a na lini załamania lekko niebieskawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Ja przed Hidem miałem te blue vision philipsa ,teraz siedzą w długich w nocy wyglądają oki białe ale w dzień żółć niestety ,nie szukajcie żarówek odpowiadającym xenon bo takich niema owszem świecą inną barwą ale na drodze światła mało ,kupiłem nawet kiedyś setki ale bańki się porobiły na żarówkach od temp zbyt wysokiej ,polecają te gt 150 ale piszę żadne nie dogodzą tak jak dogodził mi Hidzior ;)

wiem wiem nielegalne są :lol ,i powiem więcej wiem już prawie rok to :) i nie oślepia bo ucina przesłona jest regulowana ;) wyprzedziłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana żarówek w b6 to katorga Nie dosc ze ledwo reka wchodzi to jeszcze nie mozna jej zaczepic :dupablada A co do zarowek to bluevision sa naprawde dobre Rewelacyjnie sprawdzily sie w b5 a teraz w b6 :bleble aczkolwiek mam w planach wymiane na ksenony :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnica w ilości światła nie jest piorunująca ale w barwie zdecydowanie tak. Np Osram Night Breaker świecą na biało a zwykłe H7 zazwyczaj mają odcień żółty.

Chociaż czasem jest tak że dobrze zrobiona chińszczyzna potrafi też tak samo świecić/

Problem w tym że czasem można trafić na totalny badziew...

 

Założyłem Osram Night Breaker Plus nie dlatego że mi się spaliły tylko słabo jak dla mnie świeciły i nie wiem co mogłem źle zrobić przy tej wymianie bo te nowe tzw. z wyższej półki świecą jeszcze gorzej tzn. bardzo nisko czy mogłem źle założyć i to dlatego??? po wyjęciu starej żarówki starałem się założyć identycznie a jeżeli chodzi o wyjęcie żarówki to po prostu na wcisk u mnie jest założone przynajmniej tak wyciągałem i tak zakładałem na wcisk co mogłem źle zrobić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie jestem sam, ja rowniez zalozylem osram night braker i jest tragicznie. Swieca tak jak by ich nie bylo nie wiem dlaczego, byc moze nie nadaja sie do soczewek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze ze nie jestem sam, ja rowniez zalozylem osram night braker i jest tragicznie. Swieca tak jak by ich nie bylo nie wiem dlaczego, byc moze nie nadaja sie do soczewek

czyli jest nas 2 i co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widze ze nie jestem sam, ja rowniez zalozylem osram night braker i jest tragicznie. Swieca tak jak by ich nie bylo nie wiem dlaczego, byc moze nie nadaja sie do soczewek

Ja zakładałem oryginały, to też były jakieś barwione osram, ale nie pamiętam czy night braker. W każdym razie zwykłe reflektory w passacie B6 to tragedia, niezależnie jaką żarówkę włożymy. Dlatego VW później dał pakiet, w którym m.in. xenony można było dokupić za 1000pln, sami zobaczyli, że zrobili coś co nie do końca działa. Chociaż xenony w passacie także nie są najwyższych lotów, bo powiem szczerze, że te z toyoty świecą wyraźnie lepiej. Nawet w fabii żony zwykłe soczewki w porównaniu do passatowskich dawały światło o niebo lepsze. Ciekawy jestem czy ten problem został wyeliminowany w nowym modelu B7, czy podstawowe reflektory są w stanie zapewnić minimum widoczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mialem wlasnie kupic brekery i sie zastanawiam moze jakies fotki byscie zrobili i wrzucili jak swieca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSRAM NIGHT BREAKER PLUS . Rewelacja naprawdę warto, zakładałem teraz takie w Listopadzie tacie w Chevrolecie Captiva Warto !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Założyłem Osram Night Breaker Plus nie dlatego że mi się spaliły tylko słabo jak dla mnie świeciły i nie wiem co mogłem źle zrobić przy tej wymianie bo te nowe tzw. z wyższej półki świecą jeszcze gorzej tzn. bardzo nisko czy mogłem źle założyć i to dlatego??? po wyjęciu starej żarówki starałem się założyć identycznie a jeżeli chodzi o wyjęcie żarówki to po prostu na wcisk u mnie jest założone przynajmniej tak wyciągałem i tak zakładałem na wcisk co mogłem źle zrobić???

 

Widze ze nie jestem sam, ja rowniez zalozylem osram night braker i jest tragicznie. Swieca tak jak by ich nie bylo nie wiem dlaczego, byc moze nie nadaja sie do soczewek

 

moze jakies fotki byscie zrobili i wrzucili jak swieca

 

Na mam breakery. W B5 to jest tak, że wraz z bixenonem zapala się również żarówka i niejako wspomaga światła drogowe. Świeci to rewelacyjnie:

 

s02r.jpg

 

I jeszcze same żarówki - foto zapożyczone od Czajek19:

 

http://img27.imageshack.us/img27/347/p7096453.jpg

 

Jeśli Wam to nie świeci - jeszcze raz popatrzcie czy prawidłowo została żarówka (niestety nie jest to proste, ona na tych wąsach lubi się zawiesić i zrobić psikusa.

 

Jeśli jest to prawidłowe, to chyba czas zregenerować reflektory. No cóż plastiki na przodzie i odbłyśniki w tych lampach zużywają się pioruńsko szybko. A nawet 20% zużycie odbłyśnika, tyle samo plastiku i brudna soczewka dają nam ponad 50% ograniczenie światła! W dziale polecam jest link do firmy zajmującej się regeneracją reflektorów. Myślę, ze warto tam zawitać...

 

Ogólnie ja żarówki polecam, bo uważam, że póki co lepszych na rynku nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B6 światła drogowe też są w miarę OK, problem dotyczy świateł mijania, które są baaardzo kiepskie jak na tę klasę auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ miałem przygodę musiałem kupić oba reflektory. po zakupie okazało się, że te, które kupiłem nieco różnią się budową. Jak później okazało się, przed rozbiciem miałem Valeo, a ja kupiłem Hella. Pytanie czy będą pasowały reflektory Hella gdy wcześniej były Valeo i czy będzia działać regulacja wysokości świateł. Wtyczka wygląda tak samo, ale sam reflektor ma trochę inną budowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłbym jeszcze do żarówek. Po pierwsze jak mi się przepalą wrócę do Philips Diamond Vision - rewelacja miałem je w golfie IV i warte są tych 70 zł - żadne xenon efect.Nie jest to moje przekonanie po filmie na you tube ale moje własne spostrzeżenie. Miałem leda na postoju i te dioamond-y i w pracy myśleli, że w golfie mam xenony bo światło było naprawdę białe i przede wszystkim podczas opadów dobrze się sprawowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzinio

witam chciałem zapytać jak założyć poprawnie żarówkę w przednim reflektorze passata b6 (mianowicie chodzi mi o ten ząbek w żarówce jak ma byc ułożony )z góry dziekuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ząbek do dołu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam chciałem zapytać jak założyć poprawnie żarówkę w przednim reflektorze passata b6 (mianowicie chodzi mi o ten ząbek w żarówce jak ma byc ułożony )z góry dziekuję

Zakładaj żarówkę samą bez wtyczki będzie Ci łatwiej a później wepniesz wtyczkę musisz wyczuć jak ząbek wskakuje w ten otwór i wcisnąć mocno aż się zatrzaśnie ja pomagałem sobie lusterkiem przy pierwszej wymianie żeby zobaczyć gdzie ten otwór na ząbek się znajduje ale teraz to na wyczucie powoli i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem żarówki w ten sam dzień, w którym kupiłem auto... Na początku musiałem się trochę namęczyć, ale wystarczy "znaleźć" sposób. Tak na prawdę nie jest to trudne. Problemem bardziej jest to, że trzeba robić to na "macanego" bo ciężko cokolwiek zobaczyć z powodu braku miejsca.

U mnie trzeba przekręcić plastikowe mocowanie, jak już wcześniej ktoś zauważył.

 

Jeżeli chodzi o lampy moim zdaniem nie są złe i światło jest całkiem dobre.

 

Co do żarówek to mam Osram Night Breaker i jestem trochę rozczarowany... Wydaje mi się, że świecą trochę żółtawo. W Vectrze B też mam te żarówki i świetnie wyglądają. Trudno na oko ocenić różnicę w dystansie ale barwa jest prawie czysto biała.

W pasku wydaje mi się bardziej żółta.

 

Jak duża jest różnica między Night Breaker a Night Breaker Plus? Warto wymieniać?

Szukam żarówek, które będą miały białą barwę lub niebieskawą (ale delikatnie) i dość daleko świeciły.

Nie chcę zakładać 100W żarówek bo to grozi przegrzaniem, po co sobie samemu bruździć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności