Skocz do zawartości
Navkol

Czujniki cofania (nieoryginalne)

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za info, no to może jutro się zmotywuję do instalacji :) zobacze jak będzie jak wywiercę dziury jak będzie kicha to ściągnę zderzak ... a zapomniałem się zapytać, można wiercic spokojnie jak zderzak zamontowany, nie ma tam żadnych kabli albo czegoś co można przewiercić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w kombi trochę nie przemyślałem sprawy i czujniki opierały mi się o tą piankę we wzmocnieniu, ale wyciąłem ją delikatnie i wszystko pasuje. Centymetr w górę i już całkiem nie dało by się zamontować, więc miałem więcej szczęścia niż rozumu. Dlatego warto o tym pomyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak pisano wcześniej lepiej jednak poświęcić czasu i ściągnąć zderzak aby mieć swobodny dostęp i nie katować się później z przepuszczaniem kabli i pianką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do "dezerter_sdz" czy w twoim kombi działa tak jak powinien działać ten czujnik? Dlaczego pytam? Bo sprzedawca w sklepie zasugerował że w kombi w zderzaku można wywiercić otwory max do 50 cm od ziemi a w instrukcji podają od 55-80cm. Mówił mi że sprzedał jakiemuś gościowi a ten zamontował i nie działało jak powinno działać bo czujniki były zbyt nisko. Dlatego to moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie działało jak powinno działać bo czujniki były zbyt nisko

Dlatego trzeba kupić czujniki z podkładkami profilującymi lub wyprofilowane już, których płaszczyzna jest skierowana pod lekkim kątem w dół lub w górę w zależności od ustawienia czujnika. W przypadku niskiego montażu ustawiasz czujnik tak by patrzył lekko w górę i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego trzeba kupić czujniki z podkładkami profilującymi lub wyprofilowane już, których płaszczyzna jest skierowana pod lekkim kątem w dół lub w górę w zależności od ustawienia czujnika. W przypadku niskiego montażu ustawiasz czujnik tak by patrzył lekko w górę i już.

 

 

Dzięki za info. Trochę przewertowałem neta ale nigdzie nie znalazłem co w wysokością jeżeli montujemy poniżej wymaganych min 55cm. Szukam czegoś prostego bez wyświetlacza myślę że sam buzzer powinien wystarczyć. Jeszcze raz dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ponad pół roku temu kupiłem taki czujnik cofania w E.Leclerc za 80 zł i muszę powiedzieć, że sprawdza się doskonale, a przede wszystkim bardzo ułatwia mi parkowanie. Jeśli chodzi o wypowiedz Patrick

w poście 405, to ma rację, że muszą być profilowane. Ja takie mam, ale myślałem, że montaż jest obojętny i niestety się pomyliłem, bo gdy założyłem inaczej, to nie działały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kolesku

Napisał ktoś wcześniej że kostka do wpięcia wiązki jest w słupku przednim... czy mógłby mi ktoś wyjaśnić dokładnie o które miejsce chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z montażem parktronica do paska b5 fl kombi kupiłem dokładkę i czujniki z wiązką w okazyjnej cenie :jupi i co dalej potrzebuje, kostka kończy się w zderzaku wiem ze potrzebuje:

Moduł sterujący 3B0 919 283

Uchwyt modułu i beepera 3B0 919 285

Głośniczek (beeper) 4B0 919 279

i co dalej :ocochodzi jaką wiązką potrzebuje by połączyć zderzak z modułem i z modułu puścić ją dalej ale gdzie i pod co podłączyć zależy mi żeby to było jak w oryginalna

 

Pomocy :help:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wsadzę zwykłe czujniczki od Piterka do dokładki z parktroniciem? Chciałbym czujniki, ale wiercenie w zderzaku, potem malowanie mnie nie interesuje. Dorwałbym sobie gdzieś po taniości taką dokładeczkę i tam wsadził te czujniki.

 

Zadziała to? Bo widzę, że tu jakieś problemy były dot. wysokości od jezdni (min. 50cm)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czego ty sie boisz wiercenia

malowac nie musisz

 

jak zalozysz to i tak przecierz nie bedziesz zabieral z soba tych czuknikow tylko zostawisz je

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" jak zalozysz to i tak przecierz nie bedziesz zabieral z soba tych czuknikow tylko zostawisz je " możesz to przetłumaczyć? :kwasny

Nie boję się wiercenia, chodzi mi o estetykę (nie chcę czarnych czujników, w granatowym zderzaku), zresztą czujniki w dokładce podobają mi się o wiele bardziej.

 

Więc jak, ktoś wie czy zwykłe czujniki mogę wsadzić do dokładki pod PDC :) ?

Edytowane przez tomek1192

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie zwykłe czujniki w dokładce pdc i wszystko działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam passata kombi po fl bez czujników pdc /nie wiem czy to ważne, ale zderzaki z listwami chromowymi/.

1. Czy mogę zamienić dokładkę bez czujników na te oryginalną z otworami na czujniki /czy pasuje to bez problemu i bez przeróbek/?

2. Jaką średnicę mają te oryginalne otwory /zamierzam włożyć w nie czujniki nieoryginalne/?

 

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. tak możesz plug and play

2. średnica to 26mm bodaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Czy mogę zamienić dokładkę bez czujników na te oryginalną z otworami na czujniki /czy pasuje to bez problemu i bez przeróbek/?

Tak jak napisał Paweł, w FL'u bez problemu podmieniasz, poszycie zderzaka i dokładka to osobne elementy - dokładka oczywiście plug&play bez najmniejszych przeróbek. Sam robiłem taki zabieg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1 to super.

Ad. 2 te nieoryginalne maja po około 22 mm średnicy. A czy próbował ktoś zostawić oryginalne czujniki w hokeju i podłączyć je do innej centralki np. bez wyświetlacza? Będzie to działało. Na pewno będzie trzeba przerobić wtyczki z czujników oryginalnych na te od nieoryginalnej centralki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co slyszalem to jest to wykonalne, to jest poprostu czujnik ultradźwiękowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności