Skocz do zawartości
Navkol

Czujniki cofania (nieoryginalne)

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopuję temat. Może obecnie ktoś miał już do czynienia z czujnikami EPS? W internecie ile ludzi, tyle opinii. Większość pisze, że działa to tylko z magnetycznymi metalami, więc pewnie bladego pojęcia nie mają o tym, co mówią.

 

allegro.pl/elektromagnetyczny-czujnik-parkowania-cofania-eps-i2259723898.html

 

Nie chcę kolejnej stówy wywalić w błoto, dlatego pytam.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę kolejnej stówy wywalić w błoto, dlatego pytam..

Zaloz sobie normalne i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam varianta, bez dokładki. Szukałem już jakiś czas, jednak kupno samej dokładki w "normalnej" cenie graniczy z cudem. Dlatego postanowiłem zainteresować się właśnie takim wynalazkiem. Ma filmikach YT bardzo przyzwoicie zachowują się te czujniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam varianta, bez dokładki.
Kolega w FL kombi srebrnym zamontowal normalnie w zderzaku i bylem zdziwiony jak mu to ladnie wyszlo. Zaslepki tez srebrne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega w FL kombi srebrnym zamontowal normalnie w zderzaku i bylem zdziwiony jak mu to ladnie wyszlo. Zaslepki tez srebrne.

Ja do swojego dostałem nawet pod kolor (białe). :)

Zestaw za banalne 60zł, a śmiga rewelacyjnie.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma filmikach YT bardzo przyzwoicie zachowują się te czujniki.

Pytanie - czy autorem tych filmów nie jest czasami producent tychże czujników? :)

 

osobiście mam tradycyjne ultradźwięki (4 szt na tył) za 120 zł z allegro, działają naprawdę poprawnie i z dużą dokładnością na dodatek w każdych warunkach atmosferycznych. Jeśli chcesz zrobię zdjęcia i podrzucę, montaż dziecinnie prosty przy odrobinie umiejętności manualnych. Świetny dostęp do wnętrza zderzaka od spodu bez użycia podnośnika czy kanału. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja do swojego dostałem nawet pod kolor (białe).

Zestaw za banalne 60zł, a śmiga rewelacyjnie.

Pozdro.

Wrzuc fotki swojej dupki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanko. Dostałem od teścia czujniki, takie zwykłe, chińskie, są zintegrowane z takimi jakby podkładkami korekcyjnymi (dystansującymi) i są czarne a moje auto srebrne. Problem w tym, że nie za bardzo chce mi się je malować, a pod srebrnym zderzakiem w kombi FL jest taka czarna dokładka. Sęk w tym że nie wiem na ile jest ona (ta dokładka) zaokrąglona i czy będą tam pasować czujki, bo wiadomo że muszą być usytuowane równolegle do jezdni:/ Może ktoś już montował w tej dokładce swój parktronic? Bo chyba nie ma innych przeciwwskazań by w niej zamontować?

20120416919.jpg

20120416917.jpg

20120416918.jpg

Edytowane przez pestekk
dodałem zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzuc fotki swojej dupki

Łap. :)

 

[ATTACH=CONFIG]73537[/ATTACH]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś już montował w tej dokładce swój parktronic? Bo chyba nie ma innych przeciwwskazań by w niej zamontować?
Ja sie nie spotkalem w passku, ale jesli masz mozliwosc to mozesz zrobic tak jak w bmw E39, czyli czujniki sa troche cofniete w takich tulejkach.

 

---------- Dodano o 22:18 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:17 ----------

 

Łap.
Kolega ma identycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ori dokładkę do kombi z zamontowanymi czujnikami valeo. Obecnie mam tą dokładkę na sprzedaż gdyż kupiłem ori zderzak od W8 i tam dokłada jest z wycięciami pod wydechy. W razie pytań PW ....

 

 

32263644.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Panowie ja ma takie pytanko czy jest możliwość zamontowania tych czujników ( oczywiscie nie ori ) bez zdejmowania zderzaka, czyli nawiercam otwory w zderzaku od zewnatrz wkładam czujniki z pod zderzaka wyciągam kabelki przepychajac je pod kołem zapasowym ( tam jest taka gumowa zaslepka ) i dalej podłączenie. co wy na to ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak zakładałem zestaw Valeo bez zdejmowania zderzaka bo w sumie nie ma takiej potrzeby. Same kable lepiej puścić gumowym przepustem w lewym boczku/schowku bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację puszczę z boku gdzieś niedaleko zamontuję biber i problem zgłowy. Mam nadzieję że w zderzaku nie ma jakichś przewodów które mozna uszkodzić podczas wiercenia( mam na mysli wysokość na jakiej nawiercił swoje otwory vipereeek w białym pasku )

dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję że w zderzaku nie ma jakichś przewodów które mozna uszkodzić podczas wiercenia( mam na mysli wysokość na jakiej nawiercił swoje otwory vipereeek w białym pasku )

Nic tam nie ma, wierć śmiało. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej jest ściągnąć zderzak, to tylko kilka śrubek. Pod zderzakiem jest belka stalowa i między zderzakiem a belką jest taki "styropian". Ja u siebie dokupiłem dolną płetwę na czujniki i wstawiłem nieoryginalny zestaw czujników z biperem, działa bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Vipereeek za odpowiedź w weekend wiercę

pozdro dam znać co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łap. :)

 

[ATTACH=CONFIG]73537[/ATTACH]

właśnie jestem przed montażem czujników, zapytam się kolegi bo widzę że masz je w zderzaku, czytałem różne opinie, chodzi o to że zderzak nie jest prostopadle do podłoża, jest nieco pod kątem (w dół) a z tego co czytałem musi być 90 stopni, dlatego niektóre paski mają dodatkową listwę pod zderzakiem, mój jednak nie ma, jak i Twój zresztą, pytanie jest - jak to wszystko działa , nie masz jakiś błędów i przekłamań, nie "łapie" Ci jezdni itp. ? no i jeszcze jedno pytanie, czy da się zainstalować czujki bez zdjemowania zderzaka ? :)

 

dzięki i pozdro

Edytowane przez dexx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem montaż czujników w Passacie 3bg Variant. Dziury wierciłem w tych samych miejscach co kolega Vipereeek. Wszystko dobrze działa. Czujniki nie "łapią" jezdni (tak je okręciłem, żeby były jak najbliżej pionu). Nie trzeba ściągać zderzaka, dostęp jest przyzwoity. Po wywierceniu dziur trzeba jedynie wyskrobać trochę gąbki która jest pomiędzy belką a zderzakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to wszystko działa , nie masz jakiś błędów i przekłamań, nie "łapie" Ci jezdni itp. ?

Czujniki które montowałem miały niesymetryczną obudowę, odpowiednio je obracając można ustawić je praktycznie w pionie. :)

no i jeszcze jedno pytanie, czy da się zainstalować czujki bez zdjemowania zderzaka ?

Jak masz dużo wolnego czasu i jeszcze więcej cierpliwości to od biedy je zamontujesz (leżąc większość czasu pod autem) :)

 

Ja ściągałem zderzak bo zależało mi na porządnym ułożeniu instalacji i prawidłowym uszczelnieniu jej przejścia do środka auta.

Po za tym po zrzuceniu zderzaka wszystko masz na wierzchu i możesz wykonać cały montaż w spokojną godzinkę. :)

 

A poniżej potwierdzenie tego co powiedziałem. :)

 

Właśnie skończyłem montaż czujników w Passacie 3bg Variant. Dziury wierciłem w tych samych miejscach co kolega Vipereeek. Wszystko dobrze działa. Czujniki nie "łapią" jezdni (tak je okręciłem, żeby były jak najbliżej pionu).

 

:brawo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności