Skocz do zawartości
Navkol

Czujniki cofania (nieoryginalne)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z grupowiczów montował u siebie "parktronic" :624: Np. taki z Allegro

Może ktoś ma doświadczenie w tym temacie :624:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xr5pl

czujki musza patrzec rownolegle do jezdni w pryeciwnym wypadku bada ci lapac ziemie

ja w moim pasku musialem wiercic otwory w aluminiowej belce pod atrapa z tylu . powodzenia

 

 

ps .

nie oplaca sie tego typu rzeczy kupowac bo z biegiem czasu nie zwracasz na nie uwagi

 

sprawdzone organoleptycznie :))) powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jak już kupować jakiś opcjonalny to raczej taki Valeo Znacznie lepsza jakośc wykonania i precyzyjniejsze działanie od chińskich półproduktów.

 

 

czujki musza patrzec rownolegle do jezdni w przeciwnym wypadku będą ci łapac ziemie

 

No niestety nie jest to do końca prawdą. Czujniki muszą "patrzeć" nieco do góry a nie równolegle do drogi.

 

Ja u siebie w Passacie mam orginalną instalację czujników cofania i naprawdę jest to prefekt zrobione i wyśmienicie się sprawdza. Nie zastepuje całkowicie kierowcy i nie zwalnia go z uwagi przy cofaniu ale bardzo jest to pomocne i w większości przypadków znakomicie wyręcza kierowcę od wielu niepotrzebnych ruchów. Podczas zimy chroni nasze zderzaki przed zarysowaniem o zlodowaciały śnieg w zaspach o czym mogło się przekonać wielu kierowców posiadających w swoich autach taką instalację. Z twierdzeniem o nieopłacalności inwestycji to się mocno nie zgodzę. Wystarczy jeden nieodpowiedni manewr i zderzak do naprawy i lakierowania, nie mówiąc już o szkodzie, którą można spowodować nie tylko swojemu autku. Najczęściej taka instalacja wraz z montażem jest 2-krotnie tańsza od jednego tylko lakierowania swego zderzaka. Dla mnie poprostu wyśmienite urządzenie !!!

 

PS. Zalecam lakierowanie czujników jeżeli montowane są w lakierowanej częsci zderzaka. Poprostu ładniej i estetyczniej to wygląda.

 

Poniżej zamieszczam mocno rozjaśnioną fotkę by było lepiej widać, jak fabrycznie montowany jest system PDC (Park Distance Control). Jeżeli ktoś chciałbym mieć podobnie to parę razy już widziałem na giełdach czy na Allegro takie listwy czarne pod zderzam z fabrycznymi otwierami na czujniki cofania. średnica otworów to 23mm bo tyle ma fabryczny czujnik. Trzeba by było szukać takiej listwy (~150zł) oraz czujników albo orginalnych wraz z całą instalacją lub takich których rancik jest nieco większy nic 23mm. Wiem, że czujniki Boscha maja 25mm tego zewnętrzego rantu. Podane przeze mnie wyżej czujniki Valeo są malutki bo 18,5mm za to są świetne !!! Chińskie półprodukty mają 24-25mm rantu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

Chciałbym zapytać czy montowaliściew waszych passatach czujniki cofania (parkowania). Dużo jest ich na rynku i nie wiadomo którego wybrać. Jak się spisują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość robert199

ja montowalem, ale w toledo, w passacie mam fabryczny, ktory tylko piszczy, a w toledo taki z wyswietlaczem, najwazniejcze to, abys odpowiednio rozmiescil czujniki, a montaż elektryczny jest bardzo latwy, proponuję kupic taki z wyswietlaczem w lusterku, naprawde fajna sprawa, w passacie orginalnie czujniki cofania sa w tej dolnej listwie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Generalnie chińszczyzna to padlina. Jak działają to często fatalnie już od początku zaraz po montażu. Jak działają jako tako to minie 1 roku i czujniki wpieprza rdza.

Do Passata proponuję orginalny zestaw ale to dość duże pieniądze bo wraz z listwą wyjdzie nawet do 1000zł co i tak jest mniej niż połową kosztów ASO.

 

Jeżeli już mają być nieorginalne (notabene z Boscha) to proponuję zestaw Valeo

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=105597342

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=104915199

 

Czujniki są plastikowe i wyśmienitej jakości :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

Dziękuje z podpowiedz. Te firmy valeo chyba będa rozsądnym rozwiazaniem. Nie moge montwać na lusterko ponieważ mam samościemniające a to chyba popsuje mi efekt sciemniania (czy to jest tylko szybka z diodami a reszta przeźroczysta i patrzę przez oryginalne lusterko?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Modele z lusterkiem to są modele z dodatkowym lusterkiem i tyle.

Jeżeli miałbym coś wybierać z Valeo to byłyby to modele z samym beeperem lub beeper + mały i dyskretny wyświetlacz. Jadnak ja gustuję bardziej w modelach wyposażonych tylko w beeper bez dodatków i bajerów :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie dokładnie w pasku kombi umieścić czujniki z tyłu ?

 

najchętniej to bym o jakąś fotke poprosił gdzie będzie widoczne jak są rozmieszczone

 

z góry Wam bardzo dziękuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Orginały wchodzą w specjalną listwę, którą mogę sprzedać lecz w/w czujniki Valeo są mniejsze o blisko 5mm od otworów na orginalne czujniki Boscha.

 

Takie Valeo proponuję montować w ogległości 5cm poniżej linii listew bocznych.

Co do optymalnego rozstawu czujników w linii poziomej to mogę powiedzieć dopiero jutro przed południem. Niestety wchodzi tu wiercenie zderzaka. Acha i na koniec to błagam daj polakierować te czujniki w kolor zderzaka by to jakoś wyglądało. Koszt 50-70zł a różnica jest kolosalna. Czujniki praktycznie zlewają sie ze zderzakiem.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

Jeszcze jedno pytanko ponieważ równiez chcę zamontować takiego bez wyświetlacza tylko z głośniczniem. Czy jeśli zamontuje głośniczek z tyłu w bagażniku (mam kombi) to będzie wystarczajaco słychać? Bo jesli tak to nie bedzie potrzeby ciągniecia przewodów przez cały samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ra11, to tylko empirycznie da się to stwierdzić. Zamontuj, podłącz w bagażniku i posłuchaj. No i koniecznie napisz na forum, czy słychać żeby inni użytkownicy nie musieli ewentualnie kabli ciągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j anadal poczekam jak ktoś miły poda jakies fotki gdzie zamontował z tyłu czujniki cofania

 

czujniki mam nieoryginalne ale uruchomiłem sobie w domu na stole i o dziwo swietnie działały, dobrze pokazywały zarówno strony jaki odległość

 

polakierować zamierzam na kolor nadwozia ale dopiero jak zamówię w takim dziwnym zakładzie lakierniczym spray w odpowiednim kolorze - potrzebuje ten lakier jeszcze do paru innych miejsc więc akurat sie przyda ;)

 

jesli nie macie fotek gdzie widac czujniki to może jak ktoś się zna niech naniesie na zwykła fotkę tyłu miejsca gdzie mam je wstawić

 

a jesli ktoś ma z przodu to też poprosze o sugestię gdzie je wcisnąć - czytaj gdzie wywiercić otworki na czujniki bo zestaw który kupiłem jest przewidziany na 4 z tyłu i 2 z produ

 

pozdrawiam wszystkich "czujnych" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Beeper czujników cofania jest fabrycznie w Variancie montowany w 3-cim tylnym słupku czyli w słupku (ten za lewym pasażerem) a dokładniej w miejscy łaczenia się słupka z nadkolem. W samej górnej częsci tego czarnego plastiku pokrywającego nadkole tylnego lewego koła.

 

Co do lakierowania to polecam oddać lakiernikowi do pomalowania czujniki odpowiednim lakierem podkładowym i potem chemoutwardzalnym bazowym i klarem. Wszystko będzie miało minimalne warstwy ale przynajmniej bedzie pewność trwałości powłoki lakierniczej.

Malowanie sprayem najczęsciej kończy się tym, że lakier odłazi i cąłość zaczyna paskudnie wyglądać

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz HHA ... generalnie to masz rację ale w swojej "karierze" malowałem juz sporo rzeczy i jesli odpowiednio przygotujesz podłoże, dasz dobry podkład i sie postarasz to laaaataaaaaami nic nie odłazi czy to z plastiku, metalu czy drewna ;)

 

w sumie mógłbym dać zarobić jakiemus lakiernikowy bo szansa na to ze zrobi to lepiej ode mnie jest duza ale za te zaoszczędzone pieniadze wole zżona i dziećmi na obiad w niedzielę pójśc ;-P

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaje fotke , według mnie zainwestuj w wyświetlacz jest lepszy bajer a niewiele więcej kosztuje

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Zapodaje fotke , według mnie zainwestuj w wyświetlacz jest lepszy bajer a niewiele więcej kosztuje

Pozdrawiam

 

Na Twoim miejscu to zainwestowałbym raczej w lakier i pomalowanie tych czujników w kolor zderzaka bo sorrki kolego ale chu......wo wygląda coś takiego. Czarne kropy na srebrnym ładnym lakierze.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie żebym kogoś bronił ale .... to kwestia gustu :)

 

jeśli sie komuś podobają czarne kropki na srebrnym lakierze i w dodatku na jego własnym aucie .... to niech tak ma! ja osobiście nic złego w tym nie widzę ;)

 

a w dodatku gdyby nie to ze są czarne to jak by mi pomógł ? nie zobaczyłbym przecież gdzie są :)

 

wielkie dzięki 1 w ten sposób wiem gdzie mam wiercić dziury w zderzaku

choć do pełni szczęścia przydałyby się jeszcze jakieś wymiarowania :(

 

pozdrawiam i dzięki raz jeszcze za fotki

 

a jeśli jest tu ktoś kto sam zakładał takie czujniki to moze niech podzieli się ze mną swoimi uwagami zebym sobie kuku nie zrobił przy okazji

 

a swoją drogą to by [podłączyć takie czujniki to trzeba zdejmować zderzak? (jeśli tak to jak?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Oczywiście do montażu trzeba zdejmować zderzak. Inaczej sobie tego nie wyobrażam.

Jak ściągnąć zderzak to nie raz ktoś z nas jużto opisywał więc trudno nie będzie znaleźc opis. Centralkę oczywiście podpinamy do tylnego światła z instalację światła cofania lub w sposób dokładnie taki jak został podany w instrukcji montaż zestawu czujników.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem opisu zdejmowania zderzaka ale w takim razie chyba kiepsko mi to szło - poszukam raz jeszcze

 

co do reszty podłączeń to juz dam sobie radę, dzięki za pomoc

 

chyba że jeszcze ktoś usciśli miejsca montarzu ;)

 

pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności