Skocz do zawartości
Navkol

Czujniki cofania (nieoryginalne)

Rekomendowane odpowiedzi

To moze troche zle widac na tej fotce, ale one napewno ida troche pod katem do gory.
a my tu o kacie w dol ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a my tu o kacie w dol

No to jestem ciekaw czy to poprawnie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jestem ciekaw czy to poprawnie dziala

no wlasnie o tym rozmawialismy.

adrian czy ty czytales wczesniejsze posty? ;)

...> bedzie za duzy kat i bedzie lapac ziemie itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja u siebie zamontowalem cos takiego : http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.d...=STRK:MEWNX:IT . Nie potrzeba nic wiercic by to zamontowac , a sam montaz to zaledwie pare minut . Dziala rewelacyjnie.
dalej dziala rewelacyjnie?? niemasz zadnych problemow z ty ?? zastanawiem sie wlasnie nad takim czujnikiem moze ktos sie jeszcze wypowiedziec na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zestawie powionny byc wlasnie rtakie tulejki do niwelowania kataw zderzaka bo powinny isc poziomo nie wdol nie do gory tylko poziomo

 

---------- Post added at 19:51 ---------- Previous post was at 19:50 ----------

 

montuje dosc czesto takie czujniki jak i przednie ( troche rzadziej ) ale tylne bardzo czesto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawsze mozesz poprobowac, ja mam czarna dokladke, bo zmienilem na pdc to ta co mi zostala za koszty wysylki moge ci podeslac.

jak pokombinujesz i wyjdzie to bedzie konkurencja dla oryginalnego pdc

Czarna dokladka to ta standardowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czarna dokladka to ta standardowa?
tak, od kombjaka mam ;) jak co to wal na pw, zeby tematu nie zasmiecac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnosnie oryginalnego czujnika cofania. Mianowicie kiedy wlaczam wsteczny wlacza sie rowniez syrenka alarmowa ktora informuje nas o odleglosci do przeszkody na jakies 5 sekund, potem zapada cisza i czujniki nie reaguja na przeszkde wiec latwo sobie albo komus cos rozwalic. Co jest przyczyna i gdzie jej szukac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanie odnosnie oryginalnego czujnika cofania. Mianowicie kiedy wlaczam wsteczny wlacza sie rowniez syrenka alarmowa ktora informuje nas o odleglosci do przeszkody na jakies 5 sekund, potem zapada cisza i czujniki nie reaguja na przeszkde wiec latwo sobie albo komus cos rozwalic. Co jest przyczyna i gdzie jej szukac?

 

to informacja że układ PDC nie działa, prawdopodobnie powodem jest jeden z czujników. Po podpięciu vaga wszystko stanie się jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie jak mogę przerzucić kable od czujników do sterownika ? Czy muszę wiercić jakąś dziurę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak ma ktoś te czujniki ?

możecie podać jakąś aukcje ?

ma ktoś kosztorys tego ? jaka robocizna potrzebna ?

z goory dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Insomania cały temat przetrzepałem i każdy poleca czujniki firmy VALEO że są bardzo dobre jakościowo itd .. Sam myślę zamontować sobie na tył tylko chce się dowiedzieć czy muszę coś wiercić w karoserii żeby kable przeżucić do sterownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykłe czujniki z allegro. Nie narzekam, owszem pierwsze poszły po tygodniu do reklamacji ale drugi komplet od roku działa bez zarzutu. Jeśli dam radę to jutro zerknę pod auto i skrobnę co z tym otworem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Isomania, Mateusz a macie kombi czy sedana? bo jesli sedana to czujniki osadzacie w listwie i to jest jedyne wiercenie.w komplecie z moimi czujnikami z ebaya za 15 funtow ( z krajów ryzowych) byl nawet nawiertak.

 

picture.php?albumid=1231&pictureid=7496

 

jak widac w zderzaku juz przygotowane miejsca na czujniki od srodka, wiec wiadomo gdzie wiercic, bez kombinacji.nic tylko wiercic w listwie.proscizna

 

zeby sciagnac zderzak i tak trzeba lampy wykrecic a ja puscilem wlasnie pod lampa.jest takie male wyzlobienie w karoserii gdzie lampa jest przykrecona(na drugim zdjeciu zaznaczone strzalka)ja je troszke powiekszylem i mam przewody w aucie.

picture.php?albumid=1231&pictureid=7665

 

proscizna.oto efekty moje pracy.proponuje rowniez przykleic klejem na goraco czujniki do zderzaka, zeby sie lepiej trzymaly. no i listwa zmienila kolor na kolor nadwozia:)tak dla bajeru:lol

 

picture.php?albumid=1231&pictureid=7392

 

powodzenia

Edytowane przez jacenty02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam kombi więc to jest jakaś różnica czy to kombi czy sedan przy montowaniu czujników ? A i gdzie macie założony głośniczek do sygnalizacji ?

 

Byłem u mechanika zapytać ile by zgarną za zrobienie mi tego , powiedział za montaż 200 zł :) i powiedział że jak się ściągnie zderzak to będzie odstawał ( nie będzie tak dopasowany co oryginalnie zamontowany ) to prawda ?

Edytowane przez M@T!
Dopisanie tekstu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
różnica czy to kombi czy sedan
jakbys przeczytal dokladnie to bys wiedzial o co chodzi.ja mam sedana i pokazalem ci jak puscilem kabel zeby nie wiercic a jak wyglada sprawa w kombi to niewiem bo nie zakladalem.ale w kombi je sie montuje chyba w listwie pod zderzakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedział że jak się ściągnie zderzak to będzie odstawał ( nie będzie tak dopasowany co oryginalnie zamontowany ) to prawda ?

nieprawda, zderzak w pasku praktycznie nie ma regulacji - wskoczy sam na swoje miejsce i pozostaje go tylko przykręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i gdzie macie założony głośniczek do sygnalizacji ?
ja wsadzilem go pod oslone pasa z tylu tam gdzie sie chowa

 

---------- Post added at 23:16 ---------- Previous post was at 23:15 ----------

 

za montaż 200 zł
zdzierstwo na dobra mete to zajmie jakies 2 godziny robiac powoli

 

---------- Post added at 23:18 ---------- Previous post was at 23:16 ----------

 

powiedział że jak się ściągnie zderzak to będzie odstawał
to chyba jakis cukiernik a nie mechanik musial byc(nieobrazajac cukiernikow):lol

nie ma prawa odstawac.radze zmienic cukiernika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku to jest taki nadworny cukiernik :) hehe , podjechałem tylko się zapytać z ciekawości ile weźmie za cukierki na zderzaku . Idę szukać na forum jak zdjąć zderzak a jak myślicie czujniki VALEO czy oryginalne będą lepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak w kombi mam otwór z lewej strony pod uchwytem lewarka. Otwór jest oryginalny. Czujniki zakładał mi elektryk skasował 100 zł. Teraz jednak uważam, że w montażu najtrudniejsze to wywiercenie otworów pod czujniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności