Skocz do zawartości
Gość Arturo

Samodzielna wymiana żarówek H7 W B6

Rekomendowane odpowiedzi

Ten kto narzeka na dostęp do żarówki H7 w B6 nie miał chyba okazji wymienić żarówki w B5. W B6 to bułka z masłem. Jakość światła też jest nieporównywalna, w B5 było kiepsko, w B5fl zdecydowanie lepiej, ale w B6 to dla mnie rewelacja. I mijania i drogowe świecą bardzo dobrze i to też w porównaniu nie tylko z passatami ale też innymi autami którymi miałem okazję jeździć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie miałem okazji wymieniać żarówki w B5, ale wymieniałem w Oplu Vectrze B i powiem, że tam też nie jest łatwo... Dostęp nie naljlepszy, zatrzaski jakieś dziwne.. Oczywiście, jak się nabierze wprawy to wszystko jest proste, ale też na "macanego" robiłem po jakimś czasie. Mam nadzieję, że w moim B6 nabiorę takiej samej wprawy... Chociaż wolałbym jednak nie nabierać tej wprawy... lepiej nie mieć takiej potrzeby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I mijania i drogowe świecą bardzo dobrze i to też w porównaniu nie tylko z passatami ale też innymi autami którymi miałem okazję jeździć...

To nie wiem jakimi autami jeździłeś skoro twierdzisz, że B6-ka ma dobre światła. Dobre to ma jak są xenony. Zwykłe to totalna porażka i nie wiem do czego mozna je porównać. W fabii żony są o wiele lepsze, w aurisie bez porównania, nawet w starej octavii z 2001 roku. Pewnie dlatego pod koniec produkcji B6 xenony VW dawał w pakiecie za 1190pln, zobaczyli co schrzanili. Nie wiem jak jest w B7, ale to jeden z głównych punktów, które w stosunku do poprzenika powinni poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro twierdzisz, że B6-ka ma dobre światła. Zwykłe to totalna porażka i nie wiem do czego mozna je porównać.
W 100% się zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie wiem jakimi autami jeździłeś skoro twierdzisz, że B6-ka ma dobre światła. Dobre to ma jak są xenony. Zwykłe to totalna porażka i nie wiem do czego mozna je porównać. W fabii żony są o wiele lepsze, w aurisie bez porównania, nawet w starej octavii z 2001 roku. Pewnie dlatego pod koniec produkcji B6 xenony VW dawał w pakiecie za 1190pln, zobaczyli co schrzanili. Nie wiem jak jest w B7, ale to jeden z głównych punktów, które w stosunku do poprzenika powinni poprawić.

Dokładnie tak, soczewki w B6 święcą bardzo słabo. Xenon - wiadomo wypada dużo lepiej, ale też bez rewelacji. W b7 są do wyboru bodajże 3 rodzaje reflektorów, także chyba coś poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widać mam wyjątkowy egzemplarz. To jest pierwsze moje auto w którym naprawdę jestem zadowolony ze świateł. Większość aut którymi miałem okazję podróżować ma zwykłe lampy, ale np A6 C6 na bixenonie jakoś mnie jakością nie zachwyciło, mijania porównywalnie, ale drogowe twierdzę że słabsze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to widać mam wyjątkowy egzemplarz.

 

Zgadzam się - ja też jestem zadowolony z tych świateł. Mój szwagier ma Avensis i ksenony - dużej różnicy nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamontowałem u siebie żarówki Philips Blue Vision H7 i postojówki.

Wcześniej miałem zamontowane H7 Night Breaker - Osram. Philipsa świecą bardziej na biało i "oczka" wyglądają świetnie. Wymiana H7 w światłach mijania i drogowych (przełożyłem Night Breakery z mijania na drogowe gdzie miałem zwykłe) trwała niecałe 5 minut.

Problem był przy postojówkach, a właściwie przy tej od strony kierowcy... żeby się tam dostać to jakaś masakra... Mam dość spore ręce, ale powinny się zginać jeszcze w środku kości przedramienia... ;) Mało brakowało a usunął bym pokrywę filtra powietrza, co by pomogło nieco, ale udało się bez tego.

Faktycznie chwycenie przewodów i pociągnięcie wystarczy żeby wyciągnąć żarówkę postojową. Nie ma obawy, że coś się urwie. Problem jest z włożeniem jej na miejsce... Przy zapalonych postojówkach jest to o wiele prostsze i poszło szybko. Niestety trzeba mieć długie palce - wciskałem ją na maksymalnym "zasięgu" :) także ktoś z krótszą dłonią może mieć problem. Chociaż być może wciśnie ją głębiej.

Z prawej strony wymiana postojówki to był "moment".

Świecą o wiele lepiej niż te żółte normalne. Miałem porównanie, bo zapaliłem postoje po wymianie jednej. Mega różnica.

Po tej wymianie powiem, że Philips wykonał lepsze żarówki niż Osram. Lepsze światło i biało-niebiesko patrzy z lamp. Komponuje się fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem blue vision w astrze i w 3bg. Zarówka fajna, ale niestety niesamowicie krótka żywotność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przerabialem blue vision w astrze i w 3bg. Zarówka fajna, ale niestety niesamowicie krótka żywotność...

 

Co to znaczy "niesamowicie krótka"? Znaczy się tydzień, miesiąc, pół roku?

 

Mam nadzieję, że wytrzyma do końca roku, jak nie... to zobaczymy coś innego.

Chciałem kupić inne Philipsy, takie o dają barwę światła 5000K, ktoś już podawał nazwę wcześniej, chyba Diamond coś tam. Ale nie ma w tej chwili nigdzie na allegro...

Jakiś czas temu byłem w Shwedt - u Niemiaszków kupiłem jakieś H7 extra white - w Vectrze B sprawdzają się rewelacyjnie. Lepsze niż Night Breaker, te przepalały się po około dwóch miesiącach - szczególnie prawa strona...

W pasku nie ma tego problemu.

Może te Philipsy trochę dłużej wytrzymają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownujac do Toyoty np. Yaris to jest to dosc proste, o ile ktos nie ma rak jak Pudzian;

na pewno jest to latwiejsze od strony lewej niz prawej gdzie jest dosc ciasno.

Zatem po pierwsze sciagamy ten gumowy dekiel, nastepnie wsadzamy dlon najlepiej całą

lapiemy za plastikowa oprawke i lekko ja wciskamy po czym obracamy w te strone w ktora to jest mozliwe (nie pamietam w ktora...) i wyciagamy cala oprawke lacznie z zarowka; teraz jedna uwaga o ktorej chyba nikt nie wspomnial otoz wyciagniecie zarowki z oprawki wcale nie jest takie latwe i ma sie wrazenie jakby cos jeszcze te zarowke trzymalo; nie nalezy sie tym przejmowac tylko zlapac za metalowa podstawke zarowki (uchwyt banki moze byc lekko niebezpieczny..) i probowac wyciagac zarowke z oprawki tak jakby sie chcialo wyrwac drzewo z ziemi (przepraszam za to porownanie ale lepsze nie przychodzi mi do glowy..) idzie to z pewnym oporem ale po paru ruchach zarowke daje sie wyciagnac; zakladanie nowej zarowki to po prostu opracja wcisniecia jej do oprawki i tylko w jednym polozeniu jest to mozliwe wiec nie ma sie jak pomylic a nastepnie, i tu troche moze byc gorzej, trzymajac oprawke w rece musimy trafic do otworu nie widzac go; dobrze jest wczesniej poprobowac w ktorym miejscu ten otwor jest po czym wsadzamy oprawke z zarowka do gniazda i wykonujac ruchy obrotowe probujemy znalezc polozenie w ktorym oprawke lekko wsunie sie do gniazda jak to znajdziemy to wystarczy nacisnac oprawke i przekrecic o jakas 1/4 obrotu w jedna lub druga strone co spowoduje zablokowanie oprawki w gniezdzie; i tyle.

 

---------- Post added at 23:14 ---------- Previous post was at 22:17 ----------

 

Przepraszam ze sie tu jeszcze wlacze do tego tematu; otoz przetestowalem zarowki Osram Night breaker i przy codziennym uzytkowaniu dzialaly mi rowno jeden rok; sa one na pewno lepsze od tych ktore byly seryjnie montowane (Tungsram) pod wzgledem jasnosci; zaryzykuje stwierdzenie ze w nocy swieca one calkiem dobrze; jako ze dzis przepalila mi sie pierwsza z nich ze strony akurat lewej wymienilem na Osram Night breaker PLUS i te swieca minimalnie lepiej od Night breaker;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana żarówek mijania na prawdę prosta. Wszystko trwało jakieś 5 minut, a dostęp myślę że w innych autach jest gorszy, a tu jeszcze nie ma tragedii.J u siebie założyłem żarówki H7 OSRAM NIGHT BREAKER PLUS

Zobaczę różnicę w świetle jak będę jechał w nocy. Z tego co wiem to ludzie je sobie chwalą. Koszt żarówek 80 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty montaz to subiektywna opinia. Jasne. Zalezy jak podejdzie.

Ja mam halogeny H7 Valeo i walczylem od 15 min. z wyjeciem starej zarowki z obudowy tej czarnej plastikowej. I...zostawilem temat do jutra.

Zarowka wciska sie w obudowe, ale o przekreceniu nie ma mowy. Wyjecie zarowki, czyli w przeciwna strone niz wciskanie w obudowe, tez bez rezultatow...

Czyli sytuacja patowa, stara nie swieci, a nowej nie moge zalozyc bo starej wyjac z czarnej obudowy Valeo nie daje rady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też męczyłem się z wymianą żarówek w B6 ( lampy valeo ). Udało się metodą prób.

Założyłem Osram Nightbreaker, w porównaniu do zwykłych Osramów różnica dość znaczna.

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tez mam brekery i od zwykłych osram nie widze duzej roznicy poza barwa swiatla bardziej biala niz zółta zasieg ten sam zdeka swiatlo pana niebiesko zółte ogolnie standart wystarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosty montaz to subiektywna opinia. Jasne. Zalezy jak podejdzie.

Ja mam halogeny H7 Valeo i walczylem od 15 min. z wyjeciem starej zarowki z obudowy tej czarnej plastikowej. I...zostawilem temat do jutra.

Zarowka wciska sie w obudowe, ale o przekreceniu nie ma mowy. Wyjecie zarowki, czyli w przeciwna strone niz wciskanie w obudowe, tez bez rezultatow...

Czyli sytuacja patowa, stara nie swieci, a nowej nie moge zalozyc bo starej wyjac z czarnej obudowy Valeo nie daje rady...

Mi przy pierwszej wymianie pomogło małe lestrtko którym sobie zobaczyłem jak tam powinna leżeć ta żarówka i oczywiście do tego latarka

Z wyciągnięciem nie miałem problemu po prostu ta żarówka (przynajmniej w moim typie lamp)jest na wcisk

A przed założeniem dzięki lusterku zobaczyłem gdzie ma być ten tzw. wypust z żarówki i bez problemu umieściłem żarówki we właściwym miejscu dodam że żarówke zakładałem samą a dopiero później wtyk z kablami jak dla mnie jest wygodniej!

PS. Jak kupiłem żarówki i tam mieli obok sklepu zakład diagnostyczny i zapytałem czy mi od razu wymienią bo nigdy jeszcze w b6 nie wymieniałem i może oni wiedzą to oczywiście sie zgodzili tylko że jak mi wymienili i nawet spr tym przyżądem diagnostycznym czy dobrze świeci to dopiero wieczorem się zorientowałem że mi spier.... bo widziałem ale przydrożny rów a drogi nic tacy fachowcy(pan diagnosta)

Więc na następny dzień sam jak pisałem lusterko i bez większych problemów a teraz to już bez lusterka bo pamiętam jak tam wygląda to ułożenie żarówki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje z lusterkiem. Tak jak piszecie.

Tylko ze najpierw musze wyciagnac stara zarowke z tej czarnej obudowy. Juz sporej sily uzylem, aby ja wyciagnac, bo podobna ona na wcisk tylko...Probuje dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak jak wyżej pisałem jest na wcisk i nawet że wyciągnołem je a większy problem to miałem z prawidłowym założeniem ale poszło

Powodzenia na pewno sie uda !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, u mnie w lampach Valeo żarówka też jest na wcisk. Nie trzeba nic przekręcać. Przy pierwszej wymianie też musiałem pomagać sobie lusterkiem i latarką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko napomknę, że się udało. Trwa to rzeczywiście 2 minuty.

Żarówka na wcisk do czarnej obudowy i potem do reflektora weszła również w miarę sprawnie.

Nie taki diabeł straszny...:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności