Skocz do zawartości
shel82

ECM2001 - obrabianie map?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam i szukam i nigdzie nie mogę znaleść, jeśli ktoś z was ma może linka, to z góry dzięki

Mam też ptanie - jakiego programu jeszcze używacie do obrabiania map?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, szukam i szukam i nigdzie nie mogę znaleść, jeśli ktoś z was ma może linka, to z góry dzięki

Mam też ptanie - jakiego programu jeszcze używacie do obrabiania map?

na forum elektroda jest jakis megawatek o chiptuningu i zamieszczaja ta rozny soft... poszukaj watku, jest tam kupe softu

Na jakims zagramanicznym forum "tuningowym" widzialem tutorial do Winolsa ktos zrobil (na bazie jakiegos 1,9tdi) -> wystarczy by zrozumiec na czym to polega ale sam nic po tym raczej nie zrobisz (linku nie pamietam)

Generalnie kazdy kto wszedl w temat nie dzieli sie infem chetnie bo ta wiedza to kasa, jak czegos sie dowiesz to podziel sie wiedza:), ja probowalem identyfikowac mapy ale dla mnie to rownie tajemnicze jak identyfikowanie plci dziecka na usg (niektorzy cos widza a inni kiwaja glowa udajac ze widza)

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to ująłeś z tym USG :) Chłopaki dobra serdeczna rada: jeśli już coś zakumacie - a każdy w końcu daje radę to zacznijcie eksperymenty na prostym silniku jakimś 1.9TDI z rocznika 2000/2001 na VP. Bo jak się zabierzecie odrazu za PD albo 2.5 TDI ...to będzie kosztowne,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem tego tutoriala (dla zainteresowanych)

http://www.chiptuners.org/forums/viewtopic.php?t=132

 

mimo, ze mam w plikach zarowno swoje oryginalne kosci jak i po zmianie (2 kosci byly zmieniane) to mimo, ze latwo np. hexeditem wychwycilem adresy gdzie byly zmiany (czyli adresy ruszanych map + moze jakis checksumy?) to w winolsie widze, ze cos tam np. uklada sie w "jakas tam mape" ale nie odwazylbym sie tego ruszac samemu (a bo ja wiem od czego na 100% ta mapa?)

Mam wlasny fach, ktory narazie mi pasuje, nikomu chleba odbierac nie chce.

We Wroclawiu chip z montazem kosztuje od 350-1500 wiec nie sa to takie pieniadze, zeby tygodniami studiowac temat na poczet jednej operacji

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten tutorial - faktycznie pokazuje jedną z istotnych map - jednak odradzam jej przerabianie w pokazany sposób ( nie traktujcie tego jako przykład do naśladowania! ) jeżeli dopasowali byście pozostale mapy do tej, tak żeby sterownik łyknął te wrtości, to auto odleci ... na zawsze. Taką charakterystykę to może maję silniki odrzutowe albo rakietowe nie wiem ..? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale dalej szukam ECM2001 i nogdzie nie mogę znaleść - może ktoś się podzieli ze mną?

@DIESEL-TUNING_P - myślę, że wiesz co piszesz, więc zapytam z ciekawości, gdzie Ty się uczyłeś? pytam czysto z ciekawości, ponieważ ja też robię to raczej dla zabawy (edukacji) i frajdy niż zarobku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECM2001 demo to możesz pobrać na stronie producenta :

http://www.alientech.to/dmo/dwldemo.asp

Wiesz myślę że nawet jeśli ktoś ma lewizne ECM to Ci na forum publicznym nie poda - to dość ryzykowne. Oryginał kosztuje kupę kasy - kiedyś nawet myślałem to kupić ale później stwierdziłem że trochę to głópawy programik.

Parę rzeczy ułatwia ale Włosi jakoś pokrętnie rozumują i nie odpowiadało mi to całe podpowiadanie i próby prowadzenia za rękę.

Oczywiście są napewno i poważne które firmy prcują na ich oprogramowaniu - nie chciałbym nikogo obrazić - u mnie ten soft nie przeszedł i tyle.

 

Gdzie się uczyłem .. to nie takie łatwe, w PL nikt Ci nie poda ręki - taki kraj takie obyczaje. Każdy myśli że to takie kokosy .. nie powiem zarobić się da ale i inwestujesz ciągle! Hamownia , sprzet , programy , laptopy - sporo rzeczy musisz mieć zakupione podwójnie i gotowe do pracy - jeśli robisz auta z całej Polski - nie możesz liczyć na jedną stację lutowniczą , laptopa, programator, flasher itd. Jak klient przyjedzie 300 - 400 km to nie możesz mu powiedzić że sory, akurat nie zrobisz bo sprzęt siadł.

 

Zaczynasz od prostych rzeczy - musisz rozumieć to co robisz - prawda jest również taka że szczególnie na początku podglądasz softy które wpadną Ci w ręce - analizujesz, dużo softu niemieckiego ale i nasz krajowy - ważne żeby zdawać sobie sprawę z powagi zagadnień którymi się zajmujesz jeśli czegoś nie rozumiesz lepiej nie kopiować - bo można wpaść straszne kłopoty. Jak uwalisz komuś furę za 100 tyś. i nie jesteś ubezpieczony - nie masz kontaktów (zawsze jest ktoś mądrzejszy kogo warto znać i móc na niego liczyć - nikt nie jest alfą i omegą jeden lepiej kuma farancuzy inny ma patent na benzyniaki ktoś specjalizuje sie np. w Oplu albo Fordzie. ) to masz problem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DIESEL-TUNING_P - dzięki, myślę, że jak jeszcze trochę się poduczę to Cię odwidzę i sprawdzę sobie efekt mojej pracy, ale za nim to zrobie muszę jeszcze sporo poczytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten temat też nurtuje i to nie w celach zarobkowych, a czysta ludzka ciekawość i chęć kszatłcenia się. Fajnie by było jak by ludzie powrzucali swoje mapy, żeby było co porównywać. A jesli chodzi o kradierz "chleba", to nie ma się czego bać, bez wieloletniego doświadczenia, sprzętu i kolegów co w kryzysowej sytuacji pomogą świata się nie naprawi. Sama wiedza nie wsytarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam MAP3D:)

Edytowane przez kmink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam Temat

 

Polecam WINOLS 1500. W tym momencie jest do kupienia na promocji za 100e. Wiadomo trzeba mieć Damosy i pliki dll... Chyba że ktoś znajdzie kalkulator do sum kontrolnych...

Na naszym forum niema parcia na szkło i koledzy ujawniają troszkę tajemnic... Milo czytać coś w miare wartościowego a nie tylko że coś zepsujesz i tloki splyną, tak jak na Elektrodzie i innych forach. Ja obecnie jeżdżę na drugim moi sofcie pierwszy byl na 145ps i 324NM. a teraz jest 195 i 395. Z lekką sadzą przy butowaniu... ale to też jest drugi silnik:)

To jest pierwszy soft z mojej ręki na taką moc. Polecam lektury na temat zasilania silników diesla... poczytać o lambdzie... egt...afr.. jak wyliczyć MAF przy zadanym doładowaniu, obrotach, pojemności silnika. A potem można chobistycznie popsuć silnik :)

Pierwszy problem to zidentyfikowanie i opisanie map. Mapy są opisane w języku maszynowym. Ale jak się ma Damosy to wiele ułatwia.

Na początek proponawalbym odszukanie mapy odpowiadającej za EGR i zmianie jej wartości tak żeby się nie otwierał... Potem można poprawić sobie start na ciepłym... i tak dojść do mapy dymienia i boostów itp....

 

 

 

Jeżeli pisze bzdury to przepraszam ale to jest moje zdanie...

 

Soory za OT ale tak mi się poplynelo...

Edytowane przez bogumilt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewodnik dla początkujących z wykresami, opisami przy użyciu WinOLSa dla EDC15 VW GOLF TDI 150HP możne komu sie przyda :dobrze

EDC15_rev1.3.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy artefakt... Duża podpórka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ciekawy artefakt... Duża podpórka...

 

W czym podporka...dla osoby ktora sie nie zna niech lepiej nie zaczyna od takiej mapy momentu bo w skrajnych przypadkach moze byc unfal np sprzegla

Dla ludzi co lizneli temat to podstawa i do tego troche blednie zinterpretowana....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się jak najbardziej że jeżeli przesadzi ktoś z momentem... W tym manualu jest przepis... jak ktoś się tym interesuje to sam dojdzie co i jak.... Jak skończę mój caly projekt to zamieszczę co zrobiłem krok po kroku, bin będzie do wglądu wraz z opisem.

 

 

A może kolega Rob555 wypowie w jakim zakresie należy zmodyfikować ograniczenie momentu??

Edytowane przez bogumilt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W manualu na pewno ogranicznik przesadzony co może być zgubne dla sprzęgła, dwumasy ale zawsze można chociażby podpatrzeć na forum w logi autek które były dłubane i wyszły z pod reki kolegów którzy zajmują sie tuningiem na poważnie.

 

Swoja drogą koledzy mogli by podzielić sie podobnymi poradnikami - jeśli ktoś zainteresowany innymi sterownikami info na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś z kolegów z forum lub/i tunerów powie, czemu mapy się powtarzają, zmienia się tylko adres mapy, a zawartość nie, oczywiście w obrębie jednego, tego samego programu sterownika silnika???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mapy sie powtarzaja w edc15 (w innych nie wiem czy zawsze ta regula obowiazuje) bo kodujac manual - automat przez vagcoma wybierasza ktore maja byc aktywne

Ogr dymienia np w moim sterowniku 2.5v6tdi jest wiecej niz 2 rqazy -- podejrzewam, ze to dalsze "wariacje" z kodowaniem

Pozdrawiam,

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a czy inni to potwierdzają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam passata (AFN) który ma zrobione trzy różne softy na 150, 189, 218ps. Jest mozliwość zmiany mapy przy pomocy vagcoma. Wiadomo gośc jeździ na najmocniejszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności