Skocz do zawartości
Navkol

Czujniki cofania (nieoryginalne)

Rekomendowane odpowiedzi

te nieoryginalne maja po około 22 mm średnicy. A czy próbował ktoś zostawić oryginalne czujniki w hokeju i podłączyć je do innej centralki np. bez wyświetlacza? Będzie to działało. Na pewno będzie trzeba przerobić wtyczki z czujników oryginalnych na te od nieoryginalnej centralki.
ori też maja 22 mm średnicy ,a co do przeróbki to chyba jak na mnie gra nie warta świeczki bo więcej kombinatorstwa przy tym jak to warte bo nie ori zakładasz do dokładki i śmiga wiem bo sam to wczoraj robiłem a jak już masz ori czujniki to masz dwa wyjścia 1 szukasz reszty gratów i robisz całość na ori , 2 kupujesz czujniki nie ori zakładasz i cieszysz się z efektu a czujniki ori sprzedajesz i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ori też maja 22 mm średnicy ,a co do przeróbki to chyba jak na mnie gra nie warta świeczki bo więcej kombinatorstwa przy tym jak to warte bo nie ori zakładasz do dokładki i śmiga wiem bo sam to wczoraj robiłem a jak już masz ori czujniki to masz dwa wyjścia 1 szukasz reszty gratów i robisz całość na ori , 2 kupujesz czujniki nie ori zakładasz i cieszysz się z efektu a czujniki ori sprzedajesz i tyle

 

 

Ktoś wcześniej pisał, że te oryginalne otwory mają większą średnicę niż 22mm, dlatego pisałem o oryginalnych czujnikach przy nieoryginalnej centralce.

Mógłbyś zamieścić zdjęcia jak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mógłbyś zamieścić zdjęcia jak to wygląda?
u mnie w temacie są post numer #243

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieorginalne maja otwory 21mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nieorginalne maja otwory 21mm
w woli bardzo dokładnej ścisłości to mają od 17 do 25 mm zależne od producenta etc. ale najbardziej powszechne mają 22 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Panowie, chciałbym wykorzystać najbliższy ciepły weekend i zamontować do swojego sedana 3bg czujniki valeo. Czy macie może wymiary rozmieszczenia oryginalnych czujników w tej nakładce na zderzak? Czytałem, że podobno pod tą czarną listwą u niektórych użytkowników w zderzaku już były nawiercone oryginalne dziury, to prawda?

z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaka masz dokładke do zderzaka ale pod parktronik jest z przetłoczeniem wtedy dobrze działaja275260065_5_644x461_zderzak-tyl-passat-b5-fl-parktronik-pdc-chrom-kombi-la7w-swietokrzyskie.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jaka masz dokładke do zderzaka ale pod parktronik jest z przetłoczeniem wtedy dobrze działaja

 

Koledze wyżej chodziło o sedana - tam listwa z czujnikami jest w zderzaku a nie w dokładce ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wstawić sobie niefabryczne PDC na tył ale mam kilka pytań.

Wiem, że są o tym od lat tematy ale chciałbym w jednym miejscu zebrać info po tych latach użytkowania przez kierowników jeżdżących na tych wynalazkach. Piszcie więc jakie macie modele PDC i jak się sprawują całokształtem.

 

 

Moje pytania to: czy są zestawy które niewspółgrającą z fabrycznymi otworami w sedanie ?

Ja nie chce wiercić otworów tylko kupić tą listewkę która fabrycznie ma otwory pod PDC i tam zainstalować. Czy ktoś z was spotkał się z czujnikami które źle działają zamontowane w tej listwie ( zła wysokość, szerokość, rozstaw otworów itp. )

Czy są zestawy które idealnie wpasowują się w otwory i nie trzeba ich rozwiercać / zwężać ?

 

Zaznaczam, że chodzi mi o sedana po lifcie w moim przypadku ale piszcie wszyscy.

Może znajdą się osoby które są w stanie dany model polecić / odradzić.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z pkt. 2.1.a regulaminu forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś z was spotkał się z czujnikami które źle działają zamontowane w tej listwie ( zła wysokość, szerokość, rozstaw otworów itp. )
musisz poszukać opinii o danym modelu który cię będzie interesować bo tak to jest temat rzeka
Czy są zestawy które idealnie wpasowują się w otwory i nie trzeba ich rozwiercać / zwężać ?
są tylko musisz zwrócić uwagę przy zakupie czujników jaką mają średnice i tyle a co do samej średnicy to kilka postów wcześniej jest
Może znajdą się osoby które są w stanie dany model polecić
ja kupiłem czujniki za 55 zł na allegro z wyświetlaczem i jestem z nich zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panów, jako że na święta dostałem czujniki parkowania tylne to założyłem. Problem polega na tym ze są one mocno widoczne i teraz pytanie. Czy lepiej polakierować listwy boczne czy same czujniki. W instrukcji jest napisane że "Sensory można pokryć cienką (najlepiej nie więcej niż jedną) warstwą lakieru w kolorze nadwozia". Czy ktoś może robił coś takiego? Czy może ja przesadzam i nie ma tragedii i zostawić tak jak jest. Dodam że czujniki są firmy STIG.

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dać listwy w kolorze ;) Mowa oczywiście o tych dookoła auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to zrobić wiesz może? BO nie znam nie za bardzo na lakiernictwie i nie wiem czy wsytarczy dobrze umyć, udtłuścić, po wczesniejszym oblkejeniu po prostu przejechać lakierem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Daniel130 napisał:

A jak to zrobić wiesz może? BO nie znam nie za bardzo na lakiernictwie i nie wiem czy wsytarczy dobrze umyć, udtłuścić, po wczesniejszym oblkejeniu po prostu przejechać lakierem,

Jeśli nie masz zielonego pojęcia i chcesz to mieć ładnie zrobione to najlepiej zdejmij listwy i zawieź do lakiernika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, rekinek7 napisał:

Jeśli nie masz zielonego pojęcia i chcesz to mieć ładnie zrobione to najlepiej zdejmij listwy i zawieź do lakiernika :)

No właśnie tak myślę i faktycznie może będzie lepiej, bo lakiernictwo i blacharstwo to u mnie temat niezbadany i może wyjść lipa :\. Ciekawe tylko ile może powiedzieć za całość o.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że koło 300zł ale musisz popytać bo to różnie liczą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności