Skocz do zawartości
  • 0
jedrus

nr VW: 0280 140 512

Pytanie

czy ktoś mógłby mi sprawdzić co to za część, która legitymuje się numerem:

VW 0280 140 512.

mam to przy silniku 2.016V z lewej strony, w pobliżu "aparatu" zapłonowego. od filtra powietrza idzie do tego rurka - czy to wcześniejsza wersja przepływomierza?

 

ps: rozwiązałem problem z gasnącym i przerywającym zimnym silnikiem - za radą Marka, udzieloną na zlocie założyłem opaski na przewód idący właśnie do tej części, o której numer pytam. wszystkie niespokojne zachowania ustąpiły - widocznie lewe powietrze się dostawało :)

dzięki Marek :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość binary

jest to Idle Speed Stabilizer - Stabilizator wolnych obrotow

I to jest No. Bosch'a nie VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

dzięki, zabieram się więc w wolnej chwili za wybebeszanie tego małego smroda z auta i może przemyciu czymś, jak sugerowali koledzy na zlocie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli mówimy o silniczku krokowym wolnych obrotów to samo przemycie WD40 moze nie wystarczyc, wtedy potrzebna bedzie regeneracja. Jest to dosc proste do zrobienia i na PW moge dac dokladny opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

kip, a możesz dać tutaj? może komuś się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
I to jest No. Bosch'a nie VW

 

A ja myślełem, że Etka jest dla mnie za trudna, bo tam części o tym numerze nie ma :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
I to jest No. Bosch'a nie VW

dlatego jestem administratorem a nie mechanikiem :641:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po wymontowaniu silniczek należy podłączyć do generatora przebiegu prostokątnego, popsikując mu od czasu do czasu WD-40. Ot, cała filozofia. Niestety nie pamiętam parametrów przebiegu, ale chodzi o to, żeby się na przemian otwierał i zamykał (chyba kilka Hz). I za to "regeneratorzy" liczą sobie nawet po 100zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
podłączyć do generatora przebiegu prostokątnego

OMG - brzmi groźnie :>

czyli co, sam nie "zregeneruje" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Siem!!!

ja myślełem, że Etka jest dla mnie za trudna, bo tam części o tym numerze nie ma :641:
U mnie tez jej nie ma i w ETOS pisze ze nie ma czesci o takim numberze...co jest??? :647:

 

//już było wyjaśnione - autor wątku nie wiedział, że to nie część VW tylko BOSCH'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
OMG - brzmi groźnie :>

czyli co, sam nie "zregeneruje" ?

 

Spokojnie :) Możesz na razie tylko "popsiukać" WD-40, ale nie wiesz jaka będzie poprawa (pewnie bardziej doraźna niż "regeneracja" generatorem).

Ów generator to nic nadzwyczajnego, "produkuje" napięcie o mniej-więcej takim kształcie _-_-_-_-_-_-_-_- (każdy elektronik będzie wiedział o co chodzi)

 

Tak czy inaczej zawsze regeneracja to tylko i wyłącznie swego rodzaju środek zastępczy, choć... czasem działa tak długo jak nowy :)

 

Mój ojciec miał w ten sposób regenerowany taki silniczek w (wrażliwych przepraszam ;)) Renault Megane 1.6, robił to w jakimś warsztacie i zapłacił chyba 100zł właśnie, a z półtora miesiąca później już czekał na nowy silniczek za 400zł bodajże (taki sam, ale bez logo - wersja z logo Renault kosztuje ponad 500zł)... Niemniej u mnie w 9A podziałało samo psikanie WD-40 kilka miesięcy temu i teraz powoli będę się zabierał za regenerowanie mojego... Ale własnoręczne, nie ma głupich ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Siem!!!

//już było wyjaśnione - autor wątku nie wiedział, że to nie część VW tylko BOSCH'a

 

No tak nie zaqmalem tego :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności